Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Még sosem beszéltek így...

Még sosem beszéltek így velem. Megérdemeltem? (Lent)

Figyelt kérdés

Szóval az történt, hogy veszekedtünk.


Mostanában gyakran veszekedünk. Fáradt vagyok, sokat stresszelek, és az, hogy ritkán van itthon velem nem sokat segít. A hétvégén talán túlzásba vittem. Sok a családi problémánk is ami ránk nehezedik. Igaz, sokszor szidom, hogy miért így csinálja miért nen úgy, de szerintem ez természetes. Mindig vissza is vág. Azt mondtam a férjemnek, hogy igenis ő a hibás amiért a családom, a húgomon kívül nem beszélnek velem mégsem törődik velem. Mindent elvár de semmit nem ad, már rég nem töltöttünk együtt nyugodt estét, márpedig én mostanában leginkább csak arra vágyom. Meg persze mindennek elmondtam, apróságok miatt is. Nem az első ilyen veszekedésünk de most nagyon nagyon megunta. És ezt kaptam. Minden szó olyan volt mint a belém vágott kés. És ráadásul hangosan mondta, mintha kiabálna:


'Eegen, lehet kicsikém! De mintha nem tudnád, hogy ha én nem lettem volna akkor nem kapod meg a részedet és még mindig az apádé lenne minden, mi meg csak a szolgái, a csicskái lehetnénk! Úgyhogy ahelyett, hogy hisztériázol nekem, inkább a tenyereden kellene hordoznod, amiért egy egyszerű pláza cicából irodistát csináltam belőled és építheted a banki karrieredet velem együtt, és jól ki vagyunk tömve pénzzel, méltóságos asszony!" Itt közbe akartam szólni, hogy válogossa meg, hogy beszél velem. De erre:" Fogd be a szádat! Mert ha mégegyszer megpróbálsz a szememre vetni valamit, vagy csak kritizálsz, vagy csak cirkuszolsz nekem, akkor többé nem vagyunk egy pár és mehetsz ki a kanapéra aludni a nappaliba! Értve vagyok!?"


Én majdnem sírtam. Nagyon fájt, hogy így kifordult magából. Mindig ő volt a dominánsabb a kapcsolatunkban, és máskor is veszekedtünk persze. Igaz, gyakran felkapom a vizet, és kihozom magunkból a vitát, de aztán én is kezdek békülni mindig. De még sose mondta, hogy ha nem hagyom abba, akkor nem akar együtt lenni velem... Mondott sokszor sokmindent de ezt még sosem. Megijedtem. Ez olyan mintha válásra célzott volna, bár azt ő sem akarhatja. Két napja nem beszél velem. Mit csináljak? Kezdjek én? Végülis tényleg sokban neki köszönhető ahogy egyelőre élünk. Hogy nincsenek anyagi gondjaink, legalábbis ez nem nevezhető annak.


26/L 28/F



2019. jún. 18. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Ezt írtad:

Igaz, sokszor szidom, hogy miért így csinálja miért nen úgy, de szerintem ez természetes

Nem, hercegnőcske, nem természetes állandó jelleggel beszólogatni valakinek, hogy hogy csinálja a dolgait! Igaza volt a férjednek, hogy kiosztott, csodálom a türelmét, hogy nem tette meg előbb.

2019. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

A leirtak alapján akkor volt előzménye és te provokaltad ki a veszekedést.

Szerintem ideje bocsánatot kérned és befejezni a veszekedést.

2 napja nem beszéltek, nem tűnik túl jó házasságnak.

Beszéljétek meg és próbáljátok elkerülni a felesleges vitákat. 26 évesen francnak van kedve egy fos házasságban lenni.

"sokszor szidom, hogy miért így csinálja miért nen úgy, de szerintem ez természetes."

Nem természetes, nem csoda, hogy besokkalt. Lehet elvetette a sulykot, de érthető

2019. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Máskor is 'kiosztott' már. Persze, általában 'neki van igaza'. És akármennyit veszekszek Ő még többet. Ettől még nem a nap 24 órájában veszekszünk. Csak gyakran. De én csak azt szeretném ha figyelne rám.
2019. jún. 18. 20:17
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Nagy a baj a fejedben, ha neked természetes, hogy szidod minden hülyeség miatt.
2019. jún. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem. Az természetes, hogy ha valamivel nem vagyok elégedett, és valószínű mert nem jó, akkor elmondhatom. Talán a szidás túlzott kifejezés. Inkább ez a lényeg. És különben is, mindig jól jön ki mindenből. A végén Ő 'utasít rendre'. Csak eddig ezt nem ilyen módon tette.
2019. jún. 18. 21:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted ezt az embert akkor próbálj meg nagyon erősen magadba nézni, és ne tolj rá mindent hogy az ő hibája. Valószínűleg egyikőtök sem tökéletes de ha szereted és meg akarod menteni a kapcsolatotokat akkor kicsit tedd félre a büszkeséged és kérj tőle bocsánatot, beszéljétek meg normálisan, ordibálás és egymás sértegetése nélkül a dolgokat.
2019. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy szeretem. És tudom, hogy ő is szeret. De az az érzésem, hogy ha nem leszek olyan, amilyen végülis lettem, akkor csak ő fog parancsolgatni.
2019. jún. 18. 22:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondd el neki, ha valami zavar.

Veszekedni viszont nincs értelme, csak mérgezi a kapcsolatotokat és távolabb kerülök egymástól. 2 napig nem szólni egymáshoz nem túl jó jel.

2019. jún. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Meg persze mindennek elmondtam, apróságok miatt is."

Érdekesen mutatod ki a szeretetedet :-)

2019. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!