Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van úgy, hogy "későn...

Más is van úgy, hogy "későn kezdett el élni"? Ki hogyan éli meg az öregedést?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de ha válaszolni szeretnél, segíteni szeretnél, légyszi ismerd meg a történetem.


27 éves lány vagyok. Volt egy nehéz, boldogtalan gyerekkorom, ami hatására 14-től 25 éves koromig folyamatosan depressziós voltam. Hosszú, fáradtságos munka és szakemberi segítség kellett hozzá, hogy végre azt mondhassam, jól vagyok.

Azt mondhatnám, hogy életem első 25 évét kidobhatnám a kukába. Rengeteg félresikerült próbálkozás, útkeresés, butaság, önmarcangolás, szorongás, sírás, és ami a legrosszabb, hogy mások is szenvedtek miattam. Tehát az egész múltamat kiradíroznám, ha tehetném újjászületnék.

Kb. 1-2 éve mondhatom azt, hogy jól vagyok, hogy elértem azt a szintet, amit már nagyon rég el kellett volna érnem, emiatt nagyon megcsúszva érzem az életem.

Olyan, mintha csak most kezdődött volna az életem, noha a biológiai korom alapján már nagyon máshol kellene tartanom.

25 éves korom óta mondhatom el azt, hogy tudom élvezni az életem, képes vagyok szeretni magamat és másokat is, nem szorongok minden miatt, képes vagyok barátkozni, tudom, hogy ki vagyok, mi a jó nekem, és csak most találtam meg azt a hivatást is, amit szeretek, most vagyok a legszebb is.

Azt veszem észre, hogy másoknál ez lezajlik max 18-22 éves korukban. Abban a korban én egy sz@rkupac voltam.

Krónikus depresszióval küzdöttem, bántalmaztam magam különféle módokon, hozzá sem mertem szólni másokhoz, egy lesoványodott, görbe hátú szerencsétlenség voltam.

Nekem a boldog, szórakozós fiatalság teljesen kimaradt, elherdáltam depresszióra a fiatalságom.

Azok, akik velem egykorúak, már rég az útjukra léptek, és nem ott tartanak, ahol én.

Mindenhol azt látom, hogy a velem egykorú nők már házasodnak, babáznak, rég kiforrott életük, személyiségük van. Igazából nem is jövök ki jól a velem egykorú nőkkel, sokkal közelebb érzem magamhoz a tőlem jóval fiatalabbakat vagy a jóval idősebbeket. A mai tinédzserek annyira mások, amikor én voltam tini, sehogy nem passzoltam a kortársaimhoz, az akkori korszellemhez.

Tudom, hogy már öregszem, és komolyabbnak kellene lennem, de csak most jöttem rá, hogy hogyan kell élni, úgy szeretném még sokáig élvezni ezt. Szeretnék majd én is családot, de mivel nekem abszolút kimaradt a gondtalan fiatalság az életemből, most szeretnék még kicsit kérni belőle.


Más is volt úgy, hogy nagyon nehezen indult az élete, hogy későn kezdett el kivirágozni, kibontakozni? A tőlem idősebbektől kérdezném, hogy ők hogyan élték meg az öregedést?



2019. jún. 22. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 38 éves vagyok és sose éltem igazán... A megfelelési kényszer, a "mások mit szólnak" és hasonló dolgok miatt osha sehol sem tudtam felszabadult lenni. A környezet amelyben voltam, "erre tanított" vagy nem is t udom, miként nevezzem ezt...
2019. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
#1. Megfelelési kényszer, vagy tanult viselkedés.
2019. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell azon rágódni, mi volt eddig. Az már elmúlt. Azon se kell rágódni, mi lesz ezután. Úgyse lehet tudni.

Azt se kell nézni, mit csinálnak mások. Ha rájöttél, mint írod, hogy hogyan kell élni, akkor élj úgy, örülj az életnek, örülj a pillanatnak, lásd meg mindenben azt, aminek örülni tudsz.

27 évesen még messze vagy az öregedéstől! Nekem elhiheted, én 57 éves vagyok, így visszatekintve 27 évesen még szinte gyerek voltam! Most már talán mondhatom, hogy öregszem, de így is boldog ember vagyok, és még most is nagyon sok dolognak tudok örülni. Hát még 27 évesen! Még semmiről se vagy lemaradva!

2019. jún. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A saját életedet éled, nem másokét, felejtsd el a megfelelési kényszert, hozz ki az adott pillanatból a legtöbbet, becsüld meg, hogy ki tudtál jönni ebből az iszonyatos betegségből, állapotból, még semmiről sem vagy lekésve. Én 38 éves férfiként még most sem találtam meg az utam, most voltam 20 éves osztálytalálkozón, szinte minden osztálytársam több gyerekes családapa, családanya, én meg rommá vert élettel sehol nem tartok, pedig tarthatnék.
2019. jún. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem is olyan későn, mint te, de gimiben teljesen kimaradt a kamaszkorom, most, 20 évesen pedig egyre több és több szabadságra vágyom.
2019. jún. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem irigylem a mai tízen és húszon éveseket, többségük 40 lesz, mire összejön egy lakásra való, addig derékszíjat behúzva kuporgathatnak és csak utána tudnak elkezdeni élni. (Bár addig szerintem akkorát fog szólni az ingatlanlufi durranása, hogy a rezgések elérik a Föld magját, annál is inkább, mert a többség egyáltalán nem várja sőt növekedést várnak, ezért is lesz elemi erejű.)
2019. jún. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, én 40éves ,depis összetört, nő vagyok aki sohasem élt.

Csak felneveltem gyerekeimet.

Aztán le is cseréltek...

Na??

Tudod milyen sokan vagyunk még îgy?

2019. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33 lettem nemrég, e hónapban, és még semmi jót nem életem át. Úgy érzem hogy az életem egy csapda, és nincs kiút belőle, csak az öngyilkosság. Még azt sem merném állítani hogy élek, mert csak azt az életmódot folytatom, amibe belekényszerültem. Inkább így fogalmaznám meg. Biológiailag élek, lélegzek, működnek a szerveim. De az, aki én voltam, aki lehettem volna, és aki akartam lenni az mind meghalt. Az igazi énemet elpusztították. Élő halott vagyok. Szerinted én mikor fogok élni? Mikor lehetek önmagam? Hát soha! Erről ennyit.
2019. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as, nem tudom, hogy mit éltél át, de azt átérzem, hogy mit jelent, hogy "elpusztítottak". Lelkileg, mentálisan, anyagilag is szinte teljesen megsemmisültem, a 0-ról állok fel, az öngyilkosság a legrosszabb válasz,a mit adhatsz egy ilyen helyzetre. Egy filmben hallottam, de igaz: amíg lélegzel, addig tudsz fordítani a dolgokon!
2019. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!