Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire lesz...

Szerintetek mennyire lesz fura megint nappali tagozatra járni 2 év munka után és kvázi "tinikkel" együtt?

Figyelt kérdés
Jó, tudom, ez nem tűnik soknak, de érdekelnének a tapasztalatok, hogy ki hogyan élte meg. Én úgy érzem, hogy 24 évesen teljesen másképp fogok hozzáállni a tanuláshoz, mint előtte 15 éven keresztül. Milyen lesz egyetemre járni úgy, hogy főként 19 évesekkel leszek együtt, akiknek a szociális életüket is az egyetem fogja jelenteni legfőképpen? Nem lesz fura mondjuk beülni hétvégén egy fröccsre a nálam 5 évvel fiatalabbakkal? Programozni fogok tanulni, szóval 24 éves nőként 19 éves fiúkkal/fiatal férfiakkal(?) együtt.
2019. jún. 15. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy jön ki az, hogy 2 év munka után 24 vagy? :o

Na mindegy, én 3 évvel érettségi után tanultam tovább nappalin. Alig lehetett érzékelni a korkülönbséget, arról nem beszélve, hogy nem én voltam az egyetlen, aki nem közvetlenül érettségi után tanult tovább... BTW a legidősebb évfolyamtársam 70 körüli volt... (neki ez már a sokadik diplomája volt).

Felnőttkorban pár év korkülönbség már érzékelhetetlen, de értelmes felnőtt emberek képesek bármilyen korú emberekkel együttműködni.

(Amúgy a munkahelyeden nem voltak más korosztályok? Mert általában nem homogén az életkori összetétel a munkában... Üdv. a felnőttek világában!)

2019. jún. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem is van már egy diplomám, ezért dolgozok csak 2 éve. Csak rájöttem, hogy nem tudok abban a szakmában érvényesülni. Érdekes, amit írsz, én úgy érzem, hogy az utóbbi 5 évben rengeteg változáson mentem keresztül. A munkahelyen vegyes volt a korosztály, de teljesen más az egyetemi és a munkahelyi környezet.
2019. jún. 15. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz gond. Nekem is voltak több évvel idősebb csopirttársaim, beilleszkedtek rendesen.
2019. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 2 év munka után 25 voltam, kijön ez.



Kérdező, úgy irigyellek! Úgy tűnik, én sohasem leszek szoftverfejlesztő, mert a nappalit nem engedhetem meg magamnak, az esti (vagy ahol az van, levelezői) meg heti 40-45 óra munka mellett köszönöm szépen. :( Egyáltalán az órákra se tudom, hogyan lehetne bejárni, de egyébként is....



Egyébként anno a BSc-n voltak kicsit idősebbek, talán valamivel komolyabbak voltak, de jófejek. Köztünk is volt komoly és kevésbé komoly és a 19-20 éves korosztály már nem az a vad tinikor...

2019. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Felnőttoktatásban tanítottam évekig. Ott pl. teljesen normálisnak számított, hogy a huszonévesek harmincasokkal, negyvenesekkel, ötvenesekkel tanulnak együtt. Minél vegyesebb volt a csapat, annál jobb volt a hangulat, a közösségi élet.
2019. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 nagyon sajnálom, hogy nem tudod beteljesíteni az álmaidat. Hidd el, tudom, hogy nehéz. Én is csak úgy fogom túlélni anyagilag, hogy a barátommal együtt fogunk élni és megosztani a terheket, valamint egy barátomtól fogunk kissé olcsóbban szobát bérelni. Illetve ezalatt a 2 év alatt őrült módján spóroltam, valamint egy nyarat nyugaton dolgoztam, nekem is csak így sikerült bevállalni. Nem gondolkoztál diákhitelben? Szerintem ennél a szaknál megéri, mert utána nem mininálbért fogsz keresni.
2019. jún. 16. 14:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elmúlt pár évben egy deka pénzt nem tudtam félretenni, egyedül élek és a családra se számíthatok.

Esélytelen. Maximum ha többmilliót nyerek a lottón.

2019. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!