Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy barátom nem tesz semmit...

Egy barátom nem tesz semmit hogy jobb élete legyen. Mit tehetnék? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Üdv.

Van egy gyerekkori baràtom. Ő most 27 éves és szeretnék rajta segíteni. Elég rossz körülmények között él a szüleivel egy kis házban egy erdő szélén. Gyári kisegítő munkát végez, korábban komissiózott egy raktárban.


Egy használhatatlan okj-s végzettsége van, pedig elég okos. Régen, gyerekként jobb tanuló volt mint én.

Mondtam neki, hogy tanuljon tovább, járjon esti gimnáziumba, esetleg valami szakmát tanuljon.

Szerinte nem éri meg, nem fog érettségivel sem jobb munkát találni.

Mikor gimi után tanfolyamra jártam, gyakran gúnyolódott hogy csak elb*szom vele az időmet, teljesen felesleges.


Napi 2.5 órát utazik mert messze lakik a munkahelyétől(séta a faluból+busz).

Tavaly mikor hívtam hogy jöjjön velem kresz-re, szerezzük meg a jogsit, azt mondta neki nem kell, nincs rá szüksége.


Olyan, mintha egyre jobban elbutulna. A tavalyi választások előtt megkérdeztem kire szavaz, mit gondol a pártokról, stb. Fogalma sem volt róla, hogy milyen pártok vannak, sem azt, hogy kik ülnek a parlamentben. Kiderült, hogy nem olvas híreket, csak az jut el hozzá amit Facebookon olvas.

Bement egy mobilszolgáltatóhoz, mert netet akart venni, de az eladó még rábeszélte egy drága előfizetésre + egy felesleges mobilra. Képtelen lett reális döntéseket hozni.

Ha valami hírről tájékoztatom, pl pár hónapja az adóbevallásról, csak elintézi annyival hogy "biztos xd" meg hogy "én ilyenekkel nem foglalkozok".


Nagyon sajnálom őt, régen nem ilyen volt. Arra gyanakszom hogy a szülei elveszik a pénzét, mert csak az apja dolgozik néha

(talán ezért nem jött velem jogsira sem).


Hogy segíthetnék rajta, ha még önmagán sem akar?

Köszönöm a tanácsokat és hogy végig olvastad.

28/F



2019. júl. 3. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem akar ezen változtatni, neked nincs jogod beleavatkozni az életébe.
2019. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Halmai Annamária ***** válasza:
100%
Az ilyeneken nem lehet segíteni sajnos.
2019. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni, ha valaki nem akar változtatni az életén, akkor te foggal-körömmel harcolhatsz, ha ő letojja. Én a helyedben már rég nem kínlódnék vele. Megtetted a baráti kötelességed, megpróbáltad. Többet nem is tehetsz érte, mert innentől nem sok közöd van hozzá. Egy lélek elkallódott, ennyi. Ha továbbra is mentőangyalt akarsz játszani, arra rámész te is, mert a mélybe fog húzni a gondolkodásával.
2019. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Persze hogy nincs.

Csupán nem értem, hogy miért nem tesz semmit, hiszen gyakran panaszkodik hogy fáradt a több műszaktól, és hogy bezzeg én milyen szerencsés vagyok mert nem végzek fizikai munkát.

2019. júl. 3. 13:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak azon lehet segíteni, aki hagyja. Ha nem megy, engedd el.
2019. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
jaaa, neked ezt nem megérteni kell, csak elfogadni
2019. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Ugyan így vagyok csak én a barátnőmmel. Régen egy szinten voltunk, mára azonban fentebb vagyok. Én tanítottam meg "politizálni", én adom neki a lelki támogatást, hogy kiálljon magáért a szülei mellett. Folyton azzal jön, hogy ő még igenis gyereknek érzi magát és nem akar elköltözni a szüleitől 22 évesen, hiába rossz neki velük. Régen kapós volt a pasiknál meg élte az életét, most meg mint valami nyugdíjjas úgy viselkedik. Mindig az olyanokat fogja ki, akik kapcsolatban vannak, emiatt folyton csak a felesleges harmadik személyt játsza. Adósságai vannak a szülők végett és tisztára le van csúszva testileg, lelkileg egyaránt. Fogalmam sincs mit kezdjek vele, mert akármit mondok neki hiábavaló szándék. Inkább csak azt érte el, hogy kezd számomra közömbössé válni.
2019. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod tudni megváltoztatni az életét, azt viszont megteheted, hogy nem adod fel, és tovább beszélsz neki a lehetőségeiről. valszeg te vagy az egyetlen, aki még ösztönzi ez pedig több a semminél.


Esetleg ne is a jelenről beszélj neki, hanem arról, hogy milyen lenne mondjuk 5-10 év múlva, ha most változtatna, és milyen akkor, ha még inkább megrekedne.


De mint már mondták itt:ez nem a te válladat nyomja, te nem tudod őt megváltoztatni.

2019. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen lesz a magyar népesség nagy része. Főleg ha a mai fiatalokat nézzük, akik nem tanulni járnak ám suliba, hanem csak azért hogy menjen a menőzés egymás közt. Semmi ambíció, terv az életre, se ész, se minimális alapműveltség. Az életképes, tanult réteg meg elmegy külföldre.

Ha nincs igénye többre, akkor nem tudsz vele mit csinálni.

Felnőtt ember, azt se értem hogy veszik el tőle a pénzt, ha valóban így van. Ő kereste meg, legyen annyira határozott hogy nem adja oda nekik. Max kicsivel segíti a szüleit, a többit meg elteszi magának.

Esetleg felajánlhatod neki, hogy költözzetek össze ketten és akkor majd látja, te hogy folytatod az életedet és lehet kedvet kap hozzá. Néha villants fel neki egy szép dolgot, amit magadnak vettèl és mondd el mennyit dolgoztál, tanultál érte (persze csak lazán, nem fellengzősen) és lehet rájön ő is erre az életre vágyik inkább, amikor van értelme tanulni és melózni.

2019. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2019. júl. 3. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!