Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az annak az oka, hogy...

Mi az annak az oka, hogy ennyi fiatalokat lenéző, magát sokra tartó idős ember van az országban?

Figyelt kérdés

Nyilván kivételek vannak, de ezen a fórumon is rengeteg beképzelt idős ember van, aki szidja a fiatalokat (lusták, buták etc), de aztán mikor vitába szállok velük, kiderül, hogy nem tudnak érvelni, helyesen írni és meglehetősen műveletlenek. Legutoljára és nagyképűen lehordott itt egy idős nő, hogy különbül műveli az anyanyelvünket, aztán alapvető hibákat vétett.


Múltkor meg bicikliztem haza a munkából, és a bicikliúton keresztbe állva beszélgetett. majd mikor pofát vágva arrébb mászott, még utánam is szólt, hogy „szívesen”.

aztán elmagyaráztam neki a megfelelő viselkedést ez ilyen helyzetekben, és természetesen én voltam a buta fiatal (nem is vagyok annyira fiatal már).


az érvrendszerük általában a „mi építettük fel az országot” és „idős vagyok, tiszteletet érdemlek”, valamint „élettapasztalatom van, ezért a fiatalabbak mind buták” mondatokban merül ki.


De a kedvencem az volt, aki kioktatott, hogy az idősek sokkal megbízhatók szavazók, hiszen felneveltek gyerekek. WTF?

tehát mitől van ez, hogy ezeknek az embereknek ekkora zavar van a fejében, és azt hiszik, hogy csupán a koruk miatt mindenhez jobban értenek?



2019. júl. 1. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Attól, hogy te találkoztál pár ilyennel még nem ez a jellemző. Az én környezetemben legalábbis nem.
2019. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Mi az oka? Az, hogy utálják a fiatalokat. Ők nem éltek olyan pörgös és színvonalas életet ennyi idősen és emiatt irigyek ránk. Nemhogy okostelefonjuk-laptopjuk, még egy tévéjük sem volt. 14 évesen mehettek kapálni a földre, mi meg a diszkóba járunk. Irigyek. Rohadtul irigyek. 19/F
2019. júl. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

# 2/2


szerintem is van ebben egy jó nagy adag irigység is.

2019. júl. 1. 12:50
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én látom a környezetemben, sok idős eleve unatkozik. Nem dolgoznak, a napi rutin a piac, orvos, trécselés (jó hangosan) a buszon. Nincs jobb dolguk mint azt figyelni, hogy mikor jön-megy a szomszéd stb.

Ráadásul sokan nagyon rosszindulatúak is, direkt kötekednek (én is találkoztam már ilyennel).


A minap kutyaséta közben beszólt nekem egy papi, hogy miért nincs a láb mellett, pórázon sétáló kutyámon szájkosár. Mondtam neki, hogy azért, amiért rajta sincsen.


Félreértés ne essen, mindenkivel alapvetően barátságos és tisztelettudó vagyok mindaddig, amíg velem is normálisan viselkednek. Önmagában a kor nem érdemel tiszteletet, hiszen az csak egy állapot, nem érdem.


De tudok sok ellenpéldát is erre, viszont sajnos nem ők vannak többségben.

2019. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
Mert Kádár alatt jobb vót, de az már elmútt, és a Kurcsány se jön már vissza. Frusztráltak. Az Erzsébet utalvány meg semmire nem elég, ilyen árak mellett.
2019. júl. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

# 4/5

igen, azt, hogy unatkoznak, én is látom. lehet, hogy már csak unalmukban és kötözködnek folyton. néha mintha direkt ezért is keresnék a konfliktust.


amikor pár éve Somogy megyében töltöttem pár hetet egy kisvárosban, akkor volt egy nyugdíjas nő, aki annyira hangosan nézte a tv-t, hogy rendszeresen beszélnek kellett róla lakógyűlésen. állítása szerint nagyon rosszul hall.

viszont amikor ráköszöntem halkan 5 méterről, az érdekes módon hallotta. az gyanúm, hogy csak azt akartam, hogy foglalkozzanak vele.

én is alapvetően barátságos vagyok addig, míg nem bunkóskodnak velem ok nélkül.

2019. júl. 2. 08:24
 7/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a mai világban elég veszélyes kötekedni, mert nem tudhatod, hogy ki fog pofánverni. Ez hatványozottan igaz az olyanokra, akik bár elmúltak 70 évesek, mégis azt hiszik, hogy jogukban áll másoknak beszólni, másokat kioktatni, holott nem tudják magukat megvédeni, ha arra kerül a sor.

Nyilván nem fogok megütni 1 öregembert sem, de ugye nem vagyunk egyformák.

2019. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ez igaz, viszont még az erőszakosabb ember is sokkal nehezebben üt meg egy idős embert (bár láttunk ilyet is).

de am a kötekedőkben pont azt nem értem, hogy miért nem félnek. előbb-utóbb egy erőszakosabb embernek szólnak be – vagy valakinek, akinek épp rossz napja van – és lekever nekik egy marha nagy pofont.

mondjuk amikor visszaszólok ilyen bunkó időseknek, akkor vérig tudnak sértődni :D egyszer úgy beszélt velem, mint a ronggyal, aztán elvárta volna, hogy magázzam, amikor visszaszóltam :D nagy arc az van.

2019. júl. 3. 08:51
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Budapesten élek és itt nagyon nagyképűek az idősek. Volt már, hogy villamoson arrébb lökdösött egy, mert oda akart állni, ahol én voltam. Olyan is volt, aki le akart ülni mellém, de ott volt a táskám, és ahelyett, hogy kérdezett volna, a táskám kezdte lökdösni.


Tényleg tisztelet a kivételnek, én is ismerek normális időset, de nagyon sokan borzasztó tiszteletlenek mindenkivel.


Alapvető dolognak gondolják, hogy őket mindig minden esetben előre kell engedni, és mindig át kell nekik adni a helyet a buszon.

Nagyon mérges vagyok az ilyenekre, és én már eljutottam arra a szintre, hogy soha nem adom át a helyem idősnek, majd ha odajön és megkérdezi úgy, ahogy normális emberek között szokás, akkor átadom, egyébként nem.


Még egy példa: Egyszer felszállt egy fiatal nő a metróra, két kisgyerekkel a kezében, és ahelyett, hogy BÁRKI felállt volna, odaadni a helyét, mindenki csak nézte őket. Az idősek is, ráaddásul egyik se segített volna neki. Végül én adtam át a helyem, a többi idős ugyanúgy csak bámulta, mint valami érdekes dolgot.


Úgyhogy mostmár engem nem érdekel, soha nem engedem őket előre, ha próbálnak mellettem turakodni, inkább eléjük állok. Ennyi.

2019. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Ezek az idősek egy teljesen más rendszerben nőttek fel, amiben bármekkora baromságot mondtak, a feleségük/férjük/gyerekük bólogatott rá.


Irigyek a fiatalokra, nem értik a mai világot, meg van róla győződve róla, hogy értelmesek, miközben buták, csak idősek ( idős nem = bölcs)


egy kezemen meg tudom számolni, hány értelmes időssel találkoztam, arrogánssal, kötekedővel viszont bőven.


tisztelet a kivetélnek, de az egy semmire nem jó generáció.

2019. júl. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!