Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Órafüggő vagyok. Mit tanácsoltok?

Pupusz kérdése:

Órafüggő vagyok. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Elég gyakran vásárolok viszonylag drága karórákat. Tegnap vettem egyet reggel, de aznap már rendeltem is egy következőt. Nem bírok ellenállni a szép óráknak. Jelenleg egy családi ház ára pihen órákban. Szeretem reggel kiválasztani, hogy melyiket veszem fel aznapi hangulatomnak, feladatomnak megfelelően és abban gyönyörködni, mikor ránézek. Jobban, többnek érzem magam ettől. Vettünk egy új házat, nagyobbat, annak felújítása, átalakítása zajlik, ami csúszik folyamatosan az óravásárlásaim miatt. Nem sürgős a költözés, de azért egyszer meg kellene ejteni. A neten nem találtam semmit órafüggőségről, nem nagyon jegyzik, mint betegséget. Az órás csoportokban természetesen szinte mindenki órafüggő, csak épp kevesen tehetik meg, hogy sűrűn vásároljanak, azaz inkább csak nézelődnek, csereberélnek, beszámíttatnak, vágyakoznak, véleményeznek. Én azonban vásárolok. Ritkán számíttatok be valamit, inkább gyűjtögetem őket. A nejem szerint ez függőség. Teljesen megértem. Mit tehetnék? Olyan vagyok, hogy ha valamit szeretnék, addig megyek, míg el nem érem, legyen az bármi. Így bármit megszerzek, megveszek, ami megtetszik. Legyen az nagyobb ház, újabb autó, nyaralás, óra, vagy bármi. Addig matekozok, míg ki nem jön a végeredmény, hogy tulajdonképpen megtehetem. Pedig valójában nem tehetném, de mégis megteszem. Folyamatosan. Egy újabb órát is megveszek, akkor is ha nem ésszerű, nem racionális döntés és hátráltatja a felújítást, berendezést, tartalék képzést. Mit tanácsoltok? Nem vagyok egy spórolós típus. Inkább szerző, tékozló. A családom viszont eközben nem szenved hiányt semmiben, csupán a költözés csúszik, de jelen házunkban sem nyomorgunk, szeretünk itt lakni. Na, meg persze a nejem aggódik miattam. Pszichológushoz járok, de ő nem lát ebben különösebb problémát. Legalábbis nem vezet rá, hogy az lenne. (Gondolom, csakis súlyosabb problémákkal szokták felkeresni.) Tényleg tiszta hülyeség ez a mániám, belátom, ám képtelen vagyok ellenállni, leállni egy egy ikonikusan szép, újabb darab láttán. Hozzátartozik még a dologhoz, hogy mindig is voltak, vannak valamilyen fajta mániáim. Mikor mi? Az óra mánia már évek óta tart és nem látom a végét. Persze a kereskedők ennek nagyon örülnek, törzsvásárló vagyok többnél.

#vásárlás #óra #házasság #függőség #mánia #cél #szerzés #óra mánia #órafüggőség #irracionális döntések
2019. júl. 6. 05:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs itt gond, ha amint írod nem megy a megélhetés rovására. Lehetne rosszabb is.
2019. júl. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Mi lenne, ha egy hónapban csak egyet vennél, mindig félre tennéd, ami tetszett és összehasonlítgatnád és a legjobbat vennéd csak meg?


Meddig tart az öröm, amit okoz? Csak a vásárlás pillanatáig?

Mikor érzed, hogy mégse kellene ezt csinálni?

Ha mindig félre tennéd rá a pénzt egy hónapig és meglátnád egyben az összeget, az talán segítene?

Nem hiszem, hogy az óra a lényeg, inkább a vásárlás. Erről a függőségről biztos többet írnak.

2019. júl. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Van itt gond, nem is kicsi. Ez nem óra, hanem vásárlás függőség. Hisz az óráknak nem örülsz, nem élvezed ki hogy megvan, máris azt lesed hogy mire hajítsd ki a legközelebb a pénzt. Ki kéne deríteni miféle űrt akarsz betölteni a felesleges költekezéssel- hiszen már károsan hat rátok, hátráltatja a lakás felújítását is. Biztos lehetsz benne hogy ez a későbbiekben romlani fog. Az megint ijesztő hogy külső tényezőtől, ez esetben az óráktól érzed többnek magad.
2019. júl. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A meglévő óráimat is élvezem, ahogy írtam. Hordom mindegyiket, forgatom, törölgetem őket folyamatosan. Hazaérve leveszem, áttörlöm és megy a forgatóba. Vannak otthoni óráim, hétköznapiak, alkalmiak, extrémebbek, hagyományosabbak, modernebbek, klasszikusabbak, különleges alkalmakra valók. Egyiket sem adnám el. Örömet okoznak tehát a meglévők is. Az újabb viszont mindig valami mást ad, mint az előzőek. Valamivel mindig többet. Többnek érzem magam, mivel mestermunkákat, művészi alkotásokat hordhatok a kezemen én, aki tulajdonképpen egy senki vagyok. A senkiséget nem úgy értem, hogy fájna, vagy nem tetszene, szeretek senki lenni, így szabad vagyok. De mégis csak egy senki vagyok, aki értékeli a szépet és megteheti, hogy automata mesterműveket, ikonikus darabokat hord és gyönyörködhet bennük bármikor. Az sem tart vissza, hogy rajtam kívül alig alig értékeli valaki a környezetemben. 1000 emberből 999 azt sem tudja, mi az, ami rajtam van. Ez csak még izgalmasabbá teszi a dolgot.
2019. júl. 6. 05:50
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyűjtögetési vágy mindig lelki gondokra adott menekülő válasz, mert a tárgyak nem kritizálnak, nem kérdeznek, nem várnak el semmit. Azok csak vannak, a velük töltött idővel pedig el lehet kerülni a problémákat egy ideig. Amíg az ember vásárolgat és törölgeti az órákat, nem gondol a gyötrő lelki defektekre.
2019. júl. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Lehet.
2019. júl. 6. 06:47
 7/17 Egzotikusallatkereso válasza:
9%
Én a helyedben vennék egy samsung galaxy watch-ot és azon olyan külsőt állíthatsz be amit csak szeretnél. :) remélem tudtam segíteni!
2019. júl. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Az órás dologban nincs semmi rossz. Mások ugyanezt csinálják ruhákkal, ékszerekkel stb. A dolog furcsa része inkább az, hogy a mai világban honnan van ennyi pénzed. Drogot árulsz? Politikus vagy? Mindkettő?
2019. júl. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Andizsuzsi ***** válasza:
A gyűjtögetéssel nincs semmi gond, amíg tudod kontrollálni. Ha nem tudod, az a gond, de akkor teljesen mindegy, mit gyűjtesz. Automatáid is vannak?
2019. júl. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sem drogdíler, sem politikus. Jól mennek a dolgaim, ennyi. Csak automata óráim vannak, azokat szeretem. Ezért vannak forgatóban.
2019. júl. 6. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!