Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok (40 alatt) már...

A mai fiatalok (40 alatt) már el sem tudják képzelni az életüket autó nélkül?

Figyelt kérdés
Én győrben lakom egy viszonylag gazdagabb környéken és itt már azt látom, hogy autó nélkül el se indulnak otthonról. A szomszéd utcában lévő boltba is autóval mennek. Biciklivel maximum az időseket lehet látni vagy a nagyon fiatalokat akik még suliba járnak, néhány kivétel van aki így jár munkába.

2019. júl. 11. 11:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

36 vagyok. Nincs autóm, és nem is szeretnék. Munkába tömegközlekedéssel járok, bár azért el kell ismerni, hogy sokszor tud bosszantó lenni. A környező településekre pedig vagy tömegközlekedéssel, vagy biciklivel. Azt sem mondanám, hogy ezzel egyedül lennék.

"egy viszonylag gazdagabb környéken" -- talán ez lesz a kulcs. Az autó sokaknál státuszszimbólum.

2019. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

A szomszéd utcába igaz nem megyek autóval... De tömegkozlekedeni nem fogok, mondjuk Pesten már igen.. Mert ott lehetetlen autóval mászkálni. De az autó gyorsabb, nekem ez számít. Van akinek van ideje órákat csaszmatolni ide-oda, nekem nincs.


A faluban autóval hordjuk a gyereket suliba, na attól kiakadok

2019. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem látok 2-300 méternél távolabb ezért nincs autóm. Budapest egyik frekventált részén lakom. Bkk-val utazom vagy bringával járok dolgozni.

43 F

2019. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

Sok mindenbe beletörődnék ha Guinea-ba születtem volna, ahol örülnék ha normális kaja lenne a számba, és elegendő víz arra az esetre ha mondjuk egy ideig ihatatlan lenne az ami a hálózatról jön.

Viszont itt Európa közepén egy csóró országban az ember akkor is látja másnál a dolgokat ha nem figyeli kifejezetten, nekem pl az autó motor hobbi és szórakozás.

Pl ha sok mindent kell hozni a boltból akkor nem egy hátizsákkal fogok hasalni a motoron, inkább elmegyek kocsival a nehéz dolgokért.


Én nem járok évente külföldre, nem cigizek, így miután félretudtam tenni, a szülőknek adok 20-30at egy hónapban, úgy gondolom ennyi jár ebbe a pocsék életbe.


A környezettudatosságot meg szerintem nem nekem kell halálosan túl gondolni, ott vannak a multik, vállalkozások, "nagy" emberek, akik bár értéket állítanak elő, mellette legalább annyi szemetet is, ami hol a vízben, hol a levegőben, földben köt ki, ha fél vállról veszik.

2019. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Én autóval nem tudom elképzelni az életem. Drága, iszonyat nagy helyet foglal, áll a dugóban, macerás vele parkolni, télen hideg, nyáron meleg, rengeteg a baleset, ehh. Ismerőseim győzködnek, hogy vegyek autót, milyen jó lenne az nekem, de nincs az a pénz. :D Jogsim van, mert hátha valamikor majd kell, meg önéletrajzban mégiscsak alap dolog, de egyébként 4 éve nem vezettem (akkor vizsgáztam, azóta nem ültem volán mögé), tök fölösleges.

Nekem pl munkába bejárni kétszer-háromszor annyi idő lenne autóval, mint jelenleg vonattal. Púp lenne csak a hátamon.

25N

2019. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%

Furcs, épp tegnap beszéltem erről Apuval, 21 éves vagyok, lassan 4 éve van jogsim, naponta vezetek , nekem minden egyes wlindulás élmény, még mindig, minden szabályt betartok, szeretem az embereket ösztönözni a vezetésre, szinte boldog vagyok, feldobja a napom ha ismerősöm vagy akár itt valaki leírja, hogy sikerűlt a vizsgája, , én nem tudom mi lehet ez , pedig lényegében csak kisvárosba használon a kocsit (második legkisebb Megyeszékhely).


Én nem tudnám magam autó nélkül elképzelni, holott pedig illene, nekem egy alap Swiftem van, van még két autónak, egy nagyon gyenge Ford és egy családi dízel Seat, 1 minden bizonnyal felesleges Opel, de valahogy az a fajta vagyok, hogy nem lennék képes eladni őket, persze Apum az eladásról hallani sem akar.. én sem. És tény, valóba alig van hely az autóknak, de ez annak az oka, hogy nem erre rendezkedett be az közlekedés kultúra. Most itt ülök a tesco parkolóba és nézem, egy 3.5 t furgon keresztbe parkol, nincs hely kialakítva nekik, pedig illene, nem egy fordul itt elő.


Másik, eddig soha nem láttam utánfutós autóknak parkolót bevásárló központoknál.


De még csomót tudnék írni..

2019. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Nincs autóm, de nagyon kéne. Ugyanis sok munkahelynél alapfeltétel a saját autóval való munkába járás. Így egy csomó helyre nem is tudok jelentkezni, hiszen be se tudnék járni. Munkanélküliként nem tudok autót venni, fenntartani. Így viszont nem kapok munkát. Sok esetben a busz megoldhatatlan, mert valami hejrajziszámos, külterületes cégeknél van a meló. És egyre több ilyen van, még neves cégeknél is. Példát nem akarok írni.

Az eddigi munkahelyeimre gyalog jártam, vagym ha olyan helyen volt busszal. 30km felett a buszt nem akarják téríteni, akkor inkább mást vesznek fel. Ennyit tudok hozzászólni.

2019. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

*helyrajzi szám

(bocs)

2019. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

26 vagyok nincs se jogsim, sem autóm. BP-re járok be dolgozni, itt jó a közlekedés, de bármikor mennem kell valahova akkor eléggé kötve vagyok. Pl vonat, busz, villamos...

Ha mondjuk kitaláljuk este 10-kor haverokkal random, hogy üljünk össze sütögetni, vagy bármi ilyesmire, akkor én itt ugye megint kötve vagyok, függök másoktól.

Ezért az autó egy szabadság, de az sem jó amikor valaki 2 utcát nem megy le gyalog.

2019. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

Az autó kényelmes és olcsó. Nyilván vannak, amik olcsóbbak nála, de itt alapvetően haszonáldozati költségről beszélünk. Akinek többet ér az autó kényelme, mint az ugyanezen költségen megvásárolható más javak, az bizony a szomszéd utcába is autózni fog...


Legnagyobb korlátozó tényező tényleg az, ha fizetős övezetbe kell menned, vagy amúgyis szűkös a parkolóhelyek száma. Pl Budapest ilyen. Városon belül csak bicaj vagy tömegközlekedés... lehet, hogy autóvalbpár perccel gyorsabb vagy, de nagyon stresszes itt a közlekedés. Aki viszont már külvárosi, és esetlwg van munkahelyen is ingyenes vagy akár névre szóló parkolóhelye, annak még itt is bőven megéri autókázni.

2019. júl. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!