Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A zárkózottságot miért keverik...

A zárkózottságot miért keverik össze a nagyképűséggel?

Figyelt kérdés

Zárkózott ember vagyok, nehezen barátkozok. A munkatársaim, szomszédaim szerint már ismeretlenül is egy nagyképű alak vagyok aki lenéz mindenkit. Közel sincs így, soha nem gondoltam rosszat senkiről.

Miért nem látják hogy zárkózott vagyok?


2019. júl. 22. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem keverik. A két fogalomnak semmi köze egymáshoz. Nyilván sok más tényező alapján alakult ki egy ilyen kép rólad.
2019. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem keverik, de a megnyilvánulásaid, arckifejezéseid vagy egyéb miatt vélhetik úgy, hogy azért zárkózol el, mert jobbnak tartod magad.
2019. júl. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt keverik, hanem a mimikát, hanglejtést, amit kimondasz, stb.


Pl., ha elmondja valaki Neked, hogy ő nyert egy versenyen és Te nem igaán beszélsz, a szemedből és az arcodból olvassa a választ. Ha bárgyún elvigyorodsz, veheti úgy is, hogy Te ezt nevetségesnek tartod és nem tartod őt olyan okosnak mint pl magad Ha kedvesen elmosolyodsz és mondod, hogy "gratulálok!" már megint más.


Vagy maga a szűkszavúság, nem mindegy, hogy a mimikádban mit látnak. Lehet, hogy látják valakin, hogy szorong, szégyenlős, de lehet, úgy veszik le az arcáról, hogy unja a másikat, a viselkedését lekezelőnek tartják.


Szerintem magával az arcjátékoddal lehet a bibi.


Nekem gimnáziumban és egyetemen is sok gondom volt ezzel, mert, ha meglepődtem,a zt hitték, hogy dühös lettem, ha úgy voltam valamivel, hogy nem baj, úgy gondolták, hogy megsértődtem és hasonlók. Lehet, hogy ők is mást olvasnak le az arcodról.

2019. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!