Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Rossz környékén élek. Milyen...

Rossz környékén élek. Milyen megoldások lehetnének, biztonság terén? (hosszú történet)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először bemutatnám a szereplőket.

Gyula,roma származású kB 53éves.18-20-évesek egy társával.Kirabolt,és agyonvert egy 80éves,kedves bácsit.Ült vagy 10-12évet.Miután kiszabadult 1-2év után folytatta a falu lakosainak terorizálását.

Adj egy cigit,ez a kezdet,de mindenképpen bukta,mert ha adsz garantált,hogy rád kap. Ha nem adsz akkor az a baj,és be próbálkozik azzal,hogy adj pénzt.De másoktól tudom,hogy bicikliket lopott és lop a mai napig.Plusz kimegy a vasútállomásra,vagy a bolt elé,és azokat lejmolja.Ha részeg akkor nem ismer se Istent sem embert!Volt olyan,hogy annyira felidegesítette a rendőrt,hogy az elővette a fegyverét,és rá fogta,és azt mondta a rendőr,hogy ha nem teszed azt amit mondok lelőlek.Ez a Gyula legalább 4x 5x volt már börtönben.kb 10éve 4társával fényes nappal ebben az utcában félholtra verték Józsefet aki nem akarta oda adni a huszon párezer forintos segélyét.Nos ennyit Gyuláról.


Róbert a másik gonosz.A gyilkosság kivételével ugyanaz a jelleme mint amit Gyuláról leírtam.És ő is roma.


Kati nevű roma nő.Ennek a férje is ki be járkált a börtönből.Plusz a szomszéd faluban megerőszakolt egy nagymamát, meg érte,és kirabolta.Ez a bűnöző már nem él. De az asszonya Kati végtelenül pofátlan szemtelen, ő faggatja az embereket. Plusz azt is mondták a falubeliek, hogy megeszik a kutyát, és macskát.Több szavahihető ember is mondta.


Focista ő is roma származású.Szemtelen,faggatózó,élősködő.Ez a focista amikor még volt dögkút a falu szélén oda járt húsért.


Nos ezek az emberek gonoszak,és féltem tőlük apámat is, magamat is.

Természetesen a költözés lenne a lég egyszerűbb megoldás.Csak az a gond hogy a hátunk mögött romák laknak,az utca túloldalán srégen szintén romák laknak oda jár a Kati.

A másik sarkon szintén romák laknak.

Na már most,ha a házunk teljesen rendben lenne, és az én pánikbetegségem, és agórafóbiám, csak úgy elmúlna.Akkor is nehéz lenne eladni a házat.Mivel az emberek nagy százaléka nem szeretne romák szomszédságában lakni...

Én nem nagyon szeretek itt lakni.Jelenleg lelkibetegségem és túlsúlyos akadályozza a munkavállalást.De ha pár hónap alatt keményen szobabicajoznék, és lefogynék.És a lelki gondok is elmúlna, még akkor is bennevan a pakliban, hogy bármikor találkozhat ezekkel.Féltem apámat itthagyni egyedül ebben a faluban.A barátaim elköltöztek ebből a faluból.Ja és még egy dolog kB 3éve a hozzánk 10métere lévő házban lakó idős bácsi este elesett, és elvitte a mentő.Akkor este kirabolták a bácsit,minden ami érték volt vitték.A tettesek nem lettek meg.Attól tartok ha elmennék dolgozni,és megtudják, hogy apu egyedül maradt rátörnek.

Ebből a faluból a szomszéd faluba járatják iskolába, és óvodába a gyerekeiket az emberek.

Egy szociális munkás fiatal nő, aki elszökött jönni hozzánk, hogy segíthet-e valamiben az is meg mondta, hogy Ő már óvodába is a szomszéd faluba vitte reggelente a két kislányát.Azért hogy ne bántsák, és ne zaklassák a roma gyerekek. Később át is költözött végleg a másik faluba.Apám 68éves lett néhány napja,rokkantnyugdíjas Ha úgy alakulna, hogy elmegyek újra dolgozni, hogyan védje meg magát?! Milyen óvintézkedések lehetnének?! Láttam itt a faluban egy olyan házat ahol jól látható helyen a kapuhoz közel egy narancssárga villó szerű volt kitéve. Én arra gondoltam, hogy az valami riasztó lehet. Volt egy másik ház ahol kifutón van a kutya, és közvetlen a nagykapu mellett van a kutyaháza, és szó szerint minden egyes emberre idegből ugat, de úgy hogy ha el szakítaná a láncot, akkor össze márna bárkit. Mondtam is apunak, hogy ebből még 1x baj lehet... Megoldás kell, vagy Jó ötletek!!!

Most várjam meg míg a Gyulának, és a Róbernek megint jön egy börtön büntetés és akkor menjek el dolgozni?! Az a baj, hogy sok terorizált ember nem mer szólni, hogy a Gyula, vagy a Róbert megfenyegette vagy meg ütötte... Ebből a faluból kB 200 ember költözött el 10év alatt.Régen kB 1000ember lakott itt, most kB 600-700.Még a polgárőrök is kevesen vannak.Egyre többen kiszáltak abból is.Lenne egy nővérem is aki magához vehetnék apámat, de nem érdekeljük 8hónapja felénk sem jött. Előtte még 11hónapig voltunk le xarva.. A nővérem is kivehetné a részét, de nem...

Igen igen ez a helyzet. Bár ne így lenne, de sajnos így van. Eddig én annyit tettem, hogy szereztem 2db gázsprét egyet magamnak egyet apunak. Apu azt mondta, hogy ne aggódjak miatta. Azt is mondta, hogy lehet hogy szerezni kellene egy sokkoló, és ha megtámadnák azt használná. Köszönöm szépen hogy elolvastad/elolvastátok, ha van jó ötletetek akár csak egy ötlet lehet hogy az is nagy segítség.



2019. aug. 10. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

100 fekvőtámasz

100 felülés

100 guggolás

10 km futás

Minden egyes nap.Egy nap 3x étkezz,reggelire elég egy banán is.Légkondit vagy fűtést nem használhatsz,mert zavar a koncentrálásban,nem számít milyen meleg vagy hideg van

2019. aug. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1# hozzászóló 0óra 18perckor jelent meg az írásom. 0óra 20perckor a válaszod. Nem bántásiból, de 2perc alatt elolvasta, és kiértékelted a helyzetet?!
2019. aug. 10. 00:24
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Igen.Ha félsz,válj erőssé és nem lesz mitől félned
2019. aug. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, hogy úgy gondolod a költözés nem megoldás. De, az a megoldás! Igazad van, ki akarna olyan házba költözni, amit körbe vesznek a bűnözők és gyilkosok... hát én a helyedben nagyon levinném az árát a háznak, a pénzből elköltöznék albérletbe ha abból saját lakásra nem futja, másik faluba, vinném apukámat is, neki állnék kőkeményen fogyózni és elmennék dolgozni. Számomra még ez is jobb, mint gyilkosok, rablók között élni... De ez persze csak a személyes véleményem.
2019. aug. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
79%

Ha mindenképp ott maradtok, riasztó rendszer be kötése ami a központban is jelez. Kamera be kötése . Pitbull az udvarra. ( egy végtelenül jolelku teremtés , titeket sose fog bántani csak szeretettel kell nevelni, viszont tanítható arra, hogy rögtön “neki menjen” annak az idegennek aki nem a gazdival jön be a kapun)

Mondanám a fegyvert is, de a fegyvertartási engedelynel apukad valószínű nem menne át a kora miatt, te meg a pszichológia betegséged miatt, de azért nézz utána lehet rosszul gondolom)

De abból a pénzből amit erre áldoztok , albérletbe is mehetnének egy másik faluba, városba.

2019. aug. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a cigányok miatt annyira elértéktelenedett az ingatlanja, hogy lassan inkább neki kellene fizetnie, hogy megvegyék. Értelmes ember nem vesz ilyen helyen házat, aki meg venne, annak nincs pénze mert nem dolgozik.


Amit én javaslok: menjetek be az önkormányzatba és kérdezzétek meg, hogy felvásárolnák-e az ingatlanotokat! Ha van rá esély, akkor sem lesztek milliomosok, de valahogyan el tudtok indulni.


Az a baj, hogy nem áll ki mellettetek senki, és ketten kevesek vagytok az Orsós family ellen, mert vannak vagy 100-an. Össze kellene fognotok mindahányan vagytok egymásért vagy pedig akkor marad a költözés.


Egyébként a "gárdisták" úgy tudom, hogy a mai napig mennek segíteni ha ilyen van.

2019. aug. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pitbull fajtamento allatotthont letesits otthon.


Az ilyen emberekbe csak a golyo a homlok kozepere a megoldas.



De a koltozes a legjobb megoldas. Budapesten akar csoveskent is jobb az elet,mint,amit most leirtal. Itt vannak tarsberletek: tobb ember egy lakasban. Falubelinek nem tudod eladni a hazat?

Dolgozhatsz otthonrol is Budapesten.

2019. aug. 10. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem roma, hanem cigány.
2019. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez a szomorú magyar valóság...
2019. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha cigányt írtam volna a fő kérdésbe valaki jelentette volna...Amúgy a cigányok egymást cigányozák! De ha te magyar emberként teszed akkor rasszista vagy...
2019. aug. 10. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!