Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van rajtam kívül még olyan...

Van rajtam kívül még olyan ember, aki nem szeret/szokott strandra járni?

Figyelt kérdés

Nem annyira a kinézetem miatt nem szívesen megyek (nem vagyok ugyan izmos, de kövér sem), inkább amiatt lehet, hogy van egy enyhe szociális fóbiám. Konkrétan a strandra vonatkoztatva: nem tudok ott feloldódni, azt érzem, hogy engem néznek, szóval feszültségként élem meg, nem kikapcsolódásként.

Régebben szüleimmel jártunk a Balatonra, de közben felnőttem, ők már idősebbek, meg elég drága is lett. De az igaz ok nálam a tömegtől való félelem.

Pedig voltam kollégista, láttuk egymást gatya nélkül is, de valahogy az más volt, mert ők a szobatársaim, barátaim voltak, nem idegenek.

Amúgy sokat vagyok szabadban,ki vagyok napozva, de a strand nekem nem megy valahogy. Más is van így?


Köszönöm a válaszokat!


41F



2019. júl. 5. 22:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem nagyon járok strandra mert szégyellem/szégyelltem ahogy kinézek, de megfogadtam hogy idén elmegyek.

23/F

2019. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretek strandra járni. Testemmel sincs baj meg a tömeget is bírom, sőt, szeretem, de egyszerűen sose érzem ott jól magam, mindenki napozik, lángost eszik én meg csak nézek ki a fejemből és unatkozok (alapból nem vagyok ilyen de ha strandon vagyok akkor egyszerűen nem tudok magammal mit kezdeni). Sose szerettem ilyen helyeken a vízbe belemenni, minden mással meg úgy vagyok, hogy azt lehet máshol is csinálni. Amikor tudom elkerülöm a strandokat.


25F

2019. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyűlölöm a strandokat!

Van egy enyhe fóbiám, hogy elkapok valamit a vízben. Kitudja ki mennyire tiszta és ha belegondolok, hogy abban a vízben vagyok, ahol más mondjuk áztatja a koszos bármilyét rosszul leszek.

Oké, hogy tisztítják a vizet, de nekem ez akkor se megy.

2019. júl. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Gyűlölöm a strandot! A nyárral együtt!

Mikor kicsi voltam évről évre a Balatonhoz kellett járni, borzasztó volt!

Utoljára tizenegynéhány évesen voltam, aztán tavaly 1x el kellett menni a gyerekeim miatt, de sajnos idén is muszáj leszek :S

Alapból utálok ilyenkor kimenni még a házból is, nem hogy egy szál kb semmiben kint dögöljek a 40 fokban 1000 más idegennel, a vízről nem is beszélve... nem csak az, hogy undorító, de rosszul is vagyok benne! Még az itthoniba sem megyek be soha

2019. júl. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem, én sem szoktam. Egyrészt, mert nem tudok úszni és nem is akarok megtanulni, voltak rossz élményeim gyerekként, és elég szégyenlős típus is vagyok, szóval utálnék ott feszengeni a bikiniben, és leégni sem nagyon szeretek. Meg elég tisztaságmániás is vagyok és az előző válaszolóhoz hasonlóan én is félnék a betegségektől, szóval esélyem sem volna élvezni az egészet.

Persze általában az emberek nem értik miért nem szeretek strandra járni, amikor meg mind ezt elmondom megértés helyett furán néznek rám, mert biztos én vagyok hipochonder.

De ezzel az erővel szerintem, meg szimplán az a hülyeség, hogy kimennek a 40 fokba a tűző napra, amitől megsülnek, aztán meg mennek, hogy áztassák a bőrüket a jó kis vegyszeres vízben. Akkor inkább egy hideg üdítő egy légkondicionált helyen.

2019. júl. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Én sem szeretek strandra járni,bár én nem a leírt oko miatt,csak egyszerűen nem vonz.. külföldön kicsit más a helyzet a tengerpartokon,óceánnál,de itt magyarországon nincs kedvem fürdeni a retkes tavakban,a medencékkel úgy nincs bajom...
2019. júl. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
20 éve nem voltam, nincs ott semmi ami élvezetet jelentene a számomra. Nem is értem más minek megy oda.
2019. júl. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm válaszaitok!


Látom,nem vagyok egyedül ezzel a dologgal. Bárki írhat még, aki úgy gondolja.

2019. júl. 6. 07:10
 9/20 anonim ***** válasza:
44%

Nekem se ideális a külsőm. 120 kilós férfi vagyok de nem zavar a külsőm és szeretek termál strandra járni. Különösen télen szeretek járni fedett termál strandra.

49 F

2019. júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én meg a velencei-tónál lakom, de tavaly például be sem mentem. :D Ok, tavaly az akkori barátnőmmel inkább Balatonra jártunk, mert Badacsonyban van telkük. :) Az idén is csak egyszer voltam, mert régi barétom lejött, gyorsan le is rángattam partra. :D


Amúgy én a szűk társaságot kedvelő fajta emberke vagyok és extrovertált (ENFP) típus (társasági interakció tölt fel), viszont egyedül SEMMIT sem szeretek csinálni az (számomra) alapvető dolgokon kívül. Maximum edzeni meg a környéken gyalogolni (kardió) szoktam egyedül... De mozi/színház/kirándulás/strand stb. azt csak is társaságban tudom elképzelni. :)

Szóval most a strandolás is várat magára. Marad a parton gyalogolás. :P :D


40F

2019. júl. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!