Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet jó ember valaki aki...

Lehet jó ember valaki aki bűnöző? A bűncselekmények a meghatározók vagy az érzések?

Figyelt kérdés

Értek ez alatt nem piti bűnözőket sem sorozatgyilkos pszichopatákat, noha nem sok a különbség.


Hanem például egy maffiózó. A maffia tagja. Aki ugye ölt is, lopott is, csalt is, zsarolt is. Tehát a bűncselekményeket elkövette, csak ez a meghatározó vagy az is, hogy miért tette? Miért élt ilyen életet. Miért választotta ezt, hogy a törvényen kívül él. Miért gondolta, hogy az amit tesz ahhoz joga van, az helyes. Ugye a maffia a sajátságos elvei szerint működik mint tudjuk.



2019. jún. 23. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem, aki lop, csal, zsarol és még öl is nem lehet jó ember, nincs rá mentség, magyarázat. Téged megvigasztalna, ha valaki megölné egy szerettedet és előállna valami magyarázattal, de hát csak ezért tettem mert... Mondanád, hogy a tette ellenére azért jó ember?
2019. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nézd meg a Viszkis rabló Attilát. Egy utolsó bűnöző börtöntöltelék, mégis celebet csináltak belőle. Gyakorlatilag sztár, közben egy nulla az egész ember. Mellette beképzelt is, mert szoktam vele találkozni a váci vigalomban, amikor árulja a kancsóit. Nem jó ember.
2019. jún. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 erre csak annyit tudok mondani, hogy nem tudom. Régóta gondolkodom az ilyesmin, nem most jutott eszembe. Korábban rávagtam volna, hogy nem, most viszont: azt mondom nem állítom, hogy ez könnyű, de nem is lehetetlen. Noha Nem tudom, hogy én képes lennék-e rá.
2019. jún. 23. 16:00
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Lehet igen, és vannak is olyan bűnelkövetők akik példásabb emberek, mint egy olyan aki szétveri a gyerekét, vagy épp az ital miatt elviselhetetlen.

Aki komolyan csinálja a csalást, bűnözést az keresi a lehetőséget, és csinálja, nyilván nem cigányokra gondolok akik 5-en elindulnak és 3 faluval arrébb kirámolnak pár öreget.


A hatóságot soha nem érdekelte részletesen hogy miért kellett megtenni, őket addig a szintig érdekli hogy lezárhassák az ügyet.


Kérdezem tőled, Te elfogadod hogy nélkülöznöd kelljen, amikor másnál látsz drágábbat, jobbat, és van mindenre pénze?

Akik összecsalták egy sok milliós autó árát, kötegben van náluk a pénz, ezek pont olyan családból valók ahol éppen elegendő volt a pénz.


Magyarországon sok 30-as ember lemondott arról hogy saját ingatlana lehessen, leéli az életét számolgatással, spórolással, vagy esetleg ki megy külföldre, de ott meg a nemzetközi átlag miatt még drágábbak az ingatlanok, ergo meg lehet öregedni törvényesen is, csak a bátrak tudják hogy akkor is egy életük van ha lebuknak vagy épp meghalnak.


Aki benne van ezekbe annak egy 5-7 év szinte csak "pihenő" a börtönbe, miután kijön nem az lesz az első hogy a munkaügyinél kuncsorogjon állást, 150-200ezerért, szóval érted :)

2019. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Többek közt erre is gondolok. De azt gondolom, hogy aki például így tesz, például a maffiához csatlakozik, az valahol úgy érezhet (és talán nem utolsó dolog), hogy nem óhajt a rendőrséghez, meg az államhoz egyebekhez alkalmazkodni. Mert ilyen emberek ne oktassák ki a tisztességről. Akik az egyszerű emberből alkoholistát, piti tolvajt, és agresszív csavargót csinálnak, mint akiket említesz. Valahol egy nagy kaliberű bűnöző gondolhatja, hogy 'na ne már! Ezek a tisztességes emberek? Akkor én nem kérek belőle...' ugye. És az ilyen bűnözés lényege valahol az, hogy erőszakkal vegyen el az ilyenektől, ha a maffiáról valaki tud valamit ugye.


Szóval az, hogy milyen bűnöket követ el, ahhoz hozzá tartozik talán hogy miért? Nekem csak ez a kérdésem.

2019. jún. 23. 16:20
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Szóval nálad egy gyilkos is lehet "jó ember"... GRATULÁLOK!
2019. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én nem egyszerűsítettem le mint te. Minden ember aki egy ponton átéli a maga Raszkolnyikovját elkezd gondolkozni ilyesmin.
2019. jún. 23. 16:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

Hozzátartozik a bűnhöz annak oka is, normál esetben. Pl valaki csak azért foglalkozik csempészettel mert abban jó, és éli világát abból a pénzből, viszont onnan van még tovább is, csak már neki lehet nem ér annyit a pénz hogy valakit utasításra kiraboljon, és esetleg megölje.


#6

Tisztességes melósként téged nem fenyeget az a veszély Kalap Úr, hogy boltba menet leütnek és berángatnak a kocsiba, majd dönthetsz hogy kifizeted-e az elrablóidat, akik tudni fogják hogy lesz miből, hisz előtte figyeltek már.

2019. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-re:

Raszkolnyikovra hadd reagáljak.

Van egy fiatalember, aki szegény, pénzre van szüksége és ezért gyárt egy ideológiát magának ahhoz, hogy miért elfogadható egy másik embert megölnie.

Az erkölcs ott kezdődik, hogy egy belső hang azt mondja: "De embert ölni bűn! Nem teheted meg! Akkor sem, ha ő egy rosszindulatú, gonosz öregasszony!"

Akiben ez nem szólal meg, vagy elnyomja magában, az nem lehet jó ember.

Az egy másik kérdés, hogyha megtette a bűnt, utólag beláthatja, hogy ez erkölcstelen volt, vállalhatja emelt fővel a büntetést (mint ahogy R. megbékélt lélekkel vállalja is a szibériai száműzetést) és lehet még később jó (erkölcsös) ember.

2019. jún. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Más ha valaki jo ember és más ha vannak jó tulajdonságai is. Pl. ha valaki elvből nem öl nőt, gyereket és fegyvertelen embert, hanem csak olyant akinek legalább hasonló esélye van, hogy ő "nyerjen". Tisztességesnek nem nevezném, de legalább van 1 jó pontja is a sok rossz pont között.
2019. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!