Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért kell élnem panellakásban?

Miért kell élnem panellakásban?

Figyelt kérdés
Mióta megszülettem azóta panelban élek, gyerekkoromba 1 szobás lakásba 10 éves koromig utána 1 és 2 fél szobás lakásba. És irigylem azokat akik kertes házban laknak kert szabad levegő és stb. Nagyon nehéz úgy élni hogy a másik ember halja hogy mit beszélek és nincs az embernek magán szférája mert mindent át lehet hallani.
2019. júl. 28. 16:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell. Tegyél érte, hogy oda mehess, ahova akarsz.

Tanulj, keress jól fizető állást és/vagy egy partnert és ha csak albiba is, de simán mehettek kertes lakóövezetbe. Bp-n is számos helyen van ilyen. Ki vagy mi tart vissza?

2019. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak addig kell ott élned, amíg nem tudsz családi házat venni, vagy bérelni.

Nem tudom, hol laksz, de pl Győrben vannak zártkerti övezetben állandó ottlakásra alkalmas kis házak, kb annyiért, mint egy panel.

2019. júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
11%
Hát beszéld meg a szüleiddel, hogy ennél többet kellene tenniük érted...
2019. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is születésem óta panelban lakok, most kertes házra gyűjtök.

Két lehetséges utat látok: vagy lejár a fundamentám, és abból veszek valanit, vagy két év múlva lejár a személyi kölcsönöm, akkor felveszek megint annyi személyi kölcsönt, amiből tudok venni egy lakható zártkerti ingatlant, vagy présházat. Te is gondolkodhatsz ilyenben.

2019. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

Johetsz ide :) én kertes házban lakom

Nyirhatod a füvet gazolhatod a kertet metszheted a fákat :))

Nem kötekedés

Nekem ezekre sokszor nincs energiam 12ora fizikai munka után inkább nyűg a kertes ház....

2019. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
4%
Panelban nem éltem, csak csúsztatott zsalus lakásban, majd ikerházban, most pedig korfolyosos téglalakasban. A kertes ház annak való, aki tudja gondozni a kertet, el tudja végezni a javításokat. Én ikerhazban laktam (100 nm volt+a környék legnagyobb kertje) ott is hallatszott a szomszed kopacsolasa. Sőt, a sokadik szomszed flexezese vasárnap, vagy gaz volt, ha valaki trágyát hozatott. Hangosan buliztak grillezes címen. Igaz volt erdő, de a lakosok telehordtak szeméttel, kipusztult a róka és a bagoly. Ez Soroksár és Pestszenterzsebet határán volt. Most Újbudán lakom, itt vagyok elemenben, nem a külvárosi pusztán. Ot ismerősöm is van, hogy hazat vettek, hogy menozhessenek. Van olyan pár, akik 25 évig nyoghetik az arat. Nem kell nagyzolni, (tényleges és szellemi) proletárok öröme. Ja, és kivétel nélkül a nők dumaltak ra a férjeiket. Olyat egyet ismerek, aki kevés hitellel vett, az más eset.
2019. júl. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
*elememben
2019. júl. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Laktam panelban és kertesházban is.

Kertesház a gyerekneveléshez kell, majd mikor egyetemre megy a kölyök át társasházba(kényelmesebb szerintem, közelebb vannak a dolgok, kevesebb munka van vele)

A kölyök meg szintén társasházba még nem alapít családot(olcsóbb bulisabb)

2019. júl. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%

Én meg egész életemben kertes házban laktam - jelenleg is - és azért küzdök meg dolgozom éjt nappallá téve, hogy majd társasházi, de erkélyes lakást vegyek és ott alapítsak egyszer családot.

Mit meg nem adnék, ha nem kéne többet füvet nyírni, kertet gondozni, locsolni stb.

20/f

2019. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Ez a kertes ház nyűg elég nagy sarkítás. Haveromnak csak egy kis kertkapcsolata van. Pont annyi, hogy kerti bútor és grill kényelmesen elférjen és még maradjon hely a szép zöld fűnek. Szinte semmit nem kell gondozni rajta a fűnyíráson kívül. Mégis van egy hely ahová ki lehet ülni. Ez is fényévekre van egy panelháztól.
2019. júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!