Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek akkor, ha nincsenek...

Mit tegyek akkor, ha nincsenek céljaim, és nem is akarok célokat?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok. Olvastam már pár dolgot a témával kapcsolatban, és elvileg mindenkinek kell, hogy legyen célja, vagy legyen álma, amiből célt varázsol. Nekem nincsenek se álmaim, se céljaim.

Olyan gondolataim vannak, amik pillanatnyi jó érzéssel töltenek el, és talán célul tűzhetném ki, hosszú távon viszont nem elégítene ki. Sőt, a legtöbb dolog, amit ideig-óráig szívesen csinálnék, mind olyan tevékenység, ami munka mellett kivitelezhetetlen, vagy hosszabb távon megunnám.

Kitűzhetném célul, hogy elköltözöm a szüleimtől, mert "lassan" 30 vagyok, és már illene, de ott van, hogy rohadt drágák a lakások, szintúgy az albérlet (ami sosem lesz az enyém), és máris egy értelmetlen lépésnek tartom, amíg anyagilag ezt nem engedhetem meg magamnak.

Célom lehetne, hogy zenélek/zenekart alapítok, de egyrészt a munkát ezért nem hagynám ott, másrészt idővel arra is ráunnék, ha már elvárás lenne a hobbim.

Indíthatnék saját vállalkozást, de nincs olyan innovatív ötletem, amiben azt látnám, hogy na, erre van szüksége az országnak. Továbbá meglévő munka mellett vállalkozni is elég elképzelhetetlen.

Vagy mondhatnám, hogy akkor felmondok, mert ha mindenképp kéne valami célt keresni, az az lenne, hogy a saját sikereimért dolgozzak, ne máséért.

Meg kitűzhetek egyéb, mondva csinált célokat, de annak is mi értelme? Ha nem vagyok biztos benne, hogy azt akarom csinálni, akkor nem is tudom kellően odatenni magamat, és nem tudok mindent megtenni azért, hogy elérjem azt a célt, ha egyszer legbelül nem is igazán akarom, csak elvárásként tekintek rá.


Szerintetek mit lehet ezzel kezdeni? Volt már valaki hasonló helyzetben?



2019. jún. 13. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre en is kivancsi vagyok, igaz 23F, hiába vagyok pozitiv alapból, ha tul sok minden nem motivál. Igazából nem tudom, remelem lesz aki hasznos kommentet ir neked!
2019. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy milyen választ vársz. Más mondjon egy célt neked?

Probáld megtalálni mi mozgat meg!

Egy kis segítség:


Mi az a téma, amiről ha idegenek egy étteremben beszélgetnek, és te hallod, akkor nem bírod megállni, hogy csatlakozz a beszélgetéshez?

2019. jún. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2: semmi, mert nem szoktam hallgatózni, és nem szeretek idegenekkel beszélgetésbe elegyedni :D

Amúgy nem azt várom, hogy valaki mondjon egy célt, hanem azt, hogy valaki megmondja, miért van ez, amit fent leírtam, és, hogy mit lehet kezdeni ezzel a 'jelenséggel', mert nem tudom hova tenni.

Mellesleg a számítástechnika téma áll hozzám a legközelebb, de, mint azt írtam: ez nem olyan dolog, amit szívesen szerepeltetnék a hosszútávú terveim között, mert ami ma hobbi, az holnap már kényszer.

2019. jún. 14. 07:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elég sok ember van ezzel így, mégis jobb ha olyasmit csinálsz ami közel áll hozzád ha kényszerré is válik, mind olyant ami nem érdekel. Illetve kilehet próbálni több mindent az élet különböző területein, ha elindulsz egy irányba akkor jobban kialakul, mintha csak töprengsz rajta. Nem olyan a világ hogy muszáj a kapta fánál maradni.


Nem hallgatózásról van szó de gondolom érted mit akartam mondani! :)


2-es

2019. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!