Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam úgy, mint...

Miért érzem magam úgy, mint egy kaméleon?

Figyelt kérdés

Hosszú leszek, elnézést kérek előre is emiatt.


Azóta vettem észre magamon a következőket, amióta faluról (1 gyerekkel barátkoztam, senki mással) elkerültem középiskolába, városba.


Tudom utánozni az emberek viselkedését, a legapróbb mozdulataikat, akár a hangjukat is.


Akkor jöttem rá erre, amikor tetszett egy srác 9. osztályban és akaratlanul átvettem a beszédstílusát (nem csak a szóhasználatát, hanem ahogy beszélt, ahogy a hangjával játszott, azt is észrevettem magamon. Ugyanolyan mozdulatokat, fejbiccentéseket tettem, mint ő), pedig alig beszéltünk egymással, csak bejött nekem, de nem lett végül semmi.


Visszahúzódó, csendes voltam, inkább megfigyelni szerettem a környezetem.

Mindig utánoztam valakit, inkább tudat alatt eleinte. Középiskola többi éveiben megtanultam valamennyire irányítani is.


Volt egy olyan eset, arra tisztán emlékszem, amikor 4-en körben állva beszélgettünk a folyosón.

Volt egy tanár akire akkor felnéztem és észre sem véve, olyan mód beszéltem, úgy mutogattam mint ő szokott.

A többieknek egyből szemet szúrt, ki is nevették a produkciót, azt hitték parodizálom.

Aztán aki először elkezdett nevetni, visszavágásképp, az ő hangján, az ő nevetésével elkezdem nevetni és folytattam a beszélgetést, mintha ő lennék.

Csend lett. A másik gyerek szakított meg, hogy hagyjam abba, mert ez már ijesztő. A másik embert hallottam az órán mögöttem, amint mondja a negyedik tagnak, hogy felállt a szőr a kezén is szünetben.


Érettségi után, szakmai továbbképzésen sok új tanárnál azzal nyertem el a bizalmat, hogy amikor óra után odamentem hozzá kérdezni valamit, akkor úgy beszéltem vele, ahogy leadta az órát. Itt már nagyrészt tudatosan. Ugyanolyan szavakat használtam, s ugyanolyan hanglejtést is alkalmaztam.

Szerintem ők sem tudták miért vagyok szimpatikus nekik, de tényleg sikerült elérni valamit, mert jól elvoltam velük, gyakran ők kerestek meg engem ezzel-azzal, meg beavattak osztály-dolgokba is, mit gondolok...


A lényeg, hogy most már felnőtt, dolgozó, 20-as éveim közepén járó ember vagyok, de nem tudom, van-e saját személyiségem.


Ha teszem azt, egy prezentációt tartok, tudom kinek a hangján beszélek éppen, s kinek a stílusában (akár 3 ember tulajdonságait is tudom ötvözni).

Vagy esetleg szabadidőmben ritkán kimozdulok kollégákkal, akkor is egy pillanat alatt már más ember vagyok.

Az a furcsa most már, hogy néha nem tudom irányítani, s a gondolkodásmódom is megváltozik ilyenkor, nehezen tudok visszaváltani "original"-ba, vagyis vissza önmagamra.

Mi van, ha "önmagam" igazából csak egy személyiségkatyvasz és vagy 100 ember stílusa keveredik bennem, amit "egyéniségnek" hívok?


Vissza a gondolkodásmódra: ha tudom, hogy valaki milyen világnézetet vall, milyen véleménye van egyes dolgokra, akkor képes vagyok azt is annyira magaménak érezni, hogy akár azonosulni is tudok a véleményével (ezzel még sikeresebb az utánozás), de közben olyan érzésem van, mintha már nem uralnám a saját gondolataim. Ami végülis igaz is.


Kollegák néha viccelődnek azzal, hogy "most olyan vagy, mint ez.., most olyan vagy, mint az..."

Menjek tehetségkutatóba, meg stand-up-ra meg ilyenekre.


Nekem ez a "képesség" már kezd ijesztő lenni.

Néha olyan, mintha több ember lakna a fejemben és amikor kinyitom a szám, mindig más hangot hallok és másképp forognak a kerek a fejemben...


Nem tudom, el tudjátok-e ezt képzelni.


2019. júl. 19. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Túldramatizálod.

Vannak jó hangutánzók (humoristák közt könnyen találsz ilyeneket) és akik ösztönösen értenek ahhoz, amihez te.

Nincs semmi mentális bajod, nem laknak a fejedben, semmi ilyesmi.

Ha mégis, teszem hozzá, ok nélkül, megijeszt ez, akkor egyszerűen ne csináld.

2019. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, el tudom kepzelni.

A ferjem ugyanezt csinalja.

Nem szeretem azt sem ha hozzámszól.


Jol latod, nincs saját személyisége, mindig mást utánoz, mind szavakban, mind tettekben. Ès a hanghordozása.

Képes felnőtt férfi létére kislányosan nyávogni...


Képes a tvben szereplő szinészek karakterét is felvenni. És akkor azt utánozza.

Egy teljesen más vilagban él.


A kérdésedre nem tudom a választ, de nem vagy egyedul ezzel a problémával.

2019. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-vagyok.


#1 .

Fogalmad sincs, hogy viselkednek az ilyen emberek.

Az a baj, hogy nagyon megtévesztőek.


Gondolom a kerdezot is sokan szeretik.


Talan valami megfelelési kényszer, mindenféle komplexus lehet a háttérbe.

Félsz, hogy nem szeretnek az emberek.

Nem lesznek barátaid.

2019. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megint én:)

Erről irtam.


[link]

2019. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy jó könyv: "Thomas Erikson: Idiótákkal körülvéve". Ebben az egyes embertípusokat be lehet azonosítani, és hogy hogyan bánjunk velük. Nekem hasznos volt.
2019. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!