Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért veszik fel a nők ezt a...

Miért veszik fel a nők ezt a bunkóférfi-stílust?

Figyelt kérdés

Főleg az utóbbi időben figyeltem meg- elsősorban 35-50 közötti nőknél-, hogy úgy viselkednek, mint a legbunkóbb férfiak.

Nem gondolom, hogy mélyen belül is ilyenek lennének, mert borzasztóan erőltetettnek és megjátszottnak tűnik, de akkor sem értem, mit akarnak ezzel elérni.

itt a gyakorin is megfigyelhető sokszor, hogy (általában diplomás) 40-es nők ok nélkül iszonyú arrogáns és lekezelő válaszokat írnak, ráadásul a beképzelt stílusuk mögött általában semmi sincs, mert jobbára teljesen átlagos értelmi képességű emberekről van szó, még ha nagyon okosnak is érzik magukat.

Ehhez a jelenséghez tartozik, hogy egyre többet káromkodnak a nők, ami nekem elég taszító.



Valami belső bizonytalanságot akarnak így ellensúlyozni? Vagy érvek hiányában úgy akarják leérvelni a másikat, hogy a legbunkóbb férfiak stílusát veszik fel?

Nekem végül is tökmindegy, mindenki azt csinál, amit akar, de a jelenség okát nem akarom megtudni, mert nem gondolom, hogy bármit is el tudnának érni.


meg sztem a férfiakat taszítják is az ilyen nők.



2019. jún. 20. 06:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Lehet sokat bántották őket és felvettek egyfajta ilyen stílust.
2019. jún. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is, mint az egyes írja. Másrészt egyfajta önvédelem, harmadrészt: mi szeretünk a csordával együtt haladni...

Amúgy van, akinek előnyére vált.

2019. jún. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A fiatal lányok között is van alpári,szóval ez nem meglepő. Szerintem ilyen réteg mindig is volt.
2019. jún. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy hihetetlen, de a nők többsége nem vár álló tapsot, rajongást, elismerést a férfiaktól minden szava, tette után. Nem azért és nem úgy tesznek dolgokat, hogy a ferfiaknak tetsszen, hanem mert ők úgy tartják jónak. Szóval szerintem a legkevesebb nőt lehet azzal meghatni, hogy "elég taszító a férfiak számára, ha káromkodsz" vagy "nem vonzó, ha bunkó vagy", mert nem is azért csinálja, hogy vonzó legyen. Ha valakinek már van párja vagy nem is keres társat jelenleg, az pont lexarja, hogy mi vonzó számára idegeneknek és mi nem, egyszerűen úgy csinálja a dolgokat, ahogy ő szeretné.

Egyébként úgy érzem, hogy a mai világban egy nő is kénytelen sok helyzetben kicsit nyersebb, határozott (nem feltétlenül bunkó) stílust felvenni, különben a férfiak eltapossák a legtöbb helyen. Ameddig egy férfit komolyan vesznek minden szituációban, addig egy nőnek nem lehet problémája, nem lehet ideges, mert egyből kiröhögik, hogy "női hiszti" meg "biztos menstruál". Az összes munkahelyen egyből az ember méhében és magánéletében kutatnak, nem lehet a karrieredről beszélni anélkül, hogy ne jönne elő a téma, hogy "na és így hogyan gondoltad a gyerekvállalást?", "ugye ha gyerek lesz, akkor kevesebbet fogsz dolgozni?", "biztos az apja fogja felnevelni a gyereket". Ha komolyabb, férfias munkakört választ egy nő, akkor konkrétan le van sajnálva, hogy "majd úgyis meglátod, hogy nem neked való", kb úgy reagálnak, mintha az általánosban is bukdácsoló hülyegyerek állna elő azzal, hogy sebész lesz. Muszáj megtanulni ezeket a helyzeteket kezelni és a századik ilyen után már nem biztos, hogy mosolyogva, tündibündin fogja elmagyarázni valaki, hogy nem, nem menstruál, csak xy problémája van, amire megoldást szeretne.

2019. jún. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4:

megpróbálom ebből a feminista jellegű ömlengésből megtalálni a pár értelmes mondatot.


„párja vagy nem is keres társat jelenleg, az pont lexarja, „


:DD

akkor tehát a nők csak maguk miatt öltöznek kihívóan és sminkelnek?

na ne röhögtess.


„Egyébként úgy érzem, hogy a mai világban egy nő is kénytelen sok helyzetben kicsit nyersebb”


na ebben talán lehet igazság.


„Ha komolyabb, férfias munkakört választ egy nő, akkor konkrétan le van sajnálva”


egy férfi meg eleve nem is választhat nőies munkakört mert fel sem veszik.


ne haragudj, de teljesen nevetséges a hozzászólásod, mint egy 18 éves kezdő feminista hisztije. nagyon gyenge, ráadásul érdemben alig sikerült válaszolni.

2019. jún. 20. 09:23
 6/18 anonim ***** válasza:

"lekezelő válaszokat írnak, ráadásul a beképzelt stílusu" Ezen miért nem tudsz felnevetni? Mi van a lekezelő, beképzelt stílus mögött, milyen érzelem?

Valami belső bizonytalanságot akarnak így ellensúlyozni?

Düh, sértődés,bosszúvágy,

Semmi sincs az arrogancia mögött.

"A nők a pénzre mennek" Milyen érzelem van a kijelentésben? Vádaskodás, elkeseredés. "Minden nő q-va" Persze, minden? itt már düh van a kijelentés mögött. Az érzelmeink elrángatnak minden szélsőségbe, ha hagyjuk. Nem kell felvenni,, ha bunkó nővel találkozol, mert szenved, nem boldog. Megkérdezed tőle, miért jutottál ide? Nem kell ráerőltetni semmit csak megismerni az okokat és az okozatokat. Azután lassan megszelidíteni, betörni és szelíd lény lesz, ha boldog.

2019. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

#5 félreértés ne essék, távol állok a feminizmustól, csupán nő vagyok.

"akkor tehát a nők csak maguk miatt öltöznek kihívóan és sminkelnek?"

Van, aki igen és van, aki nem, nem lehet általánosítani. Biztos vagyok benne, hogy a nők nagy része akkor is sminkelne, ha hirtelen eltűnnének a férfiak a világból, mert saját magukat látják csúnyának nélküle, pedig lehet, hogy a férfiakat amúgy nem zavarná, hogy nem sminkelnek.

"egy férfi meg eleve nem is választhat nőies munkakört mert fel sem veszik."

Nem tudom mi számít "női munkakörnek", de pl sok férfi van segítő szakmában (ápolók és hasonlók). Nem hiszem, hogy túljelentkezés lenne férfiakból a védőnő vagy óvónő szakokon.

Én is elítélem a Melissa McCarthy féle sztereotíp, fingó-böfögő "bunkó, dagadt nőket", mert sok ilyen van. Viszont az az érzésem, hogy aki nő létére céltudatos, határozott, komoly, karrierista, azon a férfiak teljesen meg vannak botránkozva és igazságtalanul bunkónak titulálják, mert mi az, hogy valaki nem egy kis mosolygós cukimuki tündérke, hanem komoly, felnőtt nő.

2019. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Azért ez is röhelyes hogy sok férfi azt hiszi ha kiöltözik egy nő az csakis értük lehet.

Káromkodás:

Ezt miért csak a nőknél említik meg?

Férfitől se szép hallani hogy pl: jaj b....a meg a k...va élet. Hát a r..vás f....om tele van b....a meg.

Minden ok nélkül. Mindenki káromkodik vagy mert ideges és igy lejjeb megy a feszültség, vagy mert nem izgatja mások véleménye. Miért kéne megfelelni? Amelyik férfi nem szereti az nem szereti. De kétlem hogy pl te még életedbe nem káromkodtál. Vannak akik szimplán nem lekezelők csak nyersen fogalmaznak,mert nincs kedvük elmagyarázni alap dolgokat. Erre jó példa párom. Kijön a konyhába, ránéz a gombára és megkérdezi hogy az mi..az gomba?? Utánna én pl persze hogy lekezelő vagyok hogy: nem b+..makaroni.. Szerinted mi? Itt gyakorin meg sok az olyan ember aki annyira alap meg ostoba kérdést tesz fel, hogy felmegy az ember vérnyomása utánna születik egy alpári lekicsínylő válasz. Főleg miután itt a kérdések fele vagy ugyan az, vagy nem is lérdés hanem kérdésbe bújtatott ellenszenv a másik nem / ember iránt.

Amúgy minek törődsz azzal hogy ki milyen? Valaki köntörfalazik, valaki csak odamondja amit gondol ez van. Ha belegondolsz ez a kérdés is fura. Úgy is fel lehetet volna tenni hogy sok embernek miért van lekezelő bunkó alpári stílusa? Ugyanis nem csak a nők ilyenek hanem ahogy mondtad, a legbunkobb férfi stilust veszik fel. Ez most a férfiakra nézve is lekezelő. Olyan mintha azt mondanád,hogy a bunkóság alapvető férfi tulajdonság. Így kijavítva a kérdésed az emberek beleértve nők és férfiak azért ilyen alpáriak mert vagy nem érdekli őket más véleménye, vagy szimplán sok gond van a nyakába és igy jön ki a feszültség, vagy egyszerűen ha kérdést tesznek fel nekik ami elég nagy butaság, akkor ezen felmérgelik maguk, és nyersen fogalmaznak . Ennyi. És ha már gyakori , meg a beképzeltség is szóba jött. Azért azt is nézd meg hány férfi van eltelve magától és ír olyan választ hogy egyértelműen a saját nemüket állítják be okosabbnak ,jobbnak. Viszont senkit nem ismersz itt így ha valaki beképzelt nem biztos hogy nincs mire. És ezt a szöveg egyik nemre se támadás csak leírtam amit gondolok erről a kihangsúlyozásról.

2019. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A férfiakat nem veszik fel női munkára? 😂Akkor a lányom körmöse transzfesztita. Egynagydarab férfi , és műkörmös.

Sőt férfi fodrász is van.

Az hogy titkárnőnek nem vesznek fel férfit az azért van mert aki titkárnőt keres az férfi. Nyilván nem vesz magamellé egy csávót.

De sorolhatnám mennyi női meló van és mennyi férfi csinálja.

Mondok egy elég jót. A prostitúció többnyire elvileg "női munka". Mégis van csomó selyemfiú meg olyan aki nőt csinál magából(kinézetileg de azért a férfiasságát meghagyja mert meglepően sok férfi rajong érte) hogy aztán mehessen k.rvulni.

Megsugom. Én is férfi vagyok, és sminkesként dolgozok😋(nem vagyok amúgy meleg)

2019. jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Pontosan hány nőt láttál az utcán és abból hány nőnél figyelted ezt meg és abból mennyit ismertél meg? Honnan tudod mi van mögötte, milyen képességeik vannak vagy mit gondolnak magukról? Honnan tudod hogy ezzel mit érnek el vagy mit akarnak elérni vagy egyáltalán akarnak e? Ne ítélkezz. Ha ez neked nem tetszik ne keress ilyen társaságot. Én pl szeretem a temperamentumosabb nőket, akiknek erős jelleme van. Sok ember a sima őszinteséget is bunkóságnak tartja. Ritkán találkoznak vele, ettől félelmetes. A polkorrekt minden szavát átgondoló ember soha nem teljesen őszinte. 40/F
2019. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!