Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hova siet a legtöbb ember az...

Hova siet a legtöbb ember az életben?

Figyelt kérdés

Mindig mondják,hogy

-Már ilyen meg olyan "öreg" vagy (22)

-Majd öreg leszel ehhez meg ahhoz is (pl. jogsi 30 évesen)

-Ideje lenne dolgoznom (pedig jól élünk, a szüleim fiatalok, a nagyszüleim is csak 66 évesek)

-Ideje lenne barátnőt szerezni (nem olyan könnyű az, meg amúgy is, miért ne lehetne 40 évesen "babázni")

stb...

Sokan csak eleve 80 éves korukig terveznek élni, meg a karrier csúcsára érni 30 évesen...


Miért gondolják, hogy az élet ilyen kurta? Miért zavarja őket, ha valaki "ráér", és 100-120 évre tervez, lassan él, nem siet, élvezi a "gyerekkort" meg az iskolát?

Egyáltalán miért zaklatnak a jótanácsaikkal?



2019. jún. 14. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen nem vagy öreg.

A jogsi nem korhoz kötött, bármikor megtanulhatsz vezetni.

Ha nem tanulsz és nem is dolgozol, a szülők sem élnek örökké, hogy eltartsanak. Nem lesznek meg a nyugdíjhoz az éveid.

Barátnőt akkor szerzel, amikor te akarsz

Miért érdekel téged, hogy ki mit gondol?

2019. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugdijat senki nem fog kapni, az se aki dolgozik.
2019. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Még tanulok, de máér vannak, akik szerint dolgoznom kéne, nmeg hogy tegyem le most a jogsit, legyek felnőttes unalmas...

Amúgy tervezek dolgozni, de ezek az emberek mindig azt mondják, "Nem elég!"... Mi nem elég? Mit kéne csinálnom? Hajtsak, mint az őrült? Attól jobban komálnának?

2019. jún. 14. 17:37
 4/10 A kérdező kommentje:

Mondhatom azt, hogy a példaképeim az idős professzorok, akik sokat tudnak, viccesek, jófejek, és még 80 évesen is aktívak.


Amikor valakinek azt mondom, én is ilyen leszek, akkor kiröhög, meg a 100 éves "vágyra" is, meg hogy "Ugyan, már 90 évesen magad alá fogsz ........, majd a gyerekeid tartanak tisztán, stb."

2019. jún. 14. 17:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért „sietnek”, mert a legtöbben kvázi egy lista szerint élik az életüket, amiről ki kell pipálni a dolgokat (munka – pipa, autó – pipa, ház – pipa, feleség/férj – pipa, gyerek – pipa…), és nem értik, ha másnak más az elképzelése, próbálják „visszaterelni a nyájba”.


Hogy hány évig élsz, szerintem nem igazán rajtad múlik. De hülyeség, hogy 90 felett már roncs az ember, az ismeretségi körömben 4 olyan 90 feletti nő van, aki tök aktív és ép szellemileg is. (Mondjuk férfi egy sincs.)

Ne törődj másokkal, hajrá, légy fitt idő prof! :)

2019. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Unokázni, sorozatot bámulni, pofázni a szomszéddal, munkaügyet-hivatalos dolgot rendezni, de van, akit csak az energiaital hajt ennyire, és emiatt nagyon fontos minden számára.
2019. jún. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyet is értek velük meg nem is.


Persze mindenki maga éli az életét, de vannak azok a dolgok, amit jobb "idejében" átélni, vagy elkezdeni.


Példának okáért sokkal egyszerűbb egy nyári szünetben letenni a jogosítványt, mint munka mellett-után. Tudom, mert 30 évesen csináltam meg.


Az ismerkedés tény, hogy nem könnyű, évek óta nincs kapcsolatom. De sajnos ez is az a dolog, hogy tapasztalva tanulja meg az ember. 30 évesen már lassan azt sem tudom hogy álljak neki.


És nagyrészt fiatalon alapozod meg az életed. Ez is tény.


Persze egyet is tudok érteni, hogy sokszor feleslegesek az elvárások és azemberek csak azért ia generálják őket, hogy "legyenek".


Nekem is osztja az észt rokon, hogy Pesten mennyit KELLENE keressek. Közben ő maga soha nem dolgozott háztartásbeliként. Jogosítvánnyal is sokat cseszegettek, megcsináltam, azóta sem igazán szeretek vezetni. Tény, hogy hosszú távra, nagy utakra kényelmesebb és gyorsabb.


Ismerkedés is olyan, hogy hiába mondják attól még nem lesz egy csettintésre párom. Ha fejen állok sem. Ezt közlöm is velük és alapvetően jól elvagyok a magam életével.

2019. jún. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem tökéletes példa az ilyen jellegű hülyeségekkel zaklatásra egyik rokonom aki a céges autómra van rákattanva.


Általános beszélgetés:

- Jó ez az autó, nem tudnád megvenni?

- Minek?

- Hát mert hátha eladja a cég neked olcsóbban.

- Minek?

- Hát hogy legyen saját kocsid.

- Minek?

- Hát mert az mégis csak a tiéd.

- Oké.


Magyarul nem az a lényeg, hogy van egy autó amit úgy használok mint egy sajátot és a költségei 90%-át a cég állja. A birtolkás a fontos, hogy "enyém, enyém, enyém".

2019. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ők se tudják, hova sietnek, csak mennek a tömeggel, mint a birkák. Azok közül, amiket felsoroltál, a gyerekvállalás az egyetlen, amivel biológiai okokból tényleg nem ajánlott sokáig várni, de nem kötelező tevékenység, szóval ehhez sincs köze senkinek, ahogy ahhoz se, hogy mikor szerzel jogosítványt vagy mikor mész vécére. Úgyis mind meghalunk, felesleges bármit is konkrétan eltervezni.
2019. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedvenc videóm ebben a témában (arról, mennyire más egy-egy ember élete, nincs egyértelműen „jó” életút mindenkinek):

https://www.youtube.com/watch?v=IBFEykZvTu4

2019. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!