Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy aszociális lehet egyben...

Mákostésztaextrákkal kérdése:

Egy aszociális lehet egyben nárcisztikus is? Vagy lehet bármilyen személyiségzavara?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy egy adzociális lehet-e szó szerint antiszociális,vagy a kettő teljesen üti egymást?

A másik,ők elvileg nem tudnak együttéreznj,képtelenek az empátiára ugye?

Volt egy film,amit láttam moziban,A ház amit Jack épített.Abban a főszereplő elvileg pszichopata volt és mégis kényszerbeteg volt.Dehát elvileg egy ASPD-s(Antisocial Personality Disorder)nem lehet kényszeres,nem?

Mert a kényszerbetegeknél a kényszeres gondolatokat valamitől való félelem váltja ki.De én a Quorán néhány saját elmondásuk szerint orvos által diagnosztizált ASPD-s elmondása alapján,egy pszichopata pl.nem fél,nem szorong.Akkor most mi is az igazság?Sokat olvastam ebben a témában,de ezek a dolgok nagyon össze tudnak zavarni.


2019. júl. 4. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg ők... Ezért jársz téves úton. Nincs olyan, hogy "ők", így egységes szabály sincsen"rájuk". Nárcisz és nárcisz közt óriási különbségek lehetnek. Van, aki képtelen az empatiara, de van, akinek könnyedén megy, pedig nárcisz. Ennek oka, hogy nincsenek tiszta képletek, nem fogsz olyan nárciszt találni, akire minden igaz a diagnózisból.
2019. júl. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A nárcisztikus definíciójában benne van, hogy nincs empátiája, szóval akiről beszélsz, az nem nárcisz. Tanulhatnak kognitív empátiát (akár terápiában, akár a mindennapi életből) de olyat, mint egy érző ember, sosem fognak megtapasztalni.
2019. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. febr. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!