Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megyeszékhelyen/nagyvárosban...

Megyeszékhelyen/nagyvárosban élők! Szerettek ott élni?

Figyelt kérdés

Mik az előnyei, hátrányai a városotoknak?

Melyik megyeszékhely?



2019. júl. 24. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Csongrád Megye


Szeretek itt élni.

Relatíve minden közel van, de azért még is van élet, szórakozási lehetőség stb...

2019. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szép a város fekvése, ahogy a Mecsekhez "simul" építészete, vannak rendezvények, csak pártállástól függetlenül mindig fosztogattak, ezért leszakadó régió lett Pécs, pedig a fentebb említett pozitívumokból sokkal többet ki lehetett volna hozni, ahogy más városokban sikerült is.
2019. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Fejér megye. Szeretünk itt élni, minden megvan, ami kell, üzletek, szórakozási- kikapcsolódási- sportolási lehetőségek és szerencsére munkalehetőség is van. Közel a Velencei-tó és a Balaton is.
2019. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Eger külvárosában lakom. Nagyon szeretek itt lakni, mert csendes hely. Buszmegálló 3 percre, a busz kb. 10-15 percenként jön, és 10 perc alatt bent van a belvárosban. Biciklivel is minden könnyen elérhető, 15 perc alatt a belvárosban vagyok vele, az egész városon át bicikliút vezet északi és déli irányban. Az egyedüli hátránya a városnak, hogy sok itt a domb, így a biciklizés is nehezebb, van hogy tolni kell felfelé, illetve a belvárosban sehol sincs ingyenes parkolóhely, csak a plázában egy óráig ingyenes, utána 300 ft/óra. Munkahelyekről nem tudok nyilatkozni, mert én nem dolgozom, de ahogy hallom, nehéz elhelyezkedni bizonyos szakmákban.
2019. júl. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerettem, el is költöztem vissza vidékre, ahogy lehetett. Egyrészt hiányzott a falusi élet, másrészt iszonyatosan összehangolatlan az infrastruktúra.

Az emberek többsége (tiszt. a kiv-nek) fennhordja az orrát, csak nem tudom mire olyan fene nagy büszkék. Többsége sima panelproli.

Ha valami ügyintézés kapcsán vissza kell keverednem, alig várom, hogy hazaérjek.

Falun sokkal kellemesebb. Nyáron kellemesen hűvös, vastagfalú ház kiszűri a zajokat, és nem lógnak egymás sg.ébe a szomszédok, nem hallom ahogyan dugnak, finganak, ordít a gyerek, vagy veszekednek.

2019. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Debrecen belvárosában élek és nagyon szeretem. Jó a tömegközlekedés, de autóval is mindehova könnyű eljutni, igaz egyre több az egyirányú utca. Itt az emberek nem túl vidámak, van egyfajta melankólikus hangulata az egész városnak, de ezzel együtt is szeretem. Ilyenkor nyáron kifejezetten sok a rendezvény/program, de a többi évszakban is van lehetőség a kikapcsolódásra. Hátranyai is vannak természetesen például nincs egy hegy sem a környéken, pedig én imádom őket és mondjuk a fizetések is rettentően lehangolóak, itt az ismerőseim nagyrésze még most is 120-130 ezerért robotol minden hónapban. Ellenben az albérlet és úgy alapból minden ingatlanár rettentően el van szállva. Ez mindig elkeserít, de nem szivesen hagynám el a szeretett városomat.
2019. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Győrben lakok szeretem magát a várost, de amúgy az adottságaihoz képest gagyi.

Van néhány fesztivál, de ugyanazok,semmi újdonság, ha megtartják a fesztivált még a bérlők helye is minden évben ugyanott van, tehát semmi innovatív dolog nincs itt sajnos.

Gasztronómia,éttermek szintén a béka segge alatt, túlárazott rántott húsnál és gulyáslevesnél egyik étterem se megy többre, max külperemeken vannak jobb éttermek.

Hétköznap meg csúcsidőbe a sok barmot utálom vezetés közben.

Előnyei hogy szép szerintem, ahhoz képest hogy nagy könnyű kiismerni, sok az álláslehetőség, polgármesterünk is tök normális csak a turisztika nem az erőssége. Győri fürdőről nem is beszéltem, horror áron egy undorító fürdő.

Amúgy szeretek itt élni, csak lehetne több mindent csinálni.

2019. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kaposvár.


A közlekedés Budapesthez képest ég és föld. 10 percen belül ott vagyok bármilyen üzletben/munkában/ügyintézésnél. Fővárosban parkolóhelyet találni ennyi idő... (vagy ha BKV, akkor ennyit várok az átszállásra)


A kikapcsolódási lehetőségek többsége itt is elérhető, vagy ami nem, azért nem kár... (számomra). Éjszakai élet az pl. gyakorlatilag nulla. Pénteken szabadulnak a középiskolások, de ennyi. Úgyhogy jó, hogy engem nem érint az ilyen kicsapongás 😃


Egy proli szar hely amúgy. De az egész ország az, szóval így nem nagyon van hova menni.

Balatonon gondolkodom még. Egyre jobban kiépül.

2019. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40 évig laktam megyeszékhelyen. Nekem ennyi idő bőségesen elég volt ahhoz, hogy megtapasztaljam; városban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. 20 éve élek vidéken,, és amíg a karomat emelni tudom, ez nem is fog változni.
2019. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!