Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ácsok/asztalosok tényleg négy...

Ácsok/asztalosok tényleg négy és hatszáz ezekért (plusz áfa) építenek kocsibeállókat, garázsokat, meg előtetőket fából? Itt tartunk?

Figyelt kérdés
2019. jún. 19. 18:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Miért, ez sok?
2019. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Anyaggal együtt szokták vállalni és 1-2 millióba kerül.
2019. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Csak nettó 400 ezerért senki nem fog neked kocsibeállót csinálni.
2019. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

De miért ennyi? Pár négyzetméteres (tizenöt, talán húsz) fa építményekről van szó. Szerintem maximum egy köbméter faanyag kell a szerkezethez, plusz némi cserép.


Csak szeretném tudni miért ilyen sok a nettó munkadíj, amikor alig hét éve (egy asztalos vállalkozó mesélte akkor) csupán száz ezer forint tiszta hasznot kapott hasonlóan picike épületekért, anyagköltség, kiszállás, adózás után.

2019. jún. 19. 18:17
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá igény, akkor ahhoz igazodnak az árak is. Én is sokalltam a beállóra adott ajánlatot ezért megcsináltam magam, ami 2 hetes munka volt. Nem mindenki akar zártszelvényekkel vacakolni, flexelni, létrán hegeszteni, fúrni, festegetni, csavarozni, anyagot beszerezni, betonozni. Egy profi munkája szebb is szokott lenni, garanciával. Feleannyiból megcsináltam, viszont én szeretem a piszkos munkákat, más meg nem. Ezt tudják a vállalkozók is és egy ember szerszámok nélkül nem áll neki beállót építeni.
2019. jún. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%

1.: Anyagot is beleszámoljuk. Meg a több alkalmi utazgatást.

2.: Én nem kérhetek ennyit? Miközben egy állami kórház, állami dokija szemrebbenés nélkül kéri a 2-300-at egy szülésre? Vagy egy informatikus egy weboldalért milliókat akár?


De tudod mit? Segítek! Tessék: [link]


Szívesen!


Ez is drága? Adjak kölcsön rá?

2019. jún. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Felesleges háborogni és ellenségesdit játszania mindegyik oldalnak. A drágálló vevőnek is meg a sértődött mesternek is.

Kereslet kínálat viszonya adja az árakat. Majd ha nem veszik meg drágán, kénytelen lesz lejjebb menni. Hozzáteszem, hogy ár érték arányban egy fém készgarázs százvalahányezerért jobban megéri, mint egy oszlopokon álló tető, ami szinte semmitől sem védi meg az autót.


Ha most akarnék garázsba beruházni inkább a készgarázst választanám, mint a sértődékeny drága "mestereket"

2019. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

Miért drága? Egy köbméter fa több százezer forint, ha előkezelt és gyalult fedés kell. 20% anyag megy a kukába. Aztán mindenféle adót meg járulékot kell fizetnie.

De ha szerinted ennyire tuti biznisz akkor menj el ács vállalkozónak. A logikád szerint az első kisebb munkáddal kitermeled az okj képzés árát. haha.

2019. jún. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Kevés a jó szakember. Miután mindenki diplomát akart, gyakorlatilag leépült a szakmunkásképzés. Az oktatás színvonala csökkent, a jó szakik életkortól függően vagy nyugdíjba, vagy külföldre mentek.

Aki itthon maradt, annak nagy része kókler.

Van, aki jó, és bármi okból itthon maradt, de kevés. És nem csak az ácsok, ez majdnem minden szakmában jelentkezik.

És ez felveszi az árakat. Mert ha nem tudod, nem akarod megcsinálni, akkor úgyis megfizeted a magasabb árat is.

Gondolom, ha te megtehetnéd, hogy magasabb fizetésért dolgozz, te se mondanád, hogy bocs, de neked csak a fele kell

2019. jún. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért ilyen drága? Örülj hogy van aki még foglalkozik ilyesmivel.

Tudod te milyen hiány van az építő iparban? (És sok minden másban is).

Tudod kérdező amiből kevés van, az mindig is drága volt és az is marad, hidd el, tapasztalat.

2019. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!