Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyéni boldogulás csak...

Az egyéni boldogulás csak nagy ritkán függ az egyéntől? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Szerintem az egyéni boldogulás nem működik közösségi boldogulás nélkül. Az invidualizmus se működik kollektivizmus nélkül. Ez az egyéni boldogulás igazábol egy neoliberális nézet, ami látni lehet mindenhol megbukott.


Viszont azt látom az embereken, hogy sokan még mindig hisznek ebbe és azzal keménykednek, hogy ők mennyire motiváltak, mennyire céltudatosak, ha valaki erre az életfelfogásra mond egy kritikát le irigyezik és életképtelenezik. Szerintem ez a közösség ellenes invidualizmus nagyon káros és elég közel áll a szélsőjobbos narratívához.


Az ember közösségi és nem elszigetelt lény ezért bukott meg a neoliberalizmus és ezért vérzik több sebből az egyéni boldogulás illúziója.


2019. júl. 13. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól:

- mikor születtél

- hova születtél (még fejlett országok körében is számít )

- milyen géneket örököltél, így alaphelyzetben milyen testi és szellemi adottságokkal bírsz

- neveltetés a család részéről

- neveltetés a tabárok, pedagógusok részéről

- fizikai környezeti tényezők: dohányoztak-e veled terhesen, légszennyezettség, zajszennyezés stb

- társadalmi környezeti tényezők: osztálytársak, munkatársak

Stb-stb


A fentiek és szerencsetényezők IS befolyásolják, hogyan ismerkedsz, megtalálod-e a hivatásodat.

A korábbi kudarcok mind kitörnek egy darabot az emberből.

2019. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Hiába próbálod az egészet politikai maszlaggal átitatott süketelésbe bújtatni, attól még az egyén boldogulása függ az egyéntől.


Jogos az, amit az első leírt, nem mindegy milyen adottságokkal, milyen helyzetben kell boldogulnod. De attól még rajtad áll, hogy megpróbálod-e venni az akadályokat vagy csak sírsz a sarokban.


Az is vicces, mikor valaki közösség ellenességről beszél, miközben ő maga bomlasztja a közösséget azzal, hogy megpróbálja a másikat is lehúzni, leszólni, csak mert neki szarul megy.

2019. júl. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért az is véglet, amikor csak az egyént hibáztatják a kudarcaiért, nem számít, mennyit küzdött. Nem hiszik el neki vagy csak keveslik.
2019. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van a környezet, ami befolyásolja. Rajta múlik, hogy a csordát követi, vagy sem.
2019. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hazugság az egyéni boldogulás higgyétek el. Emiatt álhumánus a liberalizmus szellemisége is. Az a baj, hogy kisebb koromban nem kaptam elég támogatást, elég szeretetet és ezért érzem jövőtlennek az életemet. Tudom azt, hogyha lesz egyszer egy szeretetteljes párkapcsolatom akkor nem ezen a szinten leszek. Nem azért írom ezeket, mert olyan lusta lennék, tudjátok hányszor törekedtem az egyéni boldogulásra? Elég sokszor. Mindig is akkor vagyok boldogabb, hogyha a legjobb barátommal lehetek. Neki köszönhetem, hogy nőt a világnézetem és kritikusabban gondolkozok. Nélküle nem értem volna el azt a szintet, ahol most vagyok.
2019. júl. 14. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!