Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vegánok közt van akit nem...

Vegánok közt van akit nem feszélyez ha más húsevő?

Figyelt kérdés

Eddig csak olyan vegánnal találkoztam aki állandó stresszben és feszültségben élt az miatt hogy vannak húsevők. Az evés ugye egy teljesen banális dolog, olyan természetes mint az alvás, vagy hogy elmegyek reggel wc-re.


De a vegánoknak egy állandó, feszültséggel és harccal teli légkört hoz létre mert ugye ő hiába nem eszik húst de folyton azon kattog az agyuk hogy úristen de még mindig vannak húsevők.


Aztán ott van az hogy izolálódnak akár a családjuktól is az miatt hogy már a családi ebédnél sem esznek mert húsos étel van.


Hiába nem ő ölte meg az állatot, akkor is szorong ez miatt.


Van olyan vegán akit nem zavar ha más húst eszik, sőt olyan van, hogy ha megkínálják megeszi csak ő magának nem főz húst?



2019. jún. 18. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Én csak vegetáriánus vagyok, de csinálok húsos ételeket másoknak, és egy asztalnál eszek velük ilyenkor. Engem nem zavar, magánügy, hogy ki mit eszik.
2019. jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

# 1


Ismersz olyat aki megütközik azon hogy hogy csinálhatsz egyáltalán húsos ételt mikor te nem eszel? És hogy másnak miért csinálsz?

2019. jún. 18. 16:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Én húsevő vagyok és tapasztaltam, hogy a vegánok, vegetáriánusok nem nagyon tudnak ellazulni a környezetemben.


Mostanában ritkán eszünk együtt, de akkor gyakran megkaptam, hogy neki is volt lelke, hogy, ártatlanul hever a tányéromon, volt, hogy garnélát ettem és mondták, hogy a szemei is ott vannak és, hogy a tekintetük meg a többi.


Illetve sokszor kaptam videókat, hogy hogyan kínozzák az állatokat meg csak azért, hogy én jóízűen elfogyasszam.


Nem nagyon volt olyan eset, hogy egy vegetáriánus avgy vegán nem fejezte volna ki a nemtetszését, amiért húst ettem.


A másik, ami gyakran előfordult, az egészséges életmódőak, akik szépen kielemezték, hogy az étel, amit fogyasztok, az miért nem jó és milyen egészségügyi gondjaim lesznek tőle a jövőben.

2019. jún. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Nincs ilyen ember a környezetemben, mondjuk én nem is szoktam ezt nagy dobra verni, a családom meg már megszokta. Elkészítem, mert ők ezt szeretik, annyi, hogy nem kóstolom meg, hanem valaki esetleg még kijavítja a fűszerezést.
2019. jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
53%

Tegyük fel, hogy elutazol egy szigetre, ahol az emberek 95%-a kannibál.

Vidáman, dalolászva élnél köztük, vagy feszültséggel és harccal teli légkörben, mert bár te nem ennél emberhúst, de körülötted szinte mindenki igen, és azon kattognál, vajon miért esznek embereket.

Bizonyára furcsállanád azt a kicsiny csoportot, akik nem esznek embereket, sőt még a kannibál szüleikkel sem hajlandóak egy asztalhoz ülni.

Vajon téged zavarna ez a dolog, vagy esetleg főznél embert, esetleg meg is kóstolnád ha megkínálnának? Hiába nem te ölted meg az embert, mégis szoronganál emiatt?

Az analógiában a kannibál helyettesíthető kutyaevéssel is (fincsi német juhász pöri) a lényeg ugyanaz, így szerintem hatásosabb :)

2019. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
XD utolsó pont a hozzád hasonlók miatt született meg ez a kérdés is.
2019. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Sok vega/vegán ismerősöm van, akikkel szoktam együtt kajálni az egyetemen. Az történik ilyenkor, hogy leülünk egymás mellé, én eszem a kis csirkémet, ő eszi a kis zöldségét, és szépen békén hagyjuk egymást. Én nem szivatom hogy márpedig a hús az kell, ő nem szivat azzal hogy képzeljem el a kiscsibét, mindenki foglalkozik a saját tányérjával. Semmiféle feszültséget nem láttam bennük soha.
2019. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"XD utolsó pont a hozzád hasonlók miatt született meg ez a kérdés is."

Tévedsz. Rám egyáltalán nem igaz, hogy feszélyezve érezném magam húsevők közt, vagy stresszelnék.

A kommentemben viszont kifejtettem, miért logikus és racionális a kérdező által leírt viselkedés.

2019. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!