Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha mindig rosszindulatúak az...

Ha mindig rosszindulatúak az emberek velem, akkor miért higgyek az emberi jóságban?

Figyelt kérdés

Sokszor azon kapom magam, hogy szociopataként áttaposok másokon.

Nem tudok hinni az embereknek már. Egyszerűen beszélő szerszámoknak kezdem őket nézni.


Hogyan tudok bennük újra hinni?

Mással is történt már hasonló?



2019. júl. 3. 23:47
 1/10 anonim válasza:
81%

Egyébként, ha már te is rosszindulatú vagy velük, mit vársz? Körbeugrálnak örömükben?:D

Sokan abba a hibába esnek, hogy csak a rosszat érzékelik. Érthető is, minden csak a rosszat veszi figyelembe, az emberek erre kíváncsiak, erre kapják fel a fejüket, ezt sugallja gyakabban a média.

Nezd meg egy napodat. Történhet egy csomó, lehet, hogy kicsi, de jó dolog. Ezeket értékelni kell. És magadban is csak a jóra törekedj, ha magadban nem keríted elő, máshonnan se fogod!

Nem írtál pontos leírást a helyzetedről, de úgy gondolom, hogy amit most leírtam azt mindenkinek fontos szem előtt tartania.

2019. júl. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Velem is ez van. Egyszerűen rengeteg olyan ember szúrt ki velem, akiben megbíztam és semmi oka se volt rá. Mint a holdkórosok, akiknél hirtelen bekattan valami. Nem tudom, hogy lehetne-e orvosolni vagy kell-e, mert nincs értelme vakon hinni az emberekbe. Én már nem tudok más érdekeire figyelni a közvetlen hozzátartozókon kívül, támogatom a taposást. Gáz, de rohadtul megérdemli némelyik.
2019. júl. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hinni az emberi jóságban tulajdonképpen. Kevesen hisznek már szerintem benne. Áttaposni szintén nem kell senkin se. Bőven elég, ha higgadtan, udvariasan tiszteletet adsz a másiknak továbbra is (nem azért mert megérdemlik, hanem mert te ilyen jó ember vagy) és amúgy meg megtartod a távolságot továbbra is, amiből érzik a határt. Méltóságteljesen. Rád nem szólhat senki egy rossz szót ezekután, max annyit hogy nem vagy s..ggnyaló. Ami amúgy inkább pozitív tulajdonság. Ilyen az élet sajnos, én már rég kiábrándultam az emberekből, tisztelet annak a kevésnek. Nem hiányzik, hogy higyjek bármiféle jóságban, elég a józan eszemnek hinni.
2019. júl. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ha mindig rosszindulatúak az emberek velem, akkor miért higgyek az emberi jóságban?

Sokszor azon kapom magam, hogy szociopataként áttaposok másokon."

Mégis mit vársz milyenek legyenek veled ha te "szociopataként áttaposol másokon"?

Először NEKED kell változnod és akkor változni fog az is amit visszakapsz.

Próbáld ki! Ha mindig csak nekirohansz az ajtónak, akkor mindig meg fog ütni - de ha szépen kinyitod, akkor szépen ki is fog nyílni. Ha belépsz valahová és köszönsz, akkor vissza fognak neked köszönni - míg ha csak berontasz köszönés nélkül, akkor ugyanígy fognak veled szemben is viselkedni.

Az emberek nem jók vagy rosszak, hanem reagálnak. Ha te normálisan állsz hozzájuk, ha te kedves vagy, akkor ezt fogod visszakapni. Nem mindenkitől, mert más is gondolkodik úgy mint te. De ez akkor a te hibád lesz vagy az övé? Ha te normálisan állsz a másikhoz ő meg szociopataként viselkedik veled, akkor te vagy a rossz vagy ő? Kinek a jósága hiányzik ilyenkor? Nem a tied, ugye?

2019. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Szövegértés: (1) elégtelen.


MINDIG jóemberként álltam hozzá az emberekhez az utóbbi 30 évben, és MINDIG rosszat kaptam vissza. Az utóbbi PÁR HÓNAPBAN kezdtem feladni. Ez viszont nem magyarázat a korábbi 30 (!) ÉVRE!

2019. júl. 4. 11:44
 6/10 anonim válasza:
Lehet kissé hülye feltételezés, de lehet, hogy mindig csak a rossz környezetet találtad meg. Nem kell hinni az "emberi jóságban", de igenis vannak jó emberek, csoportok és én ezt tapasztalatból mondom. És ha én (meg egy csomó ember) megtaláltam őket, neked sem lehet akkora akadálya, hogy rájuk találj. És ezt csak pozitív hozzáállásal lehet megvalósítani és keresni, akár kezdeményezni kell. Viszont nehéz így vakon tanácsot adni. Ha írnál akár itt, akár privátban bővebben, több rálátásunk lenne a dolgokra és így többet segíthetünk.
2019. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5

Ez a kérdésed szó szerint:

"Ha mindig rosszindulatúak az emberek velem, akkor miért higgyek az emberi jóságban?

Sokszor azon kapom magam, hogy szociopataként áttaposok másokon.

Nem tudok hinni az embereknek már. Egyszerűen beszélő szerszámoknak kezdem őket nézni.

Hogyan tudok bennük újra hinni?

Mással is történt már hasonló?"

Mégis hol a francban van ebben egy szó arról hogy te valaha is jó voltál vagy akár csak normálisan viselkedtél másokkal?

Csupán annyi van benne - ezt írtad le - hogy "Sokszor azon kapom magam, hogy szociopataként áttaposok másokon."

Nyilván a szívjóságodat bizonyítja meg a mások felé mutatott emberi viselkedésmódodat, hogy a másikat letámadod azért mert nem gondolatolvasó hanem azt nézi amit TE leírtál neki?

És még csodálkozol hogy milyenek veled szemben az emberek? Mert én már nem.

2019. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Az alábbi, kiemelt kifejezésekből szerintem tisztán látható, hogy ez egy (negatív) változás. Ergó korábban NEM voltam ilyen.


"Nem tudok hinni az embereknek MÁR."

"Hogyan tudok bennük ÚJRA hinni?"

"Sokszor AZON KAPOM MAGAM, hogy..."

"Egyszerűen beszélő szerszámoknak KEZDEM őket nézni."

"Mással is TÖRTÉNT már hasonló?"


Ha figyelmesebben olvasnál, értelmeznél, akkor láthattad volna, hogy nem ilyen voltam, hanem ilyenné kezdek válni. A pszichopaták születnek, de szociopatává VÁLNAK az emberek.

2019. júl. 4. 19:20
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Feleslegesen ragozod tovább. Leírtál valamit amiben nincsen benne amit nehezményeztél. Nem úgy működik a dolog, hogy a másiknak látnia kellene benne amire te gondoltál. Vagy leírtad vagy nem. Nem írtad le.

Az, hogy hogyan reagáltál a válaszomra az meg a másik fele, és végképp megmutatta, hogy nem a többiekkel van a gond. Inkább gondolkodj el azon, hogy amikor valaki válaszolt a te kérdésedre, akkor miért reagáltál rá ilyen - őszintén mondom - bunkó módon, mikor semmi okot nem adtam rá, mert én normálisan válaszoltam a kérdésedre. Az talán segítene előrébb jutnod, de amíg tovább tagadod és a másikat nevezed rossznak, addig nem fog változni a helyzet.

2019. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mivel nem tudsz szöveget értelmezni, így a továbbiakban végeztem veled.


Szevasz!!

2019. júl. 4. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!