Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ, hogy valaki...

Mitől függ, hogy valaki "szép" -e?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt mondják, hogy a szépség relatív meg ilyenek, mindenkinek más tetszik stb. Mégis már többször is hallottam, hogy valakire azt mondják, hogy "az a szép csaj, tudod..." Nekem ebből úgy tűnik, mintha a szépség egyáltalán nem lenne relatív.
2019. júl. 11. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Talán sztárokhoz hasonlítják őket. De amúgy gőzöm sincs.
2019. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván aki mondja, annak tetszik, a másiknak már nem biztos.. szóval az hogy valaki szép-e, az mindig az adott a szemlélőtől függ.
2019. júl. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szépség relatív valóban. Nem mindenkinek tetszik ugyanaz a típus, de azért van olyan külső, ami több embernek bejön. Pl. a férfiak nagy része szereti a hosszú hajat, nagy ciciket, babaarcot. Nem minden férfi, de többségében ez egy ideál. Nah egy ilyen lányra mondhatják, hogy "tudod az a szép csaj.."

Lesz olyan akinek nem ez jön be, de vannak azért klasszikus kinézetek, amikre többen szavaznának egy szépségversenyen például.

2019. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani. De van nagyon sok belénkrögzült dolog is. Szóval alapvetően pszichológia.


Például a siket-vak ember is mosolyog ha boldog, egy olyan ember, aki ezt sosem tapasztalhatta másoktól, tehát ez nem tanult viselkedés. És a mosoly alapvetően szimpátiát ébreszt bennünk, tehát szépít minket.


Rengeteg ilyen apró dolog lehet. Nyilván a fiatakság vonzóbb. Itt mindent visszalehet vezetni végül arra, hofy fajfenntartás. Valamilyen közvetlen vagy közvetett jelentősége van benne, hogy mit miért találunk szépnek, vonzónak.

2019. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szép az, ami érdek nélkül tetszik.


Nekem a kerek fenék tetszik egy lányon, más meg az szereti, ha deszka. Nekem a barna jön be, a szőke könnyen koszolódik (még mindig vicces angolul).

Én metál zenét szeretem és Van Burent ki nem állhatom. Legjobb fej munkatársam pont fordítva van ezzel.


Ízlésről beszélni lehet, vitatkozni róla felesleges.

2019. júl. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szép a síma bőr, a fiatalos kinézet, az ápolt, haj, a tiszta ruha, a kellemetlen szagoktól mentes személy, az, ha valaki önzetlen módon tesz jót mással. Ez nagyjából egyetemes.


Kevés embernek tetszik mind az, ami a betegséggel öregséggel köthető össze.


Innentől jön az egyéni. Valakinek tetszik a zsíros, csüngő bőr, mást taszít. Pedig ez is egészség kérdése.

Valakinek tetszik a pánk, raszta, kopasz frizura, pedig ezek sem az egészség mintaképei, de van másodlagos jelentésük. Divat nélkül (David Backham előtti időkben) a pánk egy nyílt, agresszív, őszinte, lázadó, energikus embert jelzett, aki nem tűri a rabszolgaság modern formáját és nem fogadja el a korrupt vezetőket. A fiatalon kopasz pasik tesztoszteronszintje magasabb, ezért jobb velük a szex, hosszútávon potensebbek. Stb.


Neked mi a preferenciád, az teljesen egyéni dolog. Nem lehet azt mondani az elektronikus zenére, hogy nem szórakoztató, nem kapcsol ki, nem tölt fel energiával, mert valakit feltölt. Azt tudom mondani ÉN üzenettel, hogy nekem rövid időn belül fáj tőle a fejem és fáraszt. És itt a különbség egyén és társadalom között. 40 ezres tömegek, telt házas koncertek es számomra nem szép a zene. Ugyan ez van wonderwomannel is. Számomra taszító egy nő, más meg háborút nyerne egy csókjáért.


Egy idézet a könyvből, amit most olvasok :


"Nagyon fiatal korunkban még nem vagyunk se egyéniek, se

tájékozottak. Még nem volt időnk, se bölcsességünk ahhoz, hogy

kialakuljon a saját mércénk. Ennek következményeként

másokhoz kell hasonlítanunk magunkat, mert mércére szükség

van. Anélkül nincs hová mennünk, és nincs mit tennünk. Ahogy

viszont érettebbé válunk, egyre egyénibbek és egyedibbek

leszünk. Az életfeltételeink egyre személyesebbek, és egyre

kevésbé lehet őket összehasonlítani másokéival. Szimbolikus

értelemben ez azt jelenti, hogy el kell hagynunk az apánk házát,

és szembe kell néznünk a saját, egyéni Létünk káoszával.

Tudomásul kell vennünk a zűrzavarunkat, anélkül, hogy közben

teljesen elhagynánk az apánkat. Azután újra fel kell fedeznünk a

kultúránk értékeit – amit eltakart a saját tudatlanságunk, a múlt

poros kincsesládájába rejtve –, ki kell mentenünk őket, és bele

kell építenünk a saját életünkbe. Ez adja a létezés teljes és

szükséges értelmét."

2019. júl. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Arctol, testtol, kisugarzaztol.
2021. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!