Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne legyek ennyire...

Hogyan ne legyek ennyire érzékeny?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon hamar elsírom magam, minden érzékenyen érint. Pl. tegnap el kellett sétálnom a gyermek hematologia-onkologia előtt és patakokban folyt a könnyem,vagy ha munkahelyen valakit megaláznak (szerencsére ritka nálunk az ilyen, de van 1-2 idióta, akik nem tudnak emberekkel bánni) akkor annyira rossz látni, hogy sokszor én sírnék (vagy sírok is a mosdóban, ha nem látják),pedig semmi közöm a dologhoz. Ha random belegondolok hány gyerek szenved, éhezik, rosszul bánnak vele, stb ugyanez. Van amikor hetekig nem sírok, de ha rám jön akkor mindennap, sajnos most is ilyen korszakom van. Filmeken is sokszor sírok vagy zenéken. Nem szeretem magamban, hogy ennyire gyenge vagyok lelkileg, pedig alapjáraton boldog vagyok, sokat nevetek, aránylag egészséges vagyok, van egy boldog kapcsolatom, remek barátaim, egész normális munkahelyem..szóval nem kellene ennyire kiakadnom mindenen. Arra is gondoltam már, hogy mazoista vagyok és, ha nincs problémam akkor kreálok magamnak, de nem akarok ilyen lenni. Hogyan hagyjam ezt abba?
2019. júl. 2. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked Dr.R.Hawkins - Elengedés c. könyvét. Nekem rengeteget segített sőt.
2019. júl. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mákostésztaextrákkal ***** válasza:
50%

Kérlek,soha ne változz meg.💛

Annyira jó,hogy olyan emberek vannak,mint te.Lehet empata vagy.Ők mindenkinek a szenvedését,örömét,minden örömét át tudják érezni.Nagyon kimerítő lehet, ezért szerintem találj valami hobbit.Sport vagy akármi.Muszáj feltöltődnöd.És nem,nem vagy gyenge.Az,aki más szenvedését nem bírja elviselni,az a legerősebb.Legalábbis az én szememben.Én meg megkönnyeztem a kérdésed.🤭

Legyél továbbra is érzékeny,viszont próbáld kiszűrni a neked ártó dolgokat,embereket.

Akkor nem lesz gond.

Ne változz meg.💛💛💛💛💛💛💛💛

2019. júl. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"tegnap el kellett sétálnom a gyermek hematologia-onkologia előtt és patakokban folyt a könnyem,vagy ha munkahelyen valakit megaláznak"


Amilyen katasztrofális helyzetben van az egészségügy, nemcsodálom hogy elsírtad magad. A munkahelyi megaláztatás pedig igazi hungarikum. Én azt érzem, hogy neked a közeg, a társadalom nem megfelelő és a helyedben én kiköltöznék egy toleráns, liberális nyugati országba. Ott a boldogságtól és az emberek kedvességétől fogsz majd sírni. Én is szeretnék majd egyszer külföldre elhúzni, mert itt csak sakálok és hiénák élnek közöttünk. Egy ilyen közegben egy normális embernek mindig sírhatnékja van.

2019. júl. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne éld bele magad az érzelmekbe, változtatni úgysem tudsz rajta, magadnak okozol csak nagy, hatalmas szenvedést. Az élet ha nem jó, ne tedd még rosszabbá...

Mondom ezt én, aki 38 éves vagyok és mindig mindenbe túlzottan beleéltem magam (ilyen dolgokba) hogy másokat megaláznak, vagy ha engem aláznak meg, vagy én mondtam rosszat másnak, amit nem kellett volna... Kórházi stb dolgokba is bele tudom élni magam sajnos.

2019. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz érzéketlen lenni ha nem olyan a személyiséged. Erős az empatikus készséged, ez van. Uralkodni rajta mások előtt, elrejteni megtanulhatod.


(Költői kérdés: miért van az, hogy az ilyen empatikus érzékeny embereket ez a tulajdonságuk zavarja, míg a tapló embereket nem zavarja a bunkoságuk? Kár, hogy nem fordítva van...)

2019. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!