Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincsenek érzéseim és ez már...

Nincsenek érzéseim és ez már fizikailag is fáj, hogy nem tudom kiadni őket. Mi tévő legyek? Nem értem mitől van és nem tudom hogy múlhatna el.

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kezdjük ott,hogy én egy 20 éves fiú vagyok. Tanácstalanságomban már itt is megkérdezem ezt,hátha kapok valami hasznos tanácsot. Már odáig jutottam,hogy rendes orvost is fel fogok keresni,mert annyira tehetetlen vagyok.



Egy kis betekintésként leírom miből állt az életem.

Vágyakozás barátok,barátnő,szex,boldogság után.

Sosem voltak barátaim és szinte mindig itthon ültem és ugyan azt csináltam. Csak mostanra alakult ki egy olyan szociális képességem,ami úgy,ahogy elfogadható. Régen tele voltam frusztráltsággal és feszültséggel. .Sajnos ez alatt másokat bántottam. Néha sajnos fizikailag is,sokszor szóban. Ezt mind rendkívűl bánom.


Körülbelül 16 éves koromig tele voltam érzelmekkel.

Rengeteg mindent éreztem. Vágyakozást dolgok után,örömet,boldogságot,irigységet,reményt,stb.

Rengeteg mindent terveztem,hogy milyen jó lesz majd 1 év múlva,2 év múlva 3,4..a jövőben...


Egy idő után elkezdtem olyanná válni,hogy egyáltalán nem bántott az,hogyha valaki bántott vagy gúnyolt. De tényleg nem. Aztán teltek az idők és kezdtek eltűnni azok a dolgok is,amiket szerettem.


Körülbelül 18 éves koromban a kudarcok miatt kezdtem mégjobban azt érezni,hogy teljesen nem érdekel az,ha leszidnak érte.


19 évesen már nem éreztem se bánatot,se örömöt,se semmit.


Nem tudom átélni a zenét sem,amit régen imádtam. Szó szerint,érzem,hogy nem akar tovább menni a zene az agyamba,hanem csak hallgatni tudom.

Nem izgulok fel egy lányra sem,pedig régen libabőröztem is egy nekem tetsző lánytól.


Úgy tudok érezni,hogy szeretni tudok valamennyit,de valamiért egyszerűen nem tudok intenzíven szeretni. Csak éppenhogy,de mégsem tudom átélni.


Valamiért úgy érzem,hogy mivel nem kaphattam meg rengeteg olyan dolgot,amit más velem egykorúak,az adott élet szakaszukban igen,így teljesen kiüresedtem.

Ez ez alatt a dolgok alatt tipikusan a szórakozást,bizalmat,lányokat,barátokat értem és stb.

Én szerintem emiatt tűnt el minden érzelmem.


De ez szörnyű. Még fizikailag is.

A gerincemben,a homlokomban és a fejem hátuljában is tompa nyomást érzek.

Sírni sosem tudok,pedig nagyon jól esne.

Valamiért mindig arra gondolok,hogy nem érdemlem meg. És nem id tudom megoldani ezt.


Hogy szemléltessem a súlyosságát a dolognak,sajnos nemrégen elpusztult egy nagyon imádott házikedvencem. Régóta velünk volt. De egyszerűen képtelen voltam megsiratni. Nagyon rossz volt tudni,hogy nem lesz többé itt velem és,hogy mit érezhetett,de nem tudtam fájdalmat érezni és nem azért,mert jelentéktelen lett volna,mert nagyon nem volt az. Ő nagyon fontos volt számomra.


Mikor próbálom azokat a dolgokat megvalósítani,amire régen nagyon,nagyon vágytam,egyszerűen nem tudom megélni.


De semmit. Egyáltalán nem tudok örülni nekik,se bánkódni miatta.


Régen rengeteget voltam rosszkedvű és szomorú.

Komolyan mondom,inkább lennék szomorú néha,minthogy ilyen állapotban legyek.

Egyszerűen fizikailag fáj,hogy nem tudom kiadni az érzéseimet. Nem tudom kinek elmondani a gondjaimat,mert emiatt senkivel nem is tudok ismerkedni,mert egyszerűen nincs meg hozzá a motiváció,hogy tegyek érte bármit is,nics tapasztalat és úgy érzem nem érdemlem meg.


Amíg legalább azt éreztem,hogy mekkora bénaság vagyok,akit nem szeretnek a lányok vagy az emberek,addig legalább érezhettem egy kis önsajnálatot,de most semmit.


Néha elkap egy egy kellemes,nosztalgikus érzés és direktben próbálom jobban felerősíteni,de nem megy.


Mostmár hála istennek jobb ember lettem,minden szempontból (külsőleg és belsőleg is),de nem tudom már kihasználni és a mai napig nem történtek meg azok a dolgok,amik régen nagyon,nagyon bántottak,hogy nem kaphattam meg,úgy mint mások.


Mit tehetek,hogy legyenek újra érzéseim? Szörnyű így élni.


2019. júl. 16. 05:22
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Egyértelmű. hogy ez mély depresszió.

Nézd hasonló helyzetben éltem/élek.



Ha régi vágyaid nem jöttek be, akkor keress új célokat és hidd el utána jön minden magától.


Próbáld megtalálni, hogy ki vagy legbelül és mit akarsz, vond le a tanulságokat azokból, amik nem jöttek be az életedben, kérdezd meg magadtól, hogy miért nem?


Nevess akkor is ha nincsenek érzelmeid, próbálj pozitívabb lenni, viccelődj magaddal, humorizálj.


Szeresd önmagad és meglátod, hogy megváltozik a kisugárzásod is.


Ha nem izgatnak fel az emberek, akkor próbálj tenni érte magad, hogy egészséges fiatal legyél muszáj akkor önkielégítést végezned, előtte keress olyan dolgot, ami felizgat, hogy kedvet kapj hozzá, aztán nézegess lányokat és mindegy hogy nem élvezed vagy azt gondolod, hogy az életnek más célja van, mint hogy ezeket nézd

Te akkor is nézd ezeket és próbáld minél gyakrabban, ettől visszajön valamennyi energiád és életkedved.


Találj valami hobbit, vagy térj vissza valamihez, amit régebben csináltál.


Higyj, reménykedj és ezt ne ad fel soha, bízz abban, hogy erős vagy és megállíthatatlan, ne engedd meg magadnak, hogy szomorú vagy letört legyél.


Tanulj új dolgokat, akár szakmát, hobbit vagy esetleg nyelvet, vagy olyan dolgokról, amik igazán kíváncsivá tesznek.


Tudom reménytelennek tűnik minden, de tőled függ, hogy meggyógyulsz-e, magadért élsz és neked kell tenned ezért, más nem fog tudni segíteni, rákel jönnöd, hogy felnőtt vagy, szórakozz és élj, az élet egy játék, nem kell túl komolyan venni, pont ez miatt van egy csomó probléma, történnek dolgok az emberekkel, de ezek csak tanulságok és idővel már olyan mintha meg sem történt volna, ezeket el kell felejteni. Koncentrálni a jelenre, hogy mindennap egy új, jobb ember lehess és kihasználd a megfelelő dolgokat azon a napokon.

2019. júl. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Nincsenek érzéseim és ez már fizikailag is fáj, hogy nem tudom kiadni őket."

Na most ami nincs, azt nem tudod kiadni....

2019. júl. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akarsz beszélni az érzéseidről?
2019. júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Feltétlenül mozdulj ki, minél többet.

Mindegy hova mész; sétálni a parkba, vagy ha van a lakóhelyed környékén erdő/mező/tó/patak akkor oda. Minél inkább elszigetelődsz a világtól, annál rosszabb lesz.

És próbálj meg beszélgetni emberekkel - random idegenekkel, mindegy miről. Pl bemehetsz a könyvtárba, és megkerdezhetnéd a könyvtárost, hogy kaptak-e mostanában valami jó kis könyvet, amit tud ajánlani.


A szakember felkeresese pedig egy jó ötlet, feltétlenül megérne egy próbát.

2019. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Klinikai szakpszichológushoz szükséges ebben az esetben fordulni
2019. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!