Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek milyen szorongásai...

Kinek milyen szorongásai vannak? Mi volt életében a legdurvább és hogyan tette túl magát?

Figyelt kérdés
Úgy érzem egyre több van nekem. És kiváncsi lennék másnak mi és hogy küzdte le :)

2019. jún. 24. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Legdurvábbra nem emlékszem, illetve nem tudnék konkrétan egyet kiemelni. Viszont akárhányszor szerepelnem (felelnem) kell az osztályom előtt, mindig a torkomban dobog a szívem, leizzadok, remeg kezem-lábam, nehezen találom a szavakat... Szóval nem egy kellemes élmény, de ezek az élet velejárói és valahogy végig kell szenvednem őket. Alapvetően elég gáznak tartom magamat, süt rólam az önbizalomhiány meg a szerencsétlenség. Legszívesebben a jövőben valamilyen irodai munkát végeznék, papíroznék vagy a számítógép előtt ülnék, ahol senkinek nekem kellene bámulni a nyomorult fejemet és egész nap hagynának nyugiban egyedül dolgozni.
2019. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

A legdurvább?Amikor szembesítettek egy olyan dologgal,amit épp ésszel nem tudtam/tudok felfogni és feldolgozni.Az eset után depresszó,pánikroham minden nyavaja elkapott,aztán egy lélektelen valami lettem.



Régebben szorongó típus voltam,azt sikerült legyűrnöm,mert akartam.

2019. jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az a furcsa szorongásom van, hogy meg vagyok győződve róla, hogy mindenki csak rosszakat gondol/mond rólam a hátam mögött.

Például amikor sétálok az utcán, és elmegy mellettem két vihorászó lány, akkor mindig az jut eszembe először, hogy biztosan rajtam röhögnek valami miatt, és gyorsan megnézem, hogy nem-e vagyok koszos valahol vagy ilyesmi.

Amikor a régi melóhelyemen prezentációt tartottam, és két kollégám összesúgott, mindjárt az ugrott be, hogy tutira most épp azt beszélik, hogy milyen gáz amit csinálok.

Az új munkahelyemen pedig, amikor még nem rázódtam bele teljesen az ottani dolgokba, akkor alig mertem kérdezni a közvetlen kollégámtól, mert arra gondoltam, hogy bár mosolyogva segít, de belül biztosan elege van már belőle, hogy ennyit kérdezek.

Amikor próbamunkát kellett beküldeni egy céghez, már az elküldés pillanatában arra gondoltam, hogy biztosan majd jól kinevetnek, akik ellenőrzik, hogy milyen béna vagyok.


Szóval ilyen dolgok, a sort végtelenségig lehetne folytatni. A párom szerint az önbizalomhiányból fakad, mert nem tudom elhinni, hogy valakinek jó véleménye is lehet rólam.


Sajnos nem sikerült még leküzdenem, de igyekszem, többnyire pozitív gondolatokkal.

2019. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Engem gyerekkoromban végig kritizált és lelkileg terrorizált apám élettársa. Úgy nőttem fel hogy minden második hétvégén (akkor voltam apámnál) hallgatnom kellett hogy én úgy nézek ki mint egy csöves, lusta vagyok, semmire se vagyok jó stb. Persze ezekről apám nem tudott mert a nője akkor mondta ezeket amikor nem volt ott, én meg gyerek fejjel nem mertem elmondani neki. Nos azóta már felnőtt nő vagyok de emiatt rengeteg szorongás van bennem, önbizalomhiánnyal, önértékelési problémákkal küzdök, és mindennel ami ezekkel együtt jár.
2019. jún. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De le kell győznünk mindet :)

Nekem nagyon sok van.. Félek dolgoktól, ismerkedés, még az ismerősökkel való találkozás is néha gyomorgörcsös. Rosszul esik mindent, már az is ha valakit jobban keresnek telefonon mint engem. Nekem alig ír valaki is ..

Senkivel nem tudok beszélgetni az érzéseimről pedig nem élek egyedül.

2019. jún. 24. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!