Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberileg mi a véleményetek...

Emberileg mi a véleményetek Eva Perónról?

Figyelt kérdés

Azért _emberi tulajdonságok_ témakör, mert bár politikai és társadalmi tevékenysége elengedhetetlen, de milyen embert láttok benne? Szerintetek milyen ember volt? Mit gondoltok a személyiségéről? (Már ami látszott belőle.) A tevékenységéről? Nézeteiről? Miért? Fiúk és lányok véleménye is érdekel.

Aki sokat tud róla nem bánnám ha részletesen kifejtené?



2019. jún. 20. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Az ki a rák more?
2019. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Emberileg csak az ismerősei tudnák megítélni, mi óhatatlanul a politika szűrőjén keresztül tudjuk csak szemlélni.
2019. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sokat tudok Eva Peronról. Még Argentínában is voltam, és ott is meséltek róla.

Eva Peron egy gyengécske színésznőből lett prosti akit az a szerencse ért, hogy megismerte Juan Peront az elnököt.

Tény, hogy Evita sokat tett Peron politikai karrierjének, de a származását akárhogy is akarta nem tudta eltitkolni. Annak idején voltak a "s**nyalók akik éljenezték a Peron politikáját,(féltek a megtorlástól) és voltak akik nyíltan kiálltak ellene. Evitánál sem volt másképp. Volt aki szerette, de sokan utálták. Evita bosszúálló volt. Akik akkor bántották, alázták amikor még senki volt, azokat first ladyként kegyetlenül megalázta, siralmas helyzetbe hozta. Főleg azokat akik társadalmilag a felső osztályba tartoztak. (gazdag nők nyíltan megalázták Evitát, hogy aki a pocsolyából zabigyerekként jött a világra, az a fényes máz alatt is zabigyerek marad) Evita a saját szeszélyei szerint osztogatott vagy elvett a néptől. Akkor sokan nem szerették. Amikor kiderült, hogy méhnyakrákja van, felvonulásokat tartottak "éljen a rák" táblákkal.

Mi a véleményem róla?

Kicsit olyannak gondolom mint ma Vajna Tímeát. A semmiből, kis senkiből lett valaki más által gazdag, és celeb ( mondhatjuk, hogy annak idején celeb volt ős is). Aki mások előtt játssza a gazdag úrinőt, várja, hogy szeressék, és ha nem akkor durci van, és bánt másokat. Vajna Tímit sem azért utálják mert télapóhoz ment hozzá, hanem azért mert nagyzolt más sikerével, pénzével. Én nem tartom nagy asszonynak Evitát.

2019. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amit fel lehet róla keresni a neten és a különböző könyvekben, azzal együtt számomra szimpatikus nő volt.
2019. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


3# nem tudom, hogy ez baj-e, de amellett, hogy ezt én mind tudom amit elmondtál másképp ítélem meg.

2019. jún. 20. 21:54
 6/12 anonim ***** válasza:

ma 21:54

Miért lenne baj, hogy neked más a véleményed mint nekem? Nem baj, hiszen nem vagyunk egyformák, nem gondolkodunk ugyanúgy. Én tiszteletben tartom, hogy te szerinted jó ember volt. Én szememben nem. Mert én is másképp gondolkodom róla.

Tudod kit tartok én érdekes nőnek?

Pl: Livia Drusa Augusta császárnőt aki Augustus császár felesége volt. Az ő munkássága, határozott fellépése abban a korban bámulatos lehetett.

2019. jún. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6 azt nem mondtam, hogy 'jó ember'-nek vagy bárminek tartom. Én nem tudom megállapítani ki jó ember és ki nem az, számomra ez relatív, nem pusztán a tettek határozzák meg. De van benne valami motiváló. Az, hogy egész életében hajtotta a harag az arisztokrácia, az úgynevezett 'kiválóbbak' iránt, akik megalázták (a népet) főleg az apja és családja iránt akik megtagadták, stb esetében egyáltalán nem mondható, hogy kizárólag a becsvágyra vezették. Noha szentté ne köll avatni, mint tudjuk. Elég részeletesen kifejtetted nen ismétellek. De az, hogy azon alapult az életműve, hogy elutasította a meghajlást, és sokminden egyéb az egészből, valahogy más fényt ad neki számomra. Nem untatok senkit vele, úgyhigy nem fejtem ki kisregényt írva, csak gondoltam elmondom. Másrészt kulcsszó: 'abban a korban'. Ugyebár a korhoz képest is kell megítélni.


Livia Drusa Augusta császárnő: hallottam már róla, de sajnos róla nem tudok eleget, hogy véleményem lehessen. Érdemes lenne?

2019. jún. 20. 22:10
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 22:10


Érdemes Lívia történetét is megismerni, ha szereted a történelmet.

Evita Peronról még valami eszembe jutott. Faye Dunaway főszereplésével 1981-ben készült egy Evita Peron film. Az valamiért tetszett. Talán mert olyan természetesnek tűnt. Ha nem láttad ajánlom.

2019. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen láttam, nekem is tetszett. :) A történelmet és a történelmi személyiségeket szeretem, és az életrajzukat. Különösen a szimbolikus női történelmi személyiségeket, valahogy jobban megfognak. Pedig férfi vagyok.
2019. jún. 20. 22:24
 10/12 anonim ***** válasza:

A Madonna énekelte "Ne sírj értem Argentína" (Don't cry for me Argentina)

Evita a flim címe, Madonna alakította. Amikor ez a film kijött tojáshéj a fenekemen volt, de most már értem a lényeget. Propagandista film volt, nem is szerették Evitát "éljen a rák"

2019. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!