Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mindig azt látom, hogy itt Magyarországon az utakon balhéznak meg dudálnak egymásnak az emberek, a mögöttem lévő meg mondja hogy milyen hülyék a magyarok.Én amikor megyek az utcán, és van nálam szemét úgy hogy nincs a közelben kuka, akkor eldobom.Minek legyek korrekt, ha egy olyan országban vagyok, ahol nem is írom le mennyi a minimálbér?Azt mondta egy ismerősőm, hogy hiába megyek külföldre, mert mindenhol ugyanolyan emberek vannak, csak más a rendszer.Na de ha más a rendszer, és a színvonal, akkor valószínű az ottaniak is máshogy viszonyulnak egymáshoz, nem?

2019. aug. 16. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a szüleim mindig azt mondogatták, hogy attól még hogy más hülye, nekem nem kell annak lenni.

Csak ennyi hozzáfűznivalóm van.

2019. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Az 1. válaszoló szerintem mindent elmondott...
2019. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Tudod hova dobd el a szemetet legközelebb ha nincs kuka..
2019. aug. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szemetelsz, mert kevés a minimálbér, logikus. Ez aztán a passzív ellenállás meg társadalomkritika! Béna, elcsépelt közhely, de az ilyen vérszegény "minden szar és én mindent leszarok" hozzáállás miatt is élünk ilyen világban, mert nincs hajlandóság az ellenkezőjéért tenni, majd lesz valahogy. De gondolom ha a te portád előtt szemetelnek, akkor meg a k¨rvaanyját az összesnek, aki el merte dobni, mert így nem nevelték meg.
2019. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Nem azért szemetelek, mert kevés a minimálbér, hanem egyszerűen annyira botrányos a helyzet itt, hogy semmit nem érek azzal, hogy korrekt módon csinálom, ezért mindig a könnyebb utat választom.Egyébként engem nem zavarna, ha az én telepemen lenne szemét, mert én ilyesmikkel nem foglalkozok.Nem is anyázok másnak még akkor sem, ha rálép a lábamra, és még bocsánatot sem kér.Bár, a lényeg valóban elhangzott, ha jól értettem az 1. engem minősített, de nincsen bajom vele, félre ne értsétek, mert igaza van.Sejtettem, hogy én nem vagyok korrekt, ezért is írtam ki ezt.Megígérem, hogy ezeket másképp oldom meg!

Ha viszont arról beszélnénk, hogy én mennyire vagyok hülye, akkor az egyik nekem azt mondja, hogy nincs velem semmi probléma, a másik meg azt hogy haggyam abba a mászkálást, mert azt fogják hinni hogy elmebeteg vagyok.Itt mi a helyzet?Ennyire szeretnek okosak lenni néhányan, hogy első benyomás alapján megmondják ki vagyok?

Ja, és az utolsó kérdésemet nem válaszoltátok meg.Lehet már nem is akarjátok?

2019. aug. 16. 18:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Azzal hogy szemetelsz az emberekkel is kicseszel ez igaz, de leginkább a földet károsítod, a föld pedig az ami mindent megad neked. (konkrétan a föld a te részed, te földből vagy, ő adott neked életet)


Megertem a lazadasod, én is ezt csináltam régen. Viszont te magad nem jutsz ezzel előbbre. Ez az ami miatt én leálltam ezzel, hogy hiába látszik köcsögnek sok ember, ha én gyűlölködöm magamnak is rosszat okozok.

2019. aug. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nem inge, nem veszi magára.

Viszont attól, hogy más szarik bele, és nem érdekli semmi, én még úgy csinálok mindent, ahogy azt otthon tanították. Nem végzek félmunkát, akkor se ha nem fizetik ki. Nem szarok bele magam is, mert úgyis mindenki azt teszi. Nem másért hanem magam miatt. Mert nekem így esik jól, így tudok este tükörbe nézni és nyugodtan aludni.

Valószínűleg külföldön egyes helyeken más, mert más az emberek mentalitása. Azonban hogy ez neked mennyire tűnne fel, vagy lennél képes integrálódni, az más kérdés, hiszen eleve a hozzáállásod érdekes. Olyan jó magyaros. Le tudnád vetkőzni? Ez jó kérdés.

Egyébként pár mozzanatból is meg lehet határozni egy ember egyes tulajdonságait, főleg ha valakinek van a háta mögött némi tapasztalat, megfigyelés és tudás.

Nah, 0%ig meg se álljunk! ^^

2019. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj nyugodtan külföldre, attól nekünk máris jobb lesz egy fokkal, de nem reménykedek, hol kellenél te? Mit érdekel, hogy máshol milyen a mentalitás? Van keresett foglalkozásod? Beszélsz legalább középfokon egy idegen nyelvet? (Azt most hagyjuk, hogy a magyart sem nagyon.) És mit takar nálad a külföld, ahol reményeid szerint más a mentalitás? Mert Észak-Korea is külföld, és a mentalitás is nagyon más ám, mint idehaza. Jó utat.
2019. aug. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!