Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert van az, hogy mostanaban...

Miert van az, hogy mostanaban a csapból is az folyik, hogy 40 évesen már öreg az ember?

Figyelt kérdés
Nem tudom ki hogyan van vele, de manapság a médiában mindenhol az megy, hogy a 40 eves embereknek kb már öregnek kell érezniük magukat. Most lehet, hogy ez csak nekem fura, de en 37 eves pasi vagyok es teljesen fiatalnak erzem magam. Fizikalisan semmivel sem rosszabbul, mint 10 eve, tehat en ertetlenul allok, amikor olvasom vagy hallom, hogy milyen mozgekony meg eros stb, amikor 40 eves... csontok mar nem a regiek stb.. egyedul tudatilag bosszant ez, hogy huszonévesen zöldfülűnek tartjàk az embert aztán 40 évesen meg öregnek. Mire jó ez? Bele sem akarok gondolni, hogy milyen ven leszek 10, vagy 20 év múlva. Kinek mi a véleménye erről?
2019. jún. 14. 10:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Na látod, te 37 évesen, valszeg egyedülállóként csak egy srác vagy.

Én 38 éves, 3 gyerekes anyukaként, nos, anyu vagyok... :D

Természetanyánk pikkel a nőkre, Murphy is megaszonta.

2019. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
40 éves ugyan még nem öreg, de a csontok fejlődése 30 éves korban megáll, s utána folyamatosan romlanak lefelé. Ilyenkor már nem épül úgy, nem regenerálódik jól a szervezet, inkább csak szinten lehet tartani, amit addig összehordtál. Ez sajnos egyszerű anatómiai tény. Az, hogy kinek mikor üt be a krach, az általában attól függ, hogy milyen kondiban volt előtte és milyen egészségesen élt.
2019. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem mondanám, hogy újdonság, hogy a 40 évesek "öregek", voltak idők, amikor csodának számított, ha valaki addig elélt.
2019. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindez viszonyítás kérdése.

40 évesen

fiatal vagy: ha gyereket akarsz (egyesek szerint), ha valami újba akarsz kezdeni (a barátaid szerint)

öreg vagy: ha gyereket akarsz (egyesek szerint), ha állást keresel (a potenciális munkaadó szerint), ha rád akarnak sózni valamit (pl. vitamint, életbiztosítást)


Nem kell törődni vele

2019. jún. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én nőként pont a 40/41 évemben tapasztaltam látványos egészségügyi romlást. Vállfájás, térdfájás, nehezebb járás, súlygyarapodás, emésztési problémák. Még kibirható orvos nélkül, de már észreveszem. Előtte soha nem éreztem, nem is gondoltam volna, hogy egy év alatt így ki tud jönni minden. Tehát én se gondoltam 37 évesen, hogy pár év múlva "ez fáj, az fáj" lesz. A bőröm és az arcom is "érettebb", löttyedtebb lett, az arcom is lógósabb. Egy-két éve még nem vettem észre magamon ennyire a koromat.
2019. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%

Fiatalkor: 20-21 éves korig

Fiatal felnőtt: 25 éves korig

Felnőtt: 30 éves korig

Idősödő felnött: 40 éves korig

Öregedő: 50 éves korig

Öreg: 50+


Te már azért eléggé közelítesz az időshöz.

2019. jún. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Fizikálisan az átlag 40 éves korára eléri a csúcspontot, akár túl is van rajta (élsportolók, nehéz fizikai munkát végzők, erősen mentálisan terhelt munkakörűek stb stb)
2019. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

A 40 évestől már idősödő felnőtt vagy. Vagyis nem fiatal de még nem is öreg.

Egészség romlásra pedig ennyi évesen már számítani lehet. Nem vagy már fiatal.

2019. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az 5. hozzászólóhoz, épp azt akartam én is írni, hogy érdekes módon a 40 betöltése után kicsivel kezdődött az „itt fáj, ott fáj”-korszak, amiről pár évvel azelőtt (hozzád hasonlóan) azt gondoltam, badarság.

Mondjuk az ilyen-olyan fizikai gondoktól eltekintve jó kondiban vagyok, és rendszerint fiatalabbnak néznek, és én is fiatalnak érzem magam. De sok olyan kortárat ismerek, akik jóval elgyötörtebbek nálam, gondolom ez genetika és életvitel kérdése.

2019. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Kérdésedre válaszolva: mert úgy kezelik az embereket a munkaerőpiacon. Ez hasonló, mint akinek nincs internete, akinek nincs rádiótelefonja, nincs email címe úgyszintén "nem ember". A 40 éves életkort elért emberek sem emberek - a modern megközelítés szerint. Más kérdés, hogy az újkori "társadalmi igazságérzet" viszont elvárja, hogy amíg mozogni tudnak ezek a "nem emberek", addig dolgozzanak és adózzanak ezerrel. - Utána pedig el lehet szépen dobálni őket úgy, ahogyan a telepakolt pelenkákat szokás.
2019. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!