Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyhogy az emberek képesek...

Hogyhogy az emberek képesek ilyen szörnyű életmódot folytatni? Ennyire nagyok az igényeik?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, hogy azok az emberek, akiknek holmijuk szinte semmi, reggel 5:30-tól este 20:00-ig dolgoznak, hétvégén meg csak kocsmába járnak, miért laknak havi 170 ezer forintos albérletben, miért vesznek maguknak lakást hitelre, illetve hogy miért vállalják ezt az életmódot.

Szerény véleményem szerint ilyen helyzetben jobban megérné a közös albérlet, társbérlet, hostel, egy olcsó motel, vagy hajléktalanszálló.


Más: ha szóbakerül, hogy hol laknék, akkor én kijelentem: Inkább laknék egy riói favelában alacsony brazil fizetésből, mintsem látástól-mikulásig dolgozó droid fizetésből egy budapesti panelban.



#albérlet #kizsákmányolás #szörnyű életmód #látástól mikulásig #aludni jár haza
2019. júl. 2. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Értelmetlen provokatív troll kérdés.
2019. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem, ez egy komoly kérdés. Kérdezem, hogy tudja valaki vállalni a kizsákmányolást, csak azért, hogy utána puha ágya legyen.
2019. júl. 2. 15:40
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Aludj egy hetet a hajléktalanszállón, aztán majd rájössz.
2019. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

" Inkább laknék egy riói favelában alacsony brazil fizetésből, mintsem látástól-mikulásig dolgozó droid fizetésből egy budapesti panelban."


Ez meg nettó hülyeség amit írtál. Ott meg azért dolgoznak, ahogy te fogalmaztad "látástól mikulásig" hogy egyáltalán ennyi tudjanak valamit.

2019. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
*enni
2019. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor inkább az ételért dolgoznék, mintsem a semmiért.
2019. júl. 2. 15:46
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Mert sznobok. Nyugati életforma kell, keletim fizetésből.

Én olyanokról tudok, hogy ház, autó, kertben medence, grillező. Úsznak a hitelben. Látástól, vakulásig dolgoznak. Sokszor a vasárnapi ebéd csak tojás. De a gyereket autóval kell vinni a közeli iskolába! A férj is azzal jár munkába. "Mert hát micsoda prolim dolog lenne busszal!" Ha az egyik elvesztené a munkáját, másnap már az élelmiszerbolt is gondot jelentene. Hát ezt én sem értem kérdező. Az lehet, hogy kifelé mutatni kell!

2019. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

"Akkor inkább az ételért dolgoznék, mintsem a semmiért."


Tehát számodra a kulturált emberi lakhatás az a "semmivel" egyenlő. Nálad is van zavar a fejbe.

2019. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem a kulturált lakhatás a semmi. Hanem az, hogy telhetetlenek.

Ha látok egy "c" családot, putriban, és boldogabbak, mint egy "kulturált" ember, akkor mindig irigykedem. Majd ha elkezdek dolgozni, vállalom az alacsony fizetést, de szeretett munkát, és jó lesz a dédi öreg vályogháza.

2019. júl. 2. 15:55
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy igazad van...


Nekem mindig az volt az elvem, hogy inkább dolgozok heti egy-két nap kevés pénzért, a többiben meg ráérek kiélvezni, hogy élek. Nincs szükségem kocsira, ráérek, elvisz a bicikli. Nincs szükségem 170-ért albérletet fizetni, mert nem akarok valami irodaház tőszomszédságában élni, nincs szükségem kitolni a plázából az ásványvizet, ha folyik a csapról. Házamat felépítettem magam, egy nullával kevesebből, nem hajtott senki. Hiába van valakinek tízszeres pénze, ha annak a 90%-a arra megy el, hogy semmire sincs ideje, és mindent mással végeztet. Úgyis leveszik róla azt a többlet pénzt. A drága munkahelyre drága öltöny kell, nekem egy póló is megteszi... Kelni kell, fürödni kell, utazni kell - rengeteget, egy csomó pénze és a maradék élete arra megy el, hogy másnap ismét képes legyen a munkahelyén konszolidáltan megjelenni. Akinek van ideje, az bármilyen árut beszerez egy nullával kevesebbért, csak nem az áruházból kell kitolni, hanem valami falusi tűzépről. És akinek van ideje az egészségével foglalkozni, az nem döglik meg a munkahelyén 50 évesen. Végső soron a 21. században mindenki ugyanazon internet előtt ül, ami 3000-ért is megkapható, hiába van még neki nyolc nullája a bankban, és nyolc üres szoba még tőle jobbra, előbb viszi el a stressz, és a szívroham, mint bármit is kezdene vele.


Mért mégis ilyen a világ? A legtöbb ember jobban szenvedne attól, ha két percig magában lehetne, és el kéne gondolkoznia a saját életén, mint attól, hogy rabszolga módjára beosztják neki minden következő percét, és így legalább nem kell gondolkodni. Ha meg kéne állni, és szabadon maradnának a gondolatai, még elfogná valami érthetetlen szorongás. Ezért menekülnek a legócskább munkahelyekre is, csak el legyen terelve a figyelmük a valóságról 0-24-ben. Sokaknak bizony az a jó, ha szervezik helyettük az életüket. Rendben, ő dolguk, csak ne akarnának mindenki mást is tönkretenni, rákényszeríteni a beteg, idióta életükre a társadalmi elvárások és nyomás végett!

2019. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!