Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnam magam lelkileg...

Hogy tudnam magam lelkileg megerősíteni?

Figyelt kérdés
Olyan emberek valaszat varom akik nem sertődősek, könnyen atlepnek dolgokon. Hogyan teszitek ezt? Mit tudnatok tanacsolni? Válaszokat előre is köszönöm
2019. júl. 5. 09:02
 1/9 A kérdező kommentje:
A kategória véletlenül sikerült 😁
2019. júl. 5. 09:06
 2/9 anonim ***** válasza:

régen érzékenyebb voltam most már eléggé lexarom típus vagyok ilyen téren

de ehhez át kellett mennem dolgokon, amik nem feltétlen pozitívak voltak és ezt a hatást váltották ki belőlem


milyen vagy most és pontosan min szeretnél változtatni?

2019. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én is azt tudom mondani, hogy ahhoz hogy valaki erős legyen, vagy egy bizonyos körülmények között kell felnőnie, vagy sok negatív dolgot kell átélnie.


Nekem utóbbi vált be. Nagyon rossz volt, tény és való, éveken át csak csapások jönnek, de ez a tuti recept (szerintem).

2019. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Még kiegészítésnek annyit, hogy a rossz dolgok tanítanak meg arra, hogy tudd min kell érzékenynek lenni, mi az amire már azt tudod mondani, hogy "ez semmi.. Nem érdekel. Lesz..rom. Felesleges agyalni/megsértődni/zsortolodni rajta."

2019. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Olvass önfejlesztő könyveket. Arra nagyon jól megtanít, ha figyelsz, hogy hogyan szűrd az információkat. Tőlem függő, vagy független vélemények, helyzetek, érdemes-e rágódnom rajta, hogyan tudom elengedni.

Én alapvetően nehezen elengedő típus vagyok, legyen szó egy kellemetlen szituációról, vagy személyről. Sokáig emésztem magam, agyalok, hogy hogyan kellett volna ezt alakítani. Ami segít az a tudat. Felismerem, hogy most olyasmin rágódom, amin már kár, esetleg tőlem független is. Átgondolom, levonom a tanulságokat és továbblépek. Tudatosan terelem a gondolataimat, sportolok, kibeszélem, elteszem a helyére és megtanultam nem haragudni. Azóta sokkal kiegyensúlyozottabb életet élek.

2019. júl. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos valaszokat. En is sok negatív dolgon atmentem. Alkoholista apa, haz elarverezés, rossz anyagi helyzet, halal eset... sikerült ebböl kimasznom.De most a jelenben is sok negatívat kapok emberektől sokszor azert bantanak, mellőznek mert a szüleimmel azonosítanak, rossz dolgokat pletykalnak rolam. Kicsit belefaradtam mar így felnőtten sajat csaladdal, hogy nem magamert itelnek meg az emberek. Ebben szeretnem megerősíteni magam, hogy ne fajjon..
2019. júl. 5. 10:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Először magadban kell tudatosítanod, hogy TE nem vagy felelős a szüleid hibáiért és aki így gondolja, az rosszul látja.
2019. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj:)
2019. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon sokáig érdekeltek mások véleményei, de rájöttem, hogy ugyanolyan emberek mint én.

Elkell fogadni ha valaki nem szeret és élvezni kell ha valaki pedig igen.

Mindig azt tedd ami számodra a legmegfelelőbb.

Próbálj meg nyitni a világ felé és hidd el mindenhol találsz olyan embereket akik ezt értékelni fogják.

A legnagyobb dolog amivel a lelkednek segíteni tudsz az a mosoly. Nagyon sokat mosolyogj. Akár ha mész az utcán és rámosolyogsz egy idegen emberre és az visszamosolyog rád az már egy töltődést ad a lelkednek, hogy aznap már sikerült egy embert rávenni a boldogságra, az örömre.

Remélem tudtam segíteni. Ha bármi problémád lenne. Nyugodtan íj. :)

2019. júl. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!