Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok többsége csak...

A magyarok többsége csak panaszkodik hogy szegénység van, a valóság pedig teljesen mást mutat, akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés

Irreális árakon mennek országszerte az ingatlanok, nálunk pl azért kérnek az eladó házakért + milliókat, mert hegység húzódik mögötte, és van egy kastély errefelé....

De a 25 milliós vételár pedig köszönőviszonyban sincs a ház valós értékével még ha lenne egy tágas teremgarázsa, vagy gyönyörű nagy portája akkor meggondolnám, bár hirdeti is már lassan 2 éve, én meg úgy vagyok vele dőljön rá a ház akkor.


Viszont mégis viszik a házakat, 40milliós értékben vett itt valaki nem rég egyet, láttam beköltözni, bár középkorú család már...


Egyik rokon a 10 éves, 130ezer km-es rozsdamentes autóját cseréli egy 0km-es Suzukira, ami megint nem kevés pénz, más meg ilyen korúra cseréli a még idősebb kocsiját...


Én úgy érzem mindig olyanok kezében van sok pénz, akik értelmes dologra nem tudják fordítani, a rokonnak nem munkaeszköz az autó, tehát a negyedét nem fogja behozni az évek alatt majd, de a házukon lenne mit javítani, korszerűsíteni.


2019. jún. 23. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj inkább, hogy a hasznos munkát végző nővérek, mentősök, tűzoltók, tanárok stb a nettó 200-at sem viszik haza(pedagógusoknàl csak több évtized után).

Eközben a focistàk és politikusok, akik egész szezonban be se járnak havi több misit visznek haza.

Nem igazságos szerintem.

Persze sok esetben megérdemli valaki, hogy gazdag legyen. De általában nem így van.

Saját házról és új autóròl a fiatalok nagy része álmodni sem mer.

2019. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

A magyar nép (KIVÉVE A VALÓBAN SZEGÉNYEBB RÉGIÓBAN) álszentül tartja magát szegénynek, ráadásul álszent módon vagyunk spórolós nép. Nincs pénzünk tanulásra, továbbképzésre, hasznos dolgokra, normális élelmiszerre/italra de a lakosság óriási részének valahogy mégis telik vagy cigire vagy alkoholra, drága holmikra, több százezres mobilra, és még sok felesleges motyóra.


Valóban igaz hogy hogy rosszabbak a kereseteink az EU átlagnál, jóval többet keresnek innen nyugatra de drágábba is kerül szinte minden, főleg a szolgáltatások. Ha reálbérük nézed akkor maximum 2x extrém esetben 3x több tényleges keresetből élnek meg, hiába mondják hogy 5x nagyobb arra a fizetés.


Másrészt a válság óta szépen növekedtek átlagban a nettó bérek, és sok olyan ember tud most minimálisan félretenni, aki eddig nem tudott, általában az első dolgok között tartozik hogy valaki a spórolt pénzéből (és persze hitelfelvétellel együtt) vagy ingatlant vagy jobb autót vesz magának. Azért vannak az ingatlanok ilyen árakon mert ennyiért van rá vevő. Persze lehet 100 indokot találni az ingatlanárak emelkedésére, de ez nem magyar trend, hiszen minden máshol is ugyanúgy emelkednek. Egy háznak annyi a valós értéke amennyiért megveszik, akkor drága ha nem veszik meg.

2019. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az árak és bérek arányát kellene mindig megszemlélni.Minden országban

Főleg az alapélelmiszerek és átlagbérekét.Azonban ne felejtsük ki

a magyar nyugdíjasokat sem akik kb.3,5 millióan vannak.

2019. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját nevembe beszélek, hogy csóró vagyok.
2019. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindenki, aki házat vesz, hitelre veszi. Az albérletárak az egekben vannak, kb. már kevesebbe kerül havonta a hiteltörlesztés, mint a lakbér. Ha már úgyis muszáj valahová fizetni, akkor nyilván érdemesebb a lakáshitelt választani. Ha a 120000 Ft fizetésemből 100000-t lakbérre költök, akkor ugyanúgy 20000 Ft-ból kell végignyomorognom a hónapot, mintha lakáshitelre költeném azt a 100000-t, viszont a lakbért életem végéig fizethetem, míg a hitelnél 10-15 év múlva lesz egy saját hitelmentes lakásom, ami nyugdíjas koromban hatalmas segítség lesz.
2019. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
9%

Testvérem évtizedek óta kint él Nagy-Britanniában. 1800-2000 fontot keres havonta, de a lakbér, számlák, és az adók kapásból elviszik a 80%-át (pl. a kommunális adó ott teljesen máshogy működik, mint itthon). Ha nem lenne felesége, akkor igencsak kevés pénzből kellene megélnie.


Volt kollégámék (egy házaspár) Dániába mentek ki egy fél éve. Beszéltem velük, fejenként kb. 12.000 koronát keresnek fejenként. Albiban vannak, a bérlet és a számlák olyan 6-7000 koronát visznek el havonta.


Magyarországon (Pesten) simán lehet keresni 250 ezer nettót, ha piacképes szakmád van. Egy albérletet rezsivel együtt olyan 150.000 forintból ki lehet hozni, ha jó helyen keresel.


Konklúzió: 1, Magyarországon NINCS szegénység, még a gazdagabb országokhoz viszonyítva sem. 2, Hiába születsz külföldön, az életben való elindulás pár nélkül közel ugyanolyan nehéz, mint itt.

2019. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6

Bár lehet hogy párral könnyebb, de garancia csak arra van amit saját maga teremt meg az ember.

2019. jún. 23. 18:11
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A 6. válaszoló összehasonlítása megtévesztő és pontatlan. Az említett nettó 250 ezer Ft-os magyar bér egy jó piacképes szakma esetében értendő Magyarországon, anyanyelvi magyar nyelvtudással. Angliában, anyanyelvi angol nyelvtudással és jó piacképes szakmával nem 1800 fontot lehet keresni, hanem jóval többet.


A másik meg, hogy aki 1800 fontnak feléli a 80%-át egy hónap alatt, annak nincs túl jó érzéke a pénzkezeléshez. Egyedül lakom, és a nagyon maximum, ami elmegy nálam egy hónap alatt, az legfeljebb 1000 font.

2019. jún. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%
A címben szereplő dolgon én is rengeteget agyalok. Talán elküldeni a síró-rívókat Zaire-ba, és megfigyeltetni velük, hogy máshol még nagyobb szegénység van, mégis van élet. Utána talán észhez térnének páran.
2019. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

@18:41


Bocs de nem vagyok szociopata, hogy mások még nagyobb nyomorától jobban érezzem magam.

2019. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!