Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlságosan ragaszkodó típus...

Túlságosan ragaszkodó típus vagyok, és nagy a szeretetéhségem, hogyan lehet ezen javítani?

Figyelt kérdés

Borzasztó nagy a szeretetéhségem, amit nagyon a páromnál mutatok ki. Úgy érzem, ha 0-24-ben együtt lennénk, nekem az is kevés lenne. Mindenhova vele szeretnék menni, ha nélkülem csinál programot rosszul érzem magam, és úgy érzem magamra hagytak. Folyamatosan azaz érzésem, hogy engem nem szeretnek, és hogy nem is érdemlem meg a szeretetet. A páromtól mindig azt várnám, hogy bizonyítsa, hogy szeret, és hogy nem akar elhagyni. Sajnos erre rájön, hogy kevés az önbizalmam, nehezen nyílok meg, így nehezen barátkozom is, szóval nincs sok barátom, aki van azzal is párhavonta tudok csak találkozni. Valahol úgy érzem ez a szeretetéhségem gyerekkoromból fakad, szerettek a szüleim, csak nem mutatták ki eléggé, és valahol most a páromnál próbálnék kompenzálni.

A párom teljes mértékben mellettem áll, és ő jött rá arra, hogy a szüleimmal való kapcsolat miatt lehet ez. Ő közel áll az anyukájához, mindig mondják egymásnak, hogy szeretik a másikat, én nem emlékszem az én szüleim mikor mondták ezt nekem utoljára. Már próbáltam beszélni erről a szüleimmel, de nem nyitottak rá sajnos.


Mit tegyek? Menjek el pszichológushoz?


25N



2019. júl. 5. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt a fajta mentalitást hívjuk szeretet koldusnak

nem egészséges gondolkodásmód és tönkreteheted vele a saját és párod mindennapjait is


igen ajánlott pszichológus, ha magadtól nem tudsz javítani a kialakult helyzeten


Gary Chapman könyveket ajánlom még figyelmedbe, az 5 szeretetnyelvről főleg, hátha megérted kicsit azt, hogy mi is a szeretet és milyen fajta kifejezésmódjai vannak

2019. júl. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ajánlok egy kisállatot. De komolyan! Én is hasonló vagyok, mint te, beszereztem egy kiscicát, és az pedig imádja, hogy egész nap szeretgetve van, és a páromat sem fojtom meg így.
2019. júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék egy kutyust, csak sajnos a tulajdonos nem engedi, hogy legyen az albérletben. :(
2019. júl. 5. 10:33
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Vegyél egy kiskutyát vagy macskát. Komolyan mondom, nem bántásból, a kisállat tartást neked találták ki.

A kutya jobb lenne neked mert azt viheted magaddal. A kutya pontosan azt adná meg neked amire szükséged van, az állandó figyelmet, szeretetet amit azonnal és nagyon látványosan ki is mutat. A kiskutya mindig ott lenne melletted hogy ölelhesd, ragaszkodna hozzád, nincs szüksége magányra, személyes térre és nem kell elmennie.

A párodtól ne azt várd hogy "bizonyítsa, hogy szeret, és hogy nem akar elhagyni", mert ez lehetetlen. Vagy elhiszed neki hogy így van, mert veled van és elmondta - vagy nem hiszed el neki és akkor tehet bármit, nem fogod elhinni. Ez a te bizonytalanságod és nem az ő érzelmei.

Nyugodtan fordulj pszichológushoz, az is fontos és arra is szükséged lehet, hogy tudj ezekről a dolgokról szakemberrel beszélgetni. De gyors segítséget szerintem az adna neked ha lenne valaki (valami) akitől pontosan azt a rajongó szeretetet kapnád meg, azt a ragaszkodást és feltétlen kötődést amire vágysz, ez pedig egy ilyen kisállat lehetne, leginkább egy pici kutya ami olyan kicsi is marad. Csak figyelj arra hogy olyan fajta legyen ami a férjednek is tetszik.

2019. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3

Válts albérletet! Jobb mint ha a férjedet veszíted el, nem?

2019. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem akarod tönkretenni a házasságod akkor igen, menj el pszichológushoz. Nem fair, hogy a gyerekkorodban szerzett terhet a párodon hajtod be és őt bünteted ezzel. Neked is csak javulni tud az életminőséged ha végre megtanulod elfogadni és szeretni magad és nem tapadsz ennyire a másikra.
2019. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok, még csak most tartunk ott, hogy szeretnénk összeköltözni, de amíg ez van velem, nem merünk.
2019. júl. 5. 16:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet azzal, hogy ezzel a problémáddal "bünteted" a párod, és azzal sem, hogy ez az összeköltözés útjában áll. Nem csak az számít, hogy gyerekkorodban a szüleidtől miként tapasztaltad meg a szeretet. Nyilván hatással van arra, hogy a későbbiekben mik lesznek az igényeid, miként bánsz a szeretteiddel és milyen szeretetben érzed jól magad. Viszont ettől függetlenül is mindannyiunkban különböző ez az igény, viselkedés és megélés, amit nem eltűntetni kell, hanem a megfelelő térbe helyezni, ahol együtt élni vele nem probléma, hanem pozitív élmény.

Nem kell a párod kényszerítened semmire. Nem csak az ilyen problémákkal küzdő embereknek nehéz, hogy nincsenek a másikkal 0-24ben, ez egy normális igény, hiszen szereted és élvezed a vele töltött időt. Nem kell őt bizonyításra késztetned, neked csak az elfogadás kell. Annak az elfogadása, hogy ilyen szeretetre van szükséged, amiért te feltétel nélkül megadod neki azt a szeretet, amire neki van szüksége.

Az önbizalmi problémáiddal kell foglalkoznod, amihez elsősorban türelem és elfogadás kell saját magadtól. Ne legyél magadra mérges, mert ilyen vagy, mert vannak gondjaid, mert vannak vágyaid, mert néha nem vagy biztos valamiben és mert félsz. Kövesd ezeket az érzéseket és gondoskodj arról, hogy ne tudjanak hátráltatni. Téged szeretnek, ez pedig a legtöbb, amit egy ember el tud érni, ezt ne felejtsd el.

2019. júl. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!