Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy nem szerete...

Miért van az, hogy nem szeretek (külföldre) utazni? Lehetséges, hogy szociális fóbiám van vagy csak simán szorongok?

Figyelt kérdés
Egyszer voltam Olaszországban a tesómmal és Horvátországban nyaralni a családdal. Alapvetően nagyon ritkán mentünk még belföldre is családi kirándulás formájában, mert magunknak valóak vagyunk, mindig bénázik mindenki és csak a veszekedés van mindig és semmi élményem nem kötődik soha semmihez. De belföldön még csak-csak elvagyok. Viszont azon 2 alkalommal amikor külföldön voltam, szó szerint enyhe gyomorgörcsöm és konstans szorongásom volt végig. Az emberek, a miliő, a nyüzsgés, a furcsa idegen atmoszféra az idegen nyelv és mindet egy nagy nyomasztó masszaként éreztem a vállamon és úgy éreztem, hogy nekem innen szabadulnom kell. Angolul mondjuk nehezen beszélek (B2 vizsga már rég volt) így az már önmagában egy stresszfaktor ami végig nyomasztott arra az esetre amikor meg kellett szólalni. Kaja rendelés előtt 5 percig gyakoroltam magamnak a szöveget. De az emberek is teljesen mások. Egyrészt mert nem anyanyelvűként idegennek érzem magamat másrészt talán érzékeltették is velem, főleg, hogy a ronda külsőmből nem éppen az látszik, hogy én egy jómódú külföldi turista vagyok, hanem csak egy szedett-vetett jöttment valaki. Ausztriába el se mernék utazni, mert németül egy mukkot nem tudok, ott pedig gondolom csak az angolul jól beszélő turistákat veszik emberszámba. Angliában pedig kb. nyomorultnak érezném magamat, hogy a világnyelvet nem beszélve pont angol nyelvterületre merészkedek ki. De az olaszoknak meg a mentalitása nem tetszett. Rohanás, iszonyat tömeg, kábító forróság, élvhajhászás, ordibálás, hatalmas forgalom. És nekem ez mind-mind tök idegen volt így nagyon nem gondolok vissza jó szájízzel a külföldi (de akármilyen) belföldi utazásaimra sem.

2019. júl. 16. 16:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Figyi nagyon egyszerű,egyrészt másféle nyaralás való neked másrészt a többieket le köll sżarni magasból.


Külföldön élek, egy nagyobb turstaközpont városban.


Őszinte leszek, amit eggyes emberek megengednek maguknak nyaralás közben pl seğģ részegen reggel tízkor bugyival a fején ordít mint a sakál-na ezeket mindenki utálja nemzetiségtől függetlenül.

Az átlagos turista viszont nem tud zavarni senkit...valszeg az illetőt is inkább a tömeg frusztrálta mint a te külsőd.


De igazából bárhova mész, mindenhol lesz gazdag és szegény, pl Birmingham trógerebb részében dettó ugyanazok az típusú arcok vannak mint mittomén a Kiskunhalasi kocsmákban.

Ha úgy érzed kilógsz a sorból akkor valszeg a helyi elit közegbe futottál bele. Azt keresd hova járnak a helyiek, mert tuti nem a turista etetőkbe...

Nyaralni én is farmer póló összeállítást pakolok, a helyiek viszont más alkalomhoz illő cuccot vettek fel.

Meg hát mindenki hozzá van szokva helyi boltok kínálataihoz, a helyieknek a saját ruhájuk hat kopottnak meg tucatból nyolcadiknak.


Az igegenhez meg egy idő után meg adaptálódsz. Ez is relatív de szvsz ha pl visszalátogatsz valalahová akkor már kevésbé traumatikusak ezek a kultúrsokkok.

Minél több helyre mégy, annál kevesebb dolog fog zavarni.

Szervezzmás fajta nyaralást. Van akit a városi nyüzsi tölt fel, de téged inkább a hulla kuśş meg a lassú tempó? Látogass el kis falukba, mássz hegyet , kempingezz haverokkal valami noname tengerparti üdülőben.

Valszeg a többi turista se a legjobb ruháiban turja a helyi várrom porát 😆

2019. júl. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!