Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem tiltják be a városba...

Miért nem tiltják be a városban futást?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nagyon trendi a belvárosban futni, de baromi veszélyes főleg mikor a zebrán hirtelen a semmiből átfutnak. Vagy egy épületsarkon én is ütköztem már bele futóba. Arról nem is beszélve mikor ketten futnak és kerülgetik az embertömeget, majd beléjük mennek és még ők vannak felháborodva.

Ráadásul a betonon való futás tönkre vágja a térdet.


2019. aug. 1. 11:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Mióta a fővárosban lakom több szabálytalan gyalogost láttam, mint futót. A járdán engem speciel jobban zavarnak a rolleresek vagy rosszabb esetben biciklisek.
2019. aug. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Amit akarsz, az a sebességkorlátozás lenne gyalogos számára.

Nos, nem érdemes. Először is állandóan vitatéma lenne, hogy ki hágta át a korlátozást, hisz a gyalogos nem visel sebességmérőt. Másrészt kielégítő a jelenlegi szabályozás. Pl. a zebránál hogy csak akkor léphet le, ha meggyőződött ennek veszélytelenségéről. Ha neked fut egy épületsarkon és neked sérülésed/károd származik belőle, nyilván perelheted őt.

Az, hogy konfliktust szül, amikor kerülgetik a tömeget, az meg végképp nem szabályozandó. Aki bunkó, az futva is, gyalogolva is bunkó marad, ezzel nem a KRESZnek kell foglalkoznia.

2019. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen alapon rengeteg más dolgot is lehetne tiltani, csak épp minek. Ha elcsapatják magukat, lelkük rajta, természetes kiválasztódás. Ha meg neked mennek, és nem te vagy a hunyó, belátásod szerint mehetsz tovább, kioktathatod őket, stb.
2019. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Akkor tiltsuk be a biciklizést, mert láttam szabálytalan bringást.

Akkor tiltsuk be az autózást, mert láttam szabálytalan autóst.

Tiltsuk be a járást is, hiszen láttam már szabálytalan gyalogost.

2019. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Futást sosem fogják betiltani, esetleg néhány kiemelt sétálóhelyen.


Sokkal nagyobb problémát jelentenek a KRESZ-t nem ismerő, gyalogjárdán száguldozó rolleresek, biciklisek, segwayesek. Főleg mióta elérhetők lettek az olcsó akksis járgányok.

Párizsban már betiltották őket.

[link]


Aki meg szeret a szmogban futni... hát egészségére! 😃😃

2019. aug. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"Tiltsuk be a járást is, hiszen láttam már szabálytalan gyalogost."


Semmi nem tiltja a városban futást, nem szabálytalan a dolog, de pont szeretném hogy az lenne, úgy néz ki nem sikerült értelmezni a kérdésem...

2019. aug. 1. 11:57
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

Szeretném betiltatni a városban autózást.


Rengeteg szmogot bocsát ki, ami nagyon súlyos egészségügyi következményekkel jár. Továbbá rengeteg balesetet és ebből adódó halálozást okoz. Ráadásul némelyik fogyatékos azt hiszi, a hangos zene, és a fékcsikorgatás menő, így rendkívül zavaró is a lakosok számára.

2019. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
Jó hogy nem a sportolókat akarod kitiltatni mert zavarja a lusta autósokat meg demagóg begyöpösödött embereknek szúrja a szemét. Remélem idáig azért nem süllyed le a magyar társadalom.
2019. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
Előbb tisztázzuk, hogy mi számít futásnak. Én gyorsabban tudok gyalogolni, mint ahogy egy kistermetű haverom futni.
2019. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem betiltogatni kellene a dolgokat hanem ésszel közlekedni és vigyázni egymásra. Ez gyalogostól IFA-vezetőig mindenkire igaz.
2019. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!