Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Adjak a 11 éves lányomnak...

Adjak a 11 éves lányomnak 20-30 ezer forint zsebpénzt nyárra?

Figyelt kérdés
Csak csipszet vásárol, meg édességet.
2019. júl. 12. 10:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%
Adj.
2019. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Csipszre és édességre ennyi nem kell.
2019. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Ki nevelte olyanra hogy csak ilyen vackokat vegyen?
2019. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egyben ne add oda neki, csak részletekben.
2019. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Adj, vagy adj neki 10-20 ezret édességre és 10-20 ezerből vegyetek neki együtt pár nyári ruhát
2019. júl. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nem engedném a gyerekemnek, hogy annyi pénzt elköltsön édességre, amennyit akar. A 20-30 ezer felesleges édességre. Inkább vegyél neki te édességet szerintem, vagy adj neki pár ezret, és esetleg ebből a 20-30 ezerből vegyen mást, amit szeret. Akár valami játékot, ruhákat, stb.
2019. júl. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

Egy 11 éves lánynak még nincs szűksége ennyi pénzre.

Az én véleményem az,hogy csipszre,és édességre sem,pláne ilyen értékben.

Inkább gyümölcs stb...

2019. júl. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Adj. Ha attól félsz rosszul költi el, csipsz, kaja, édesség stb, igazad van. De szerintem a puding próbája az evés, esetleg így is ráérezhet arra, hogy meg kell tanulni bánni a pénzzel.
2019. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

Ne. Ha ennyi idős korában ilyen irreálisan nagy összeget (ahhoz képest nagy, hogy mit akar venni belőle) adsz neki csak chipsre, édességre, meg hasonló dolgokra, az egy tökéletes kezdés ahhoz, hogy a későbbiekben ugyanígy elvárja minden más dologra is a pénzt.


Azt a pénzt el lehetne költeni hasznos dolgokra is nem pedig csak hízókúrára meg cukorbetegségre. Ez alatt nem azt értem, hogy egyáltalán ne egyen chipset meg édességes de 30 ezer... azért na... az kb egy teherautónyi adag chips meg édesség.

2019. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%

A zsebpénz azért zsebpénz, mert arra költi, amire ő akarja. Nem kell elszámolnia vele.


Függetlenül attól, hogy mire költi, nem adnék ennyit egy 11 évesnek. Ha jómódú a család, megtehetjük, akkor alapból kapna havi 3 ezret, és ha táborba megy, akkor esetleg oda még maximum 3 ezret. Ha olyasmit akar venni magának, ami ebből nem jön ki, akkor megbeszéljük, és kaphat még az adott dologra. De ezzel már el kell számolnia, hiszen az adott dologra kapta. Ez már nem zsebpénz.


Azt, hogy ne egyen végtelen sok édességet, nem a zsebpénz korlátozásával, hanem másképpen érném el. Ha nagyon ki akar szúrni magával, akkor nem tudok mit tenni, de azért a példamutatás stb. sokat segít.

2019. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!