Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlságosan érdekel mások...

Túlságosan érdekel mások véleménye, mit lehet ezzel csinálni?

Figyelt kérdés

Nem szeretek ilyen lenni, de ez van. Egyrészt könnyen meg tudok sértődni azon, amikor valaki arcoskodva előad valamit (kommentekben is). Most nem arra gondolok, hogy beszól valamit, meg személyeskedik, hanem amikor valaki ilyen általános kijelentéseket tesz, hogy ezek meg azok az emberek (akik valahol dolgoznak, valamit szeretnek, valamit olvasnak, akármi) azok ilyenek meg ilyenek. Vagy "az ilyesmit csak idióták szeretik, ez iránt csak buták érdeklődnek". Alapból az ismerőseim nem tartanak butának, de valahogy ez a dolog mélyen érint, mert utálom, amikor lekezelően beszélnek velem.

A családomban is van ilyen: a testvérem, amikor egy másik nővel kezdett járni, mint korábban, a korábban általa szeretett dolgokat meg érdeklődési köröket is megváltoztatta. Én nem vagyok ilyen, ez már szerintem is durva, de sokszor nem szeretem bevallani, miket szeretek, mik érdekelnek, milyen vagyok. Főleg, ha magam is látom valaminek a gyenge pontjait esetleg. (És most ne ilyen alkonyatra meg ilyenekre gondoljatok. Filmdrámákat szeretek, zenéket a 60-as évektől napjainkig, irodalomból klasszikusokat is, meg maiakat is, vannak konkrét kedvenceim is.) Néha annyira zavar ez, hogy ha megtetszik valami, már akkor is azt nézem benne, hogy mit lehetne benne leszólni,ha soha senki nem is szólt le azzal kapcsolatban semmit.

Más is van: szeretem a vicces vagy picit érdekes ruhákat (semmi nagyon extrém, csak szeretnék kicsit frappánsabban öltözni annál, hogy póló-farmer), de egy csomó ruhám van, amit végül nem vettem fel, mert nem mertem. Úgy érzem, mindenki engem bámul ilyenkor, pedig ez butaság, nem is néz senki. Már felnőtt vagyok. Hogy lehetne ezt abbahagyni? Nem akarok ilyen lenni.


2019. júl. 20. 18:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Most jöttem egy tök jó koncertről, ahol jól éreztem magam, a banda rajongói csoportjában meg más csoportokban a Facebookon megy a beszélgetés, mekkora jó buli meg ilyenek. Egy napja valaki beszólt, hogy miért hallgatok ilyen régi zenéket (pedig idősebb nálam, aki mondta), és azóta olyan furán érzem magam, mintha ellopta volna az élményem. Tudom é is hogy ez baromság, arra vagyok kíváncsi, mit lehet ezzel kezdeni.
2019. júl. 20. 18:51
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmit. Nem lehet mindenki laza. Sőt vannak, akik büszkén vállalják, hogy érdeklik őket mások véleménye. Ha meg akarsz változni, úgy is sikerülni fog.
2019. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hogyhogy úgyis? Ha nem tudom, hogyan.
2019. júl. 21. 11:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy elengeded. Már nem érdekel többé az a gondolat.
2019. dec. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!