Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az baj, ha Budapestre vettek...

Az baj, ha Budapestre vettek fel egyetemre és még nem álltam neki albérletet keresni?

Figyelt kérdés
Kollégiumi jelentkezést beadtam,arra számítok,majd kapok.Bár nem 100%

2019. aug. 15. 00:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az a gond, hogy ha nem vesznek fel, akkor már nem fogsz találni normális áron albérletet. Így is egekben vannak az árak, nyár végére csak a legdrágábbak maradnak.
2019. aug. 15. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha megoldhato inkabb utazz fel napi szinten, en napi masfel orat utaztam es anyagilag nem vagtam tonkre magam, utazas alatt tanulsz ha nem vagy olyan lusta mint en es kesz. Nem feltetlen a kenyelmet kell valasztani, kis aldozatot hozni kell, bar ha jo anyagi helyzetben vagy akkor mindegy vegul is.
2019. aug. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom mikor derül ki a kollégium, de eléggé pörög a piac, egy pár napos hirdetésre már sokszor nem is érdemes reagálni, mert már rég elkelt az albérlet, szóval gyakran órák alatt ki lehet venni valamit. Mondjuk nekem már megvan az albérletem, mert én biztos voltam abban, hogy nem bírnám a kolit, de neked sem kell pánikolni. Inkább arra találj megoldást, hogy ha véletlenül keresni kell albérletet, akkor hosszabb-rövidebb ideig hol lehetne szállásod.
2019. aug. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Na most visszaolvastam a válaszomat és rájöttem, hogy nem jön le belőle a lényeg: szóval annyira pörög a piac, hogy nem vagy lemaradva semmiről. Az nem igaz, hogy csak a legdrágábbak fognak maradni, mert folyamatos, egész éves keringés van. Azt amúgy sem nagyon lehetne megcsinálni, hogy szerződést írsz alá valakivel, amíg kolira vársz, aztán kiderül, hogy kolis vagy. Ha titkolod, akkor jogilag kerülsz bajba, ha nem titkolod, akkor meg olyan hátrány ér a tulajnál, hogy tuti nem neked adja ki.
2019. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat én is jelentkeztem tavaly koliba, de egy ponton múlt, hogy nem vettek fel és ezt augusztus 25 környékén közölték. Ennek ellenére sikerült találni albérletet.
2019. aug. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen messze laksz Budapesttől, de a helyedben nézelődnék. A világ minden egyes főbérlője elmondja "rajtad kívül 10 ember érdeklődik, akiből 3 még több pénzt is adna érte, de ha most azonnal hajlandó vagy aláírni a szerződést, akkor neked adom ki". Ezt udvariasan végig kell hallgatni, de ne írj alá semmit, amíg a koli eredménye nincs meg!
2019. aug. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, milyenek az anyagi lehetőségeid, de ha nem kapod meg a kolit, akkor érdemes pár napra / hétre hostelbe menni, és közben keresni albérletet, amikor már Pesten vagy. Szeptember végére azért van valamennyi áresés a piacon, pont azért, mert addigra az egyetemisták már találtak szállást. És könnyen lehet, hogyha az első napokban több emberrel megismerkedsz, lehet, hogy találsz olyant, aki pont lakótársat keres. Sokkal jobb a helyszínen keresni, mint a távolból.
2019. aug. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem kapsz kollégiumot, akkor megteheted, hpgy nem iragkozol be, vagy passziváltatod a félévedet.
2019. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Keresd a leendő csoporttársaidat, menj gólyatáborba. Más is kolira vár nem csak te, viszont ha sikerül összecimbizned pár emberrel, akár közösen is kereshettek albeit, vagy ha mindketten bejutottok koliban, akkor a szobatárs dolog is rendeződhet.
2019. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Normalis áron lehetetlen albérletet találni. Esetleg Vecsésen meg a külső kerületek peremszelen kb. A Budapest tablatol 20 méterre,ahonnan 3 óra a bejutas a deakra.

Vagy mész a putirba diószeghybe.

2019. aug. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!