Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted aki nem dolgozik az...

Szerinted aki nem dolgozik az rossz ember?

Figyelt kérdés
Az emberek többsége ezt valahogy így gondolja. Miért? Az, hogy ki milyen ember, kinek miben lehet véleménye, kinek mihez van joga, ki mit tehet stb az miért attól függ, hogy az illető mit csinál? Vagy, hogy hogyan él? Mi a logika ebben?

2019. júl. 7. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Csak ha màsokon élösködik akkor vagy ha bünözö.
2019. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Vagy, hogy az illetőnek hogy kell élnie, hogyan látja el magát, az miért kötelezően attól függ, hogy bejelentve mit csinál?
2019. júl. 7. 16:44
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Robin Hood rossz ember volt?
2019. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Nekem mindegy, mit csinálsz amíg nem segélyből élsz (nem átmenetileg, hanem mint fő bevételi forrás). Mert hogy az az adóból kerül hozzád. Amit az én fizetésemből vonnak le, akár akarom, akár nem. Tehát gyakorlatilag én dolgozom azért is, hogy te megélj. Nem leszel tőle túl szimpi, már ne is haragudj. A kisebbségiek szokása ez. És kimeríti az élősködés fogalmát. Miért kéne nekem ezért téged szeretnem?

Ha viszont nem segélyből élsz, csinálj amit akarsz, nem zavar. Csak... Érted... Nem ezért dolgozom. És pont azért mert sok segélyt kell fizetni, az állam meg ellop mindent, amit nem szégyell hát honnan lesz rá pénz? Még több adót a hülye dolgozó ember bérére! Úgyhogy nem különösebben van okom tapsolni az ilyen életvitel felett, mert ezzel indirekt módon károsítasz meg.

2019. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk például én nem tartom az állami vagyont kizárólag az adóból történő bevételnek, ugye közgazdasági szemmel sem, ilyen módon az államban való részesedéshez miért csak a munkavállalás jelentene jogot? Szóval így vagy úgy, ennyi az oka? Népszerűtlent mondok, nem akartam de gyorsan ebbe az irányba ment a téma: egy cseppnyi nagyvonalúság sem létezik? (Már ha így lenne.)
2019. júl. 7. 16:56
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Miből él a kérdésben megidézett ember? Ha a családban a felmenők által felhalmozott vagyonból, azt én irigylem, mert amíg más "szenved", addig ő csak begyűjti a nyereséget. Ilyen értelemben rossz ember. De ugyanez a helyzet mindazokkal, akik aránytalanul magas jövedelemre tesznek szert kevés munkával (bizonyos vállalkozók).
2019. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Azzal kell nagyvonalúnak lenni, aki megérdemli.

Tessék, ezeket az adókat vonják egy fizetésből:

- egészségbiztosítási járulék

- nyugdíj járulék

- munkaerő-piaci járulék

A fizetésem 20%a megy rá.

A nevében is benne van, mire költik.


Akarsz még olyan dolgokon vitázni, amiről fingod sincs?

2019. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudom mit vonnak le. Miből látszott úgy, hogy nem? És ki érdemli meg?
2019. júl. 7. 17:09
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Visszakérdezek: te mit tettél eddig a közösbe? Vagy csak kivennél onnan?
2019. júl. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Dolgozom ha ez érdekel.
2019. júl. 7. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!