Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor mit engedhetünk meg...

Mikor mit engedhetünk meg magunknak?

Figyelt kérdés

Sokszor vagyok úgy vele, hogy hiába van pénzem, inkább gyűjtögetem, legalábbis nem szórom el az egészet hirtelen.

Mivel nem dolgoztam eddig, nagyon be kellett osszam a zsebpénzem, nyári keresetem. Nem is vettem magamnak drága holmikat soha a tavalyi telefonomon kívül, ami 135 ezer volt.

Most viszont vége lett az egyetemnek, leállamvizsgáztam és már évekkel ezelőtt kinéztem magamnak egy órát, (54 ezer) hogy egy olyat fogok venni. Bár már megvehettem volna, ráment volna az összes pénzem, inkább hagytam.

Most azonban úgy gondoltam, hogy ez egy különleges alkalom, maradna még a pénzemből is 100 ezer.

Szerintetek megvehetném most?



2019. jún. 26. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

ha tényleg szükséged van rá, akár haszon akár kényelmi okokból, akkor igen


annyi fontos, hogy mindig figyelj arra, hogy maradjon elég félretett pénzed és oszd be megfelelően azt

néha megengedhetsz magadnak 1-1 ilyen dolgot, de ne szórd el a pénzt

2019. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Pénzügyileg nem okos döntés, de egyszer élünk ... ha igazán szeretnéd vedd meg.
2019. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sikeres államvizsga jutalmaként megérdemled magadtól ezt a kis ajándékot. Bár pénzügyileg nem lenne tényleg jó döntés az 1/3 részét elkölteni.
2019. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy vagyok vele, hogy úgyis vennék egyszer, 100%-ig biztos, tehát úgyis el fogom rá költeni azt a pénzt, és akkor órát szerintem legalább 10 évig nem kell vegyek.

Viszont figyelembe veszem azt is, amit írtatok, hogy ne szórjam el a pénzt. Most viszont úgy gondolom, hogy ez lehet, hogy nagyon határeset, de belefér. Marad annyi, hogy elég legyen egy hónapig míg nem kapok majd fizetést, és rendszeresen tudjam magam finanszírozni. Legalább így megmaradna emlékként, hogy ezt akkor vettem a diploma miatt kapott pénzből.

Csak azt tudom mondani magamnak, hogy más nyaralni megy, egy nyár alatt elbulizik ennyit simán, vagy elkölti másra.

2019. jún. 28. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Fura, hogy ezt mondod magadnak. :D Én nyaralásra költöm inkább, mint egy drága órára, nekem az élmény 1000x jobban megéri, de én is azt mondom hogy vedd meg magadnak jutalomként.
2019. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából nyaralásra azért nem költöm, mert annyi pénzem nincs sem nekem, sem a családnak jelenleg, hogy nyaralni menjünk mondjuk Egyiptomba, Görögországba, vagy más országokba. Akkor beledobnám én is a pénzt, és jól érezném magam.

Balaton stb. helyeken meg már voltam, és nincs is kivel elmenjek, még csak testvérem sincs.

2019. jún. 28. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél félre az órára mondjuk havonta 20.000-et és sokkal jobban fogod értékelni s nem egyszerre fizeted ki a fizud egyharmadát.
2019. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!