Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes kimenni Svájcba...

Érdemes kimenni Svájcba tehenészkedni?

Figyelt kérdés
Egy svájci utazás óta gondolkodunk egy barátnőmmel, hogy lehet érdemes lenne kiutazni oda tehenészkedni, illetve parasztkodni. Esetleg valaki aki Svájcban él, és ilyesmikkel foglalkozik tanács? Mennyire lehet ennől megélni?

2019. júl. 30. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha birod a munkat es jo munkat fogsz ki, akkor szepen fizet.
2019. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Mármint? Ez egy komoly szakma. Nem arról szól, hogy terelgeted az állatot, meg felnyomod neki a fejőgépet...

Képzettség kelleni fog

2019. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen persze előtte megcsinálnánk mindent ami szükséges hozzá. azon az utazáson pedig ilyen tipusú munkát végeztünk szóval tudjuk mi lenne ott. a kérdés hogy jobban megélnénk ott mint hasonló munkával itthon?
2019. júl. 30. 23:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy jobban meg lehet ott élni.


Lehet, hogy ott sosem lesz pl saját házad mondjuk, albérletben kell élned. Viszont próbáld összehasonlítani a svájci vidéket a magyarral! Ég és föld az életminőséget tekintve. Nálunk lassan a kisboltok bezárnak, kocsma már régóta nincs... és ezzel be is fejeződtek a magyar falu szolgáltatásai. Esetleg még egy étterem/csárda van. Lepusztult minden az emberek igénytelenségétől. És a marha sem kint legel a friss alpesi legelőn, hanem eszi a szilázst az ólban.

2019. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
attó függ, milyen helyre kerülsz. én csináltam Írországban és Dániában. Napi kétszer fejés, etetés, terelés, takarítás, elletés, traktormunka, oltás. betanításos alapon. szállás mindkét helyen ingyen volt a farmon, se rezsit nem kellett fizetni, de minden nap. (vasárnap és ünnepnapokon csak fejés meg etetés volt, egy felületesebb takarítással)
2019. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
nah, hamar elküldtem. 2500-2700/eurót kaptam, plusz üzemanyagot (saját kocsiba, ez Írországban volt) szinte csak kajára kellett költenem (meg fizetni az itthoni hitelemet)
2019. aug. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!