Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet szeretni a magyarokon?

Mit lehet szeretni a magyarokon?

Figyelt kérdés

2019. jún. 18. 08:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Én csak a régi Magyarságot szeretem,emiatt szeretek CSAK magyar lenni. Bár éltem volna akkor. Ma már nem olyanok a magyarok sajnos.
2019. jún. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

A magyarokra is az általános emberi jellem jellemző, olyanok vagyunk, mint mások, nüasznyi eltérésekkel.



Legutóbbi benyomásom a csodás és szent nyugatiakról, hogy visszafeszítik a Combino ajtaját, feltülekednek, engem jól meglöktek és ordítozva utaztak.

Láttam már utánuk irgalmatlanul koszos vonatot, stb.

Vásároltam már Bécsben nagyon mogorva eladóktól.


A magyar legnagyobb hibája a saját népének lenézése.

2019. jún. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Mert a "régi" magyarok milyenek?

Egyébként ugyan azt mint bármelyik más ország lakosaiban. Kúltúrában van különbség nem az emberekben.

2019. jún. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Kajánkat és borainkat. Az biztos, hogy nem az önzetlenségünkről vagyunk híresek.
2019. jún. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Kizárólag az édes anyanyelvet.
2019. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Te milyen nemzetiségű vagy hogy ez felmerült?
2019. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt, mint bárki másban.

Ha lengyel lennék, akkor azt szeretném. Ha brazil, akkor azt. De mivel magyar vagyok, így ezt szeretem. Úgy érzem, hogy ide tartozom.

2019. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

" az értelmesebb magyar le is nézi a népét, és elmegy külföldre. ugyanis a mostani kormány leépített mindent, szétlopta az országot,"


Én elhagytam az országot, de nem a mostani kormány miatt hanem a gyurcsány kormány miatt. SOk magyarral találkoztam külföldön akik akárcsak én gyurcsány ideje alatt jöttek ki.

Amúgy azt mondják a magyarság szeretete azokban a magyarokban van erősen jelen akik külföldön élnek. Ez nagyon igaz. Találkoztam olyan magyarokkal akik lassan 30-40 éve élnek külföldön de még mindig magyarnak érzik magukat, és ott ahol élnek igyekszenek magyarul élni. Brazíliában megismerkedtem egy kedves nagy családdal, ahol a nagyszülők voltak magyarok. A gyerekeik, unokáik már kint születtek. Sosem jártak Magyarországon de még az unoka is szépen beszél magyarul. Ahogy mesélték. Megtartják ezt a hagyományt amit a nagyszülőktől vettek át. Megtanítják az összes családtagot, bárkit magyarul. Amikor vendégségben voltunk megleptek minket csirkepaprikással, nokedlivel, ami pontosan olyan volt mint amit otthon mi magyarok készítünk. Jó magam is igyekszem rávenni az angol barátaimat, hogy menjenek el Magyarországra nyaralni, nem bánják meg. Voltak, imádták. Magyarnak lenni jó, ha az ember észreveszi, megérti az ország szépségét, különlegességét.

2019. jún. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
"A magyarokon" így, kollektíve semmit, de ugyanígy a németeken, amerikaiakon, japánokon [helyettesítsd be bármelyik tetszőleges nemzettel] sem, mert nincs az az általánosítás, amivel le lehetne írni akár csak a népesség felét.
2019. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem az általánosítást, legyen szó bármilyen emberi csoportról.


A véleményem az, hogy nem egy nemzetet kell szeretni, kedvelni, hanem annak egyes tagjait. Maga a nemzet pusztán egy fikció, azt egyének alkotják, akik között van valamilyen mértékű kulturális vagy szimplán állampolgárságon alapuló kötelék. Ugyanakkor, nem gondolom, hogy bármi értelme lenne utálni, vagy szeretni egy nemzetet, mivel, annak tagjai sokfélék, eltérő értékrenddel, érdeklődéssel, képességekkel.

(Különösen, hogy a nemzethez tartozás alapesetben nem választás kérdése...)

2019. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!