Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesz valakiből aki...

Miért lesz valakiből aki jómódú/értelmiségi/intelligens stb családból származik drogos?

Figyelt kérdés

most bekerültem az egyik barátnőm révén egy olyan társaságba ahol fővárosi, jómódú fiatalok vannak.. szüleik mind egyetemet végzettek stb. és nagyon meglepett hogy rendszeres téma náluk, hogy ez meg az a volt osztálytársuk meg ismerősük drogfüggő lett meg hasonló.. és szerintem közöttük is van aki nem veti meg ezeket a dolgokat csak nem mondja ki előttem.

És ez olyan furcsa mert ahol én lakom kisváros ott csak azok drogoznak akik ilyen munkanélküli, szegény rétegekből származnak..


2019. júl. 3. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl attól hogy egy család jómódú, értelmiségi, még nem biztos hogy minden rendben van.
2019. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokaknak a siker átok.
2019. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Én azt vettem észre, hogy rajtuk nagy a nyomás, sok az elvárás, óvják féltik őket mindentől, azonban kamaszok. Éppen ezért drogoznak, isznak. Nem mondom én sem voltam kisangyal gyerekkoromban. Nekem is van káros szenvedélyem, csak azért az nincs szerintem rendben, ha valaki húsz éves korára alkoholista lesz vagy drogos. (Mármint klasszikus értelemben vett drog)
2019. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%

Azért, mert nem tanulják meg mi az, hogy küzdeni az előre jutásért. Csak beleszületnek a jóba és annyi. Ez külföldön is látszik, azok a fiatalok, akiket csak elhalmoznak az örökséggel elzüllenek, míg azok a gazdagok, akik elvárják, hogy a gyerekük bizonyítson, sokkal sikeresebbek lesznek.


Arról nem is beszélve, hogy az ilyen pesti jómódúak nagy része csak azért szerzett vagyont mert a jelenlegi párt mellett vannak. Ha majd egyszer változás lesz, akkor jön a lejtmenet.

2019. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ milyen drog. Nem hasonlítanám a füvet az ekihez vagy a heroinhoz. Gyakori hiba laikusok körében.
2019. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki jómódú, még nem lesz alkalmas a gyereknevelésre.

A függõség mögött általában érzelmi elhanyagoltság, szorongás, önbizalomhiány áll, amikre a gazdagok sem immunisak.

2019. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!