Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önvédelemre Gáz, vagy paprika...

Önvédelemre Gáz, vagy paprika spray gázpisztoly, sokkoló?

Figyelt kérdés

melyik ezek közül amelyik kifekteti a támadót?

sokkoló tudom, nem engedélyezett, hol lehet mégis beszerezni?


2019. jún. 16. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Nyaktiló.
2019. jún. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokkoló tiltott eszköz, arról mondj le.

Vegyél egy forgótáras gázpisztolyt, kérj rá viselési engedélyt, és úgy tárazd be, hogy egy patron CS, egy patron paprika. A CS általában hatékony, de egyrészt előfordulhat, hogy a támadód be van drogozva, vagy annyira részeg, hogy hatástalan rá, meg nagyon ritkán immunitás is lehetséges. A paprika viszont a részeget, drogost is 100% hatékonysággal harcképtelenné teszi.

2019. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kifektetni csak a sokkoló tudja, de közel kell kerülni, ami rizikós, több támadó ellen pedig közel hatástalan.

Bármelyik piacon tudsz kapni, de tényleg nem éri meg.


Vegyített gáz/paprika spray szerintem a legpraktikusabb, nem nehéz mint egy pisztoly, nem látják még véletlenül sem ha van nálad, nem kell tárazni vagy egyszerre több féle töltényt belepakolni (és ezzel együtt többet lőni egy emberre), hogy hatásos legyen és a legtöbb még drog hatása alatt álló embert is eltántorítja. Valamint legális a viselése és olcsó is.

2019. jún. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem van pisztolyom, igaz az egy automata, tehát nagyobb. De én azt mondom nem éri meg. Elvileg kell hordani időszakos bevizsgálásra, nehéz, sok helyet foglal stb. Sokkal célszerűbb egy spray.
2019. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
A paprikaspray közbiztonságra különösen veszélyes eszköz kategóriába esik, tehát jogszerűen nem hordhatod magaddal közterületen.
2019. jún. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sokkoló: illegális, és a legtöbb, amihez te hozzájuthatsz a kínai piacon nem csinál semmit, csak megcsípi kicsit a bőrt.


Gázpisztoly: ha előveszed, már rád hívják a TEK-et, a böriben vacsorázol és másnap újsághír lesz belőled, hogy "fegyverhasználat történt".


Gázspray: csendes, senki le sem szarja ha a város közepén lefújsz valakit, viszont a megállítóereje jóval kisebb, mint ahogy a legtöbben gondolják. Viszont mindenképp előnyhöz jutsz általa, mert fújás után jóval több esélyed van mind elszaladni, mind pedig egy jó nagyot bemosni a belassult ellenfélnek.

2019. jún. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"6

Gázpisztolyhoz elég egy kérelmet benyújtani, meg MKH kártya kell és kész, ezért nem kerülsz böribe.

2019. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vegyel egy csotanyirto spret! Az haztartasi eszkoz viszont hatasos. Anyam azt hord maganal. :D
2019. jún. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra hívják rá a TEK-et, aki nem tudja használni a gázpisztolyt. Nem lobogtatni kell, meg fenyegetőzni vele, mint a filmekben, hanem ha már elővetted, ki kell tárazni a rosszarcúra, és elszaladni. N megvárni a seriffet, hanem futás. De itt is igaz a mondás: inkább legyek a börtönben, mint a boncasztalon.
2019. jún. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Most tényleg azért lettem lepontozva, mert elmondtam, hogy a paprikaspray KKVE eszköz, és illegális? Jól van, nem engem visznek majd el, ha valakit pofán küldök vele az utcán, hanem titeket.
2019. jún. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!