Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemisták miért panaszko...

Az egyetemisták miért panaszkodnak a fb-os egyetemi meme oldalakon miközben simán megszerzik a diplomát?

Figyelt kérdés
Mostanában népszerűek ezek az egyetemi "mémoldalak", ahol egy csomó viccesnek szánt képpel prezentálják, hogy milyen nehéz az egyetem, milyen sokat kell szívni vizsgákkal, "így utóvizsga úgy jövőre megint felveszem", "minek mentem egyetemre", "ez maga a pokol" stb. álszent panaszkodós poszt, miközben olyanok lájkolgatják, akik BCE-n, ELTE-n, SOTE-n meg hasonló helyeken tanulnak és vszeg simán mennek majd MSc-re is. Miért ennyire álszentek az egyetemisták, hogy ennyire szeretik játszani a fejüket? Ennyire unatkoznak és jó dolgukban nem tudnak mit kitalálni? Azért kérdezem, mert akinek lenne oka panaszkodni és sajnálni magát0 az én vagyok: 2013 óta vagyok egyetemista, egy szakról már kibuktam (2 tárgyból összesen 4-szer buktam), de a mostanival is nehezen haladok, miközben depresszióssá váltam és úgy érzem, hogy nem fogom tudni befejezni. De nem posztolok hülye mémeket, hogy az egyetem milyen nehéz meg megint buktam és alá egy röhögős szmájli.

2019. jún. 13. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Fantasztikus, már viccelni se lehet.
2019. jún. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Vannak akik képesek humorral feldolgozni az eléjük gördülő akadályokat. Tudod ha valamit nem veszel teljesen komolyan, azt sokkal könnyebb megcsinálni.

Akik pedig nem képesek humorral feldobni az életüket, azok ide jönnek sírni, hogy az előbbi csoport hogy merészel ilyesmit tenni.

2019. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1: De mi ebben a vicc? Ez olyan, mintha 190 centisként azon siránkoznék meg depiznék, hogy milyen sz*r alacsonyként élni. Teljesen logikátlan. Ha jól teljesítesz az egyetemen, minden vizsgád nagyjából biztosan megvan, akkor mi értelme siránkoznod, hogy milyen nehéz meg mennyire szar és szenvedés?
2019. jún. 14. 00:01
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Képzeld, attól, hogy valaki mondjuk intelligens, attól még rohadtul tenni és küzdeni kell azért, hogy elérjen valamit. Kőkeményen tanulnak, ezért sikerülnek jól a vizsgáik. Elég fura tévképzetekben élsz
2019. jún. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ez nem egy fb-os egyetemi meme oldal, ahol "az egyetemisták" panaszkodnak a vizsgákra. Mivel hozzáférésed van az említett meme oldalhoz, menj oda, és kérdezd meg tőlük ezt a kérdést. Ők nagyobb valószínűséggel tudják a választ.
2019. jún. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert nem simán szerzik meg a diplomát, hanem sokat küzdenek érte. És sokan vannak akik könnyebben veszik az ilyen akadályokat, ha megpróbálják humorosabbra venni a figurát.
2019. jún. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Az agyam eldurran. 😃
2019. jún. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nem érted a memeket 😅


Olyan témában is vannak memek, hogy amik a WCn vagy és telefonozol “megjelenik” 2 folt a lábandon, mert a könyököddel elnyomod a veráramlást mikörben tartod a telefonod.


Meg ennél sokkal lightosabb témákban vannak.


A memek nem a panaszkodásra eszköz.


Ertelmetlen lenne tovább magyarázni, mert amúgy sem érdekel téged a válasz csak kicsit felhúztad magad és ide jöttél panaszkodni és kiírni a bánatod.

2019. jún. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos emberek annyira frusztráltak a saját sikertelenségük miatt, hogy semmi nem jó nekik. Ha kedvelek egy mémet, mert viccesnek találom, akkor az a baj, mert nekem jól ment az a tárgy, amiről a mém szól. Pont nemrég történt ilyen, ugyan nekem jól sikerült egy adott vizsga, de tudom jól, hogy egyébként "szórótárgyról", "vízválasztóról" van szó és én is ezzel a tudattal vágtam bele, nálam is benne volt a pakliban, hogy nem sikerül (mert sokszor nem azon múlik, hogy mennyit tanul az ember...) és sok barátomnak, évfolyamtársamnak valóban nem sikerült, úgyhogy együtt tudok érezni velük és látom a humort a dologban. Ha meg le merném írni valahol, hogy amúgy nekem jól megy az adott szak, akkor csak habzó szájjal nekem esnének a nálam sikertelenebben, szerencsétlenebbek, mert biztos csak széttettem a lábam, lefizettem a professzort, a négyeseimmel ne pofázzak, bezzeg nekem is volt bukott vizsgám...
2019. jún. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, én megértelek, szívem szerint letiltanék mindenkit aki nem BME-s, ők nem like-olhatják az egyetem nehezsegéről szóló mémeket. Csak az a baj, hogy ők is szeretnék úgy érezni, hogy érnek valamit a kis büfé szakon, szeretnék azt érezni hogy igenis nagy kihívásokkal néznek szembe miközben 5.00 átlag, ösztöndíj, mellette még munkára is van idejük... 7 vizsga oh jaj, hogy oda ne rohanjak, ez az érettségi kategória, amikor egyszer (nagyon max kétszer) átolvasom az anyagot és még egy doktori címet is felajánlanak a vizsgán nyújtott teljesítményemért. De milyen ciki is lenne ezt bevallaniuk :DD


Itt az egy és igazi mémoldal ahol van joguk panaszkodni az embereknek


[link]

2019. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!