Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretet nem létezik az egész...

Szeretet nem létezik az egész csak egy illúzió, a fajfenntartáshoz szükséges ösztön. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés

2019. júl. 17. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem.

A szeretet egy elég komplex érzelem, és az olyan dolgoknál, mint az ösztön, nincsenek illuziók.

Az állatvilágban is létezik némely fajnál a szeretet, de a fajfenntartáshoz szükséges ösztön mindegyiknél.

2019. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Sajnálom, hogy kételkedsz az igazi szeretet létezésében, látszik, hogy még nem tapasztaltad.

Kívánom, hogy legyen részed benne!

2019. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Önellentmondásos amit írsz. Ha ösztönből teremtődik, már van.

Egyébként mivel minden ugyanaz, az ösztönökből is megalkotódik egy magasabb szintű érzelem.

2019. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha csak egy ösztön lenne, már akkor értelemszerűen következik ebből hogy létezik.
2019. júl. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Téged sokan bántottak ugye?
2019. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Szeretem a kutyámat is. Nagyon. Ez hogy fér bele a fajfenntartásos ösztönbe?
2019. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én egy szóval nem mondtam hogy így van ezt csak egy filmbe hallottam.. De tény hogy nem volt még igaz szeretetben részem és ha rajtam múlik nem is lesz
2019. júl. 17. 15:51
 8/10 anonim ***** válasza:
A szeretet, szerelem, létező fogalmak. Más dolog, hogy a szerelemért felelős hormonokat a fajfenntartási ösztön hívja életre.
2019. júl. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A filmben szerintem rosszul fordítottak. A magyar érdekesen kezeli ezeket a fogalmakat. A szerelem és a szeretet nálunk külön szavakkal van illetve, miközben pl az angolban ugyanazt a szót használják rá.


Az meg, hogy te mit szeretnél ezzel kapcsolatban, az a te bajod.

2019. júl. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz, mert mások megkapják, de én nem részesülök belőle.
2020. dec. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!