Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért beszélnek az Autizmussal...

Mért beszélnek az Autizmussal élő emberek gyakran tájszólással?

Figyelt kérdés

Gyakran veszem észre némelyik Autista gyermek tájszólással tud beszélni annak ellenére, hogy nem vidéken született és a fővárosban él egy panelházban a szüleivel és testvéreivel.


Mivel én magam is Autizmussal születettem ezért a hanghordozásom szintén tájszólásos. Pedig nem vidéken nőttem fel.


Tudom miképp kell helyesen kimondanom a szavakat megfelelő hanglejtéssel, de még is nehézséget jelent ennek koordinálása.



#beszéd #megfelelés #autizmus #hangsúlyozásának #zavarának
2019. jún. 15. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én autista vagyok, de nincs tájszólásom :D Öcsémnek sincs. Pesti vagyok. Nekem más téren van bajom... hiába tudnék helyesen beszélni, van, hogy megszólalni sem tudok egy helyzetben. Na ez rosszabb, mintha tájszólással beszélnék...:(
2019. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt tanúlják. Nem számit hogy városvan vagy falún élnek. Ha a szülők otthun úgy beszélnek akkor az autista azt tanúlja meg s ahoz ragaszkodik amit megtanúlt.
2019. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az nem tájszólás, hanem az autistákra jellemző monoton, színtelen hang, vagy éppenséggel túlhangsúlyozó, éneklő beszéd.
2021. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!