Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire spúr a haverom?

Miért ennyire spúr a haverom?

Figyelt kérdés
Haveromnak saját bevallása szerint 7-8 millió Ft megtakarítása van, amit ösztöndíjakból, kevés munkából és szülői támogatásból szedett össze. Ugyanakkor mérhetetlenül spórol, ha egy pohár üdítő már 200 Ft-tal többe kerül mint ami neki jó lenne, már nem veszi meg. 1000 forintos vonatjegyen rágódik, inkább megy személlyel minthogy gyorsabban odaérjen valahova. A szüleivel él még, akik eltartják (24 éves) de soha nem költ semmire és mindent sokall. Miért jó ez neki? Sose értettem hogy miért jó ez a proli mentalitás, hogy nomád módon él, de pénze van.
2019. júl. 7. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet, hogy mondjuk gyűjt valamire? Akár mondjuk saját lakásra, vagy ilyesmi? 8 milláért koszos lyukat is alig kap, bőven kell még oda spórolni.

Kicsit úgy érezni a szavaidból, mintha irigykednél, hogy neki van...

2019. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom te hogy vagy vele, de engem nem érdekel mások pénztárcája. :)
2019. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Sok kicsi sokra megy. Szerintem tök jó, hogy ennyi idősen már ennyi spórolt pénze van. Nem vagy irigy?
2019. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerinted miből van neki spórolt pénze, te agyoniskolázott?
2019. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem okos a srác.
2019. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
En is pont igy csinalom. Lehet ezert van sporolt penzem...
2019. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár én tudnék így spórolni!

Taníthatna

Én is támogatom

2019. júl. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hosszú távon minek van értelme?

Megvenni a 200 forinttal többe kerülő üditőt, vagy éppen megelégedni az olcsóbbal és félretenni azt a 200 forintot?

Szerinted honnan van 7-8 millió forintja? Elverhette volna az ösztöndíját azonnal, de gondolom egyből félretette és annyit költött,amit muszáj.

Őszintén, nem jól tette?

Fogsz emlékezni akár 1 hét után is arra,hogy elvertél 3 ezret mondjuk egy gyorsétteremben? Nem, hosszú távon meg egyáltalán nem..De a pénztárcád megérzi..

Van értelme takarékoskodni, máskülönben nem tudsz előre jutni.

Nem azt mondom,hogy mindent sajnálni kell magunktól,de hülyeségekre is kár költeni..

Szerintem nem proli, inkább te,amiért ennyire belemászol más pénztárcájába,hogy kérdést is írsz ki róla.. Neked mennyi megtakarításod van? Ja, gondolom fizutól fizuig élsz..

2019. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!