Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy bocsássak meg szüleimnek?

Hogy bocsássak meg szüleimnek?

Figyelt kérdés

A gyógyulást megbocsátással lehet elérni, idáig mindig mindenkinek megtudtam bocsátani kivéve a szüleimnek. Nem csak hogy kegyetlenek voltak velem, de még buták is. Most azt hogy lehet valakinek megbocsátani ha kegyetlen és buta? Félreértések végett már 3 éve elköltöztem saját lakás, munka amit mind magamnak köszönhetek, mert ők mindenben csak hátráltattak. Kaját lakhatást is már egyetemen is magamnak teremtettem meg.

kösépsuliban is ösztöndijból éltem.Egyszerűen csak rossz dolgokat tudok köszönni nekik. :/ Hiába erölködöm mi volt az ami jó, egyzserűen semmi.. Porig alázták az önbecsülésem. Még csak msot felnőttként lettek barátaim, tisztelnek az emberek, és már nem akarok öngyilkos lenni. Amig velük éltem már 9 évesen öngyilkos akartam lenni.Igy hogy bocsássak meg??? Félek hogy lehetetlen. Legtöbbször már elfelejtem a létezésüket is, de ha eszembe jut az a sok szemétség amit tőlük kaptam kb. 1 hétig rágom rajta magam mire elmúlik. Igazából ha tudtok valami jó agykontrollos trükköt szivesen meghallgatom.


2019. jún. 16. 03:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
"A gyógyulást megbocsátással lehet elérni, " itt már gond van, gondolom a többivel is... ez ilyen hitfelfogás szrság.... ha nem ad választ a mesekönyv, vagy önellentmondásba kerül magával, vagy az élettel, hát... lehet a hiba ott keződik (ettől függetlenül lehet, hogy szüleid se százasok)
2019. jún. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mesélj, mit tettek?
2019. jún. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj pszichológushoz. A múltban elszenvedett traumákban ő fog tudni segíteni.

Tehetsz még annyit, hogy egy füzetbe leírod, hogy miért is akarsz nekik megbocsátani. Pl. Megbocsátok nektek, hogy nekem boldog életem legyen. Köszönöm nektek, mert megmutattátok, hogy én milyen szülő ne legyek...stb.

Aztán hidd is el, amiket írsz, mondd ki őket hangosan.


Keress rá a neten az elengedésre, megbocsátásra. Olvass esetleg szakkönyveket a témában.


Nekem pl. így sikerült megbocsátanom és elengednem az egyik gimis osztálytársnőmet, aki állandóan b..sztatott.

2019. jún. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


a kérdésed alapján úgy tűnik, hogy

1. számodra nem világos, hogy a te érdeked a megbocsátás, nem a szüleidé,

2. nem világos előtted, hogy nagyon mennyire megerősített téged a nem megfelelő családi gáttér (ezt a pozitívumot kevesen mondhatják el magukról). A helyzetet már a javadra fordítottad, bármilyen vacaknak is indult,

3. nem világos számodra, hogy mi a meg-nem-bocsátás rejtett nyeresége számodra. Ez utóbbi kíváncsivá tett engem is. Megírnád?

2019. jún. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek komoly mentális problémái vannak, nekiállt privát üzeneteket küldözgetni, hogy én tettem vele.

Kezeltesd magad.

2019. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát ez hülye xddd eddig aludtam nem irtam privátot senkinek.xdddddddddddd
2019. jún. 16. 16:43
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is valami szakkönyvre gondoltam.
2019. jún. 16. 16:44
 8/8 anonim ***** válasza:

négyes vagyok


Sajnálom, hogy nem kaptam választ a kérdéseimre.


Szép napot!

2019. jún. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!