Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne zavarjon, amikor a strandon vagyok és a szemembe megy a víz?

Figyelt kérdés
Szeretek strandra járni és úszni is, de borzasztóan zavar, amikor a szemembe megy a víz, ezért képtelen vagyok pl. úszószemüveg nélkül úszni menni, és ezt már nem akarnám erőltetni többet.. Szerintetek mit tudnék tenni ezellen? annyi embert látok, aki simán beleteszi a fejét a vízbe mikor nincs rajta semmi, sőt, még ki is nyitja a víz alatt és engem ez "zavar" "képtelen" vagyok rá.. Szerintetek mit tudnék csinálni?

2019. júl. 20. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hamar hozzá lehet szokni. Próbálgasd!
2019. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Én sem értettem soha, hogy lehet szemüveg nélkül bírni, főleg a tengervízet.
2019. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Úszószemüveg bmeg
2019. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

3mas: olvasás és szövegértés bmeg.


"ezért képtelen vagyok pl. úszószemüveg nélkül úszni menni, és ezt már nem akarnám erőltetni többet.."


Nem tudom, eleinte engem is zavart kicsit de végül megszoktam a klóros vizet is. A természetes tavakban meg nyitott szemmel úszok víz alatt, még ha nagyjából semmit se lehet látni, akkor is.

Sós tengervíz meg nem tudom, mennyire lehet zavaró, hiszen a könny is sós. Viszont sose voltam tengerparton. Ki kéne próbálni...

Amúgy az ember sok kényelmetlen dolgot meg tud szokni ha egyszerűen ignorálja őket. Előbb utóbb a test is elfogadja, hogy tudatosan nem akar vele foglalkozni az agy. Nekem eddig bevált, fájdalomnál is ez a módszer.

2019. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Medencében ez megszokható. Amikor először nyitottam ki a szemem a víz alatt, akkor furcsa volt, de utána másodszor vagy sokadszor már nem.

Tóban viszont én nem eröltetném. Az koszos, és a kosztól nem látni semmit. Egyszer próbáltam, de nem volt jó, azóta nem teszem tóban.

2019. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Vicces hogy a tavat koszosnak tartják, de az agyon vegyszerezett víz, amibe egy csomó más ember a se.ggét áztatja, az oké hogy a szemedbe megy.
2019. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gyerekként simán nyitott szemmel úszkáltam, most már nem menne. Gondolom, a szemem romlásához is köze lehet.

De miért olyan fontos kinyitni a szemed a víz alatt? És miért baj az úszószemüveg, ha neked kényelmes?


Én napszemüvegben megyek strandolni, ez megvéd a fröcskölő gyerekek ellen nagyrészt, a fejem meg nem teszem a vízbe. Ennyi.

2019. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az,hogy medencébe nem nyitod ki a szemedet szemüveg nélkül az oké.,mert agyon van vegyszerezve. Nekem is,ha szemüveg nélkül uszkálok a medencébe,utána mindig ilyen homályosan látok egy darabig. Tóban meg 2 méternél tovább nem lehet látni.


De most téged az zavar,hogy a szemedbe megy pár csepp víz,vagy az hogy szemüveg nélkül nem nyitod ki a víz alatt a szemedet?

2019. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Igazából a "legnagyobb" problémám, hogy körülöttem mindenki így jól elvan meg a haverjaim is, semmi úszószemüveg stb és lazán simán nyomják, én meg ilyenkor sosem "úszok" úgy hogy vízalatt vagyok, mert amint beleteszem a fejem és kinyitom a szemem kb reflexszerűen kiveszem a fejemet mert ilyen idegen, rossz érzés, és utána meg ugye nincs amivel kitöröljem belőle a vizet, ez az ami a leginkább zavar.
2019. júl. 20. 12:19
 10/12 anonim ***** válasza:
21%
Ezért mondtam az úszószemüveget! Nem a szemüveget "nem kéne erőltetni", hanem hogy a szemedbe menjen a klóros víz, azt nem kéne erőltetni! Eszed, mint egy marék lepkének.
2019. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!